علائم بارداری ؛ نشانه هایی که می گویند شما صددرصد باردار هستید

زمان مطالعه:10 دقیقه
25 ژوئن 2020
علائم بارداری

بارداری، مرحله زیبایی از زندگی هر زنی است. پرورش موجودی جدید در بطن خود ، باعث می شود تا احساس کمال کنید. برای خانم هایی که می خواهند بدانند آیا باردار هستن یا خیر، نداشتن سیکل از یک دوره منظم ( پریود نشدن ) ، می تواند یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم بارداری باشد ، اما اولین و تنها دلیل بارداری نیست.

به محض این که باردار شوید، به دنبال تغییر سطح ترشح هورمون ها ، تغییرات زیادی در بدن شما به وجود می آید. با این حال، بیشتر زنان علائمی را که بدن آن ها در ابتدای بارداری نشان می دهد، تشخیص نمی دهند.

در این ویدیو به علایم صددرصدی بارداری اشاره کرده ایم، حتما ببینید و اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بیان کنید.

علائم بارداری به صورت خلاصه

در صورت بارداری بودن ، هفته به هفته این علائم و نشانه ها در شما دیده خواهد شد :

هفته 1 تا 4 : گرفتگی خفیف عضلات و لکه بینی.

هفته 4 : پریود نشدن.

هفته 4 تا 5 : احساس خستگی ، حالت تهوع ، سوزن سوزن شدن و درد سینه ها ، تکرر ادرا .

هفته 5 تا 6 : نفخ شکم ، احساس بی حوصلگی ، نوسانات خلقی .

هفته 6 تا 8 : تغییر دمای بدن ، فشار خون بالا .

هفته 8 تا 9 : خستگی شدید و سوزش قلب ، ضربان قلب شدید .

هفته 9 تا 11 : تغییرات پستان ، آکنه ، افزایش قابل توجه وزن .

هفته 12 : معلوم شدن و درخشش بارداری .

اگر به علائمی توجه کنید که بدن شما نشان می دهد، در همان مراحل اولیه به آسانی می توانید متوجه بارداری خود شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا بدانید، چه زمانی باید برای انجام آزمایش های بارداری به پزشک مراجعه کرده و سپس بر اساس آن، برنامه ریزی کنید.

در این مقاله از دکتر چک 10 تا از نشانه های بارداری ذکر شده است که نشان می دهند شما 100% باردار هستید .

دیگر نشانه ها و علایم صددرصدی بارداری

1 – دردناک و حساس شدن سینه ها

ايا درد سينه نشانه بارداري است

آيا درد سينه نشانه بارداري است؟ بله، پس از باردار شدن، اولین نشانه ای که در بدن نمایان می شود، سینه های متورم، حساس و دردناک است. به دلیل تغییر سطح ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون، سینه ها حساس و متورم می شوند. ممکن است در چند روز باقی مانده به شروع قاعدگی نیز، چنین دردی را در سینه های خود احساس کنید.

حساس شدن و درد سینه ها در هفته اول بارداری نمایان می شود و بعد از گذراندن سه ماهه اول بارداری، تا حد زیادی کاهش می یابد. تا آن زمان، از سینه بندهای محکم و مناسب برای کاهش درد استفاده کنید.

در بعضی موارد، نوک سینه ها بیش از حد معمول بیرون می زنند. همچنین هاله سینه نیز تیره تر و لکه لکه می شود.

این حساسیت سینه ها در زمان تخمک گذاری و در زمان شروع قاعدگی نیز احساس می شود.

2 – سرگیجه

داشتن سرگیجه خفیف از علائم بارداری و قاعدگی می باشد.

به دلیل افزایش ترشح هورمون پروژسترون، رگ های خونی گشاد شده و فشار خون پایین می آید. این امر منجر به کاهش جریان خون رسانی به مغز و سرگیجه موقتی و گذرا می شود.

علایم صددرصدی بارداری

مقاله ای در سال 2010 ،در یک ژورنال برزیلی ، گزارش کرد :« اختلالات عملکردی هورمون ها ،در دوران بارداری زنان، می تواند باعث ایجاد اختلالات دهلیزی و اختلال در شبکه مویرگی شده ، که خود منجر به احساس سرگیجه و وزوز گوش ( زنگ زدن در گوش ) می شود.»

این علائم در سه ماهه اول بارداری بیشتر مشاهده می شوند، اما ممکن است در تمام طول بارداری نیز ادامه داشته باشند. احساس سرگیجه در زنانی که کم خون هستند، نسبت به دیگر زنان بیشتر است.

اگر دراز کشیده اید، یا در حالت نشسته قرار دارید و احساس سرگیجه می کنید، نباید خیلی سریع از جای خود بلند شوید. همچنین تنفس عمیق نیز می تواند به بهتر شدن سرگیجه کمک کند.

3 – خستگی و درمانده گی

احساس خستگی و ضعف ، یکی دیگر از علائم بارداری می باشد . زمانی که باردار هستید، بدن شما دچار تغییرات زیادی می شود. افزایش سطح هورمون پروژسترون باعث می شود که زودتر خسته شوید و احساس ضعف و درماندگی مکرر داشته باشید.

پایین آمدن فشار خون و قند خون نیز در دوران بارداری ، می تواند یکی دیگر از دلایل احساس خستگی باشد.

مرحله اولیه بارداری که شامل تشکیل جفت جنین در رحم است، تمام انرژی شما را گرفته و باعث می شود احساس خستگی کنید. در سه ماهه اول و سوم بارداری، معمولا این احساس بیشتر می شود.

این علائم اولیه ممکن است به راحتی نادیده گرفته شوند، چون زنانی که در مراحل اولیه بارداری هستند، معمولا این نوع خستگی را با خستگی طبیعی و روزمره اشتباه می گیرند.
اگر به طور ناگهانی احساس خستگی شدیدی کردید، و یا اگر برخی علائم دیگری را که در اینجا ذکر شد مشاهده کردید، اقدام به انجام تست بارداری کنید.

اگر نتیجه آزمایش مثبت شد، پس باید استراحت کرده و غذاهای غنی از پروتئین و آهن مصرف کنید.

4 – حساسیت به بو ها

علائم بارداری

بارداری باعث می شود تا شما نسبت به بوها حساس تر شوید. در واقع، حساس شدن به انواع بو، یکی از نشانه هایی است که زنان قبل از اینکه متوجه بارداری خود شوند، ابتدا متوجه آن می شوند.

تغییرات مداوم در سطح هورمون استروژن در بدن، بر سیستم بویایی تأثیر می گذارد و باعث می شود مادران باردار نسبت به بو های محیط اطرافشان حساس تر شوند و واکنش نشان دهند.

این حساسیت به بوها یا غذاهای خاص می تواند باعث شود تا نسبت به بعضی از غذاها میل بیشتری پیدا کنید. همچنین می تواند باعث تهوع صبحگاهی و یا ایجاد یک طعم فلز مانند و گس در دهان شود.
این که به طور ناگهانی نسبت به بوی غذای مورد علاقه خود احساس ناخوشایندی پیدا کنید و یا نسبت به بوهای محیط اطرافتان حساس شوید، می تواند یکی از دلایل بارداری باشد.

5 – حالت تهوع

نشانه های بارداری

یکی دیگر از علائم شایع و اولیه بارداری، حالت تهوع صبحگاهی است.

طبق بیانیه ای در کنگره زنان و زایمان در آمریکا، حالت تهوع و استفراغ در 70 تا 85 درصد از زنان باردار دیده می شود. البته داشتن حالت تهوع و استفراغ می تواند در هر ساعتی از شبانه روز رخ دهد.

این مشکل ممکن است از دو هفته اول بارداری شروع شود. احساس تهوع تا ابتدای سه ماهه دوم از بین می رود. البته تغییر در سطح ترشح هورمون ها هم می تواند یکی از دلایل ایجاد تهوع باشد.

کمبود اسید فولیک نیز در کنار تغییرات هورمونی، می تواند باعث ایجاد تهوع در دوران بارداری شود.

در برخی از خانم ها، تهوع صبحگاهی فقط تا یکی دو ماه بعد از بارداری دیده می شود، اما برخی دیگر از خانم ها ممکن است این مشکل را در تمام طول بارداری خود تجربه کنند.

برای مقابله با حالت تهوع، بهتر است در هنگام صبحانه خوردن، ابتدا از غذاهای نشاسته ای استفاده کرده و غذا هایی با هضم راحت تر مصرف کنید. همچنین فراوان آب بنوشید تا بدنتان در حالت هیدراته باشد.

6 – اختلالات خلقی

حاملگی می تواند احساسات شما را از حالت عادی خارج کند. ممکن است احساس ناخوشی، بی حوصلگی و ناراحتی داشته باشید و اختلالات روحی متفاوتی را تجربه کنید. این مورد هم یکی دیگر از نشانه های بارداری است . این عارضه در روزهای ابتدایی بارداری طبیعی است و به دلیل تغییرات هورمونی به وجود می آید که بر انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان های شیمیایی در مغز) تأثیر می گذارند.

احساس ناراحتی و بی حوصلگی از علائم مشترک حاملگی و قاعدگی می باشد، به همین دلیل معمولا بیشتر زنان این علائم را نشانه بارداری نمی دانند و از آن ها چشم پوشی می کنند.

البته زنانی که به طور ذاتی بی حوصله و بدخلق هستند، ممکن است حتی متوجه کوچک ترین تغییری که در خلق و خویشان نشوند.
هر چند که تغییرات روحی و احساسی مکرر نمی تواند روش مناسبی برای تشخیص بارداری باشد، اما در چنین مواقعی مراجعه به پزشک انتخاب مناسبی است.

از تمرینات مدیتیشن غافل نشوید و سعی کنید همیشه شاد و سرحال باشید تا بتوانید تغییرات روحی خود را بهتر کنترل کنید.

7 – احساس گرفتگی عضلات شکم

گرفتگی عضلات شکمی که خانم های باردار آن را تجربه می کنند،از علائم مشترک بارداری و قاعدگی می باشد.
این اتفاق زمانی می افتد که تخمک بارور شده و به لایه داخلی رحم متصل می شود و منجر به انقباضات رحمی می شود که احساس گرفتگی در عضلات شکمی را ایجاد می کند. این نوع گرفتگی شکمی که اغلب به عنوان سندرم قبل از قاعدگی نیز شناخته می شوند، ممکن است با نشانه های بارداری اشتباه گرفته شود.

اگر گرفتگی عضلات شکمی همراه با نفخ باشد، میتواند یکی از نشانه های قطعی بارداری باشد.

پیاده روی ، انجام حرکات کششی ملایم و ورزش در بارداری می تواند به کاهش این مشکلات کمک کند.

گرفتگی عضلات شکمی از علائم مشترک قاعدگی و بارداری است ؛ یعنی ممکن است در زمان شروع قاعدگی نیز این احساس را در ناحیه شکم و لگن خود داشته باشید. حتی اگر در مراحل اولیه بارداری هم باشید، با انجام سونوگرافی یا آزمایش بارداری، می توانید بفهمید که آیا باردار هستید یا خیر.

8 – احساس نفخ

علائم فوری بارداری

یکی دیگر از علائم بارداری این است که شما همچنان از رژیم غذایی همیشگی تان پیروی می کنید، اما دچار نفخ ناگهانی می شوید. مانند سایر نشانه های بارداری ، داشتن احساس نفخ هم می تواند به دلیل تغییر در سطح ترشح هورمون ها باشد.

به علت بالا رفتن سطح استروژن و پروژسترون، ماهیچه های رحم ضخیم تر شده و باعث ایجاد نفخ در شکم و رحم می شود.

علاوه بر این، تغییرات هورمونی باعث می شود تا فرآیند هضم غذا کند تر شود، و این شرایط، نفخ معده را ایجاد می کند.

از آنجایی که داشتن مشکلات گوارشی در دوران بارداری امری کاملا طبیعی می باشد، می توانید با مصرف فیبر بیشتر در رژیم غذایی تان و همچنین نوشیدن آب فراوان و انجام منظم حرکات ورزشی، تا حد زیادی با این مشکل مقابله کنید.

9 – تکرر ادرار

تشخیص بارداری

زمانی که باردار شوید، عضلات مثانه نسبت به بارداری واکنش نشان داده و حساس تر میشود. بنابراین حتی اگر میزان مصرف مایعات خود را افزایش نداده باشید، باز هم ممکن است دچار تکرر ادرار شده و نیاز بیشتری به دفع ادرار در طول روز داشته باشید.

در دوران بارداری حجم خون بدن بیشتر می شود و این خون توسط کلیه ها تصفیه شده و باعث افزایش حجم ادرار میشود. در نتیجه مثانه شما سریع تر پر شده و دچار تکرر ادرار خواهید شد.

البته در چنین مواقعی، شما بیشتر از قبل احساس تشنگی می کنید و آب بیشتری می نوشید؛ که باعث افزایش حجم ادرار شده و نیاز مداوم به دفع ادرار پیدا می کنید.

تکرر ادرار در دوران بارداری امری طبیعی است؛ زیرا ماهیچه رحم برای این که بتواند به رشد و نمو جنین کمک کند، به طور مرتب در حال گسترده تر و بزرگ تر شدن است. در نتیجه فشار بیشتری به مثانه وارد شده و باعث می شود که شما دچار تکرر ادرار شوید.

اگر در هنگام دفع ادرار احساس سوزش دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

10 – نداشتن یک سیکل قاعدگی (پریود نشدن)

پریود نشدن از علائم بارداری است

زمانی که به طور منظم و در هر ماه سیکل های قاعدگی را پشت سر میگذارید، اما ناگهان یک سیکل ماهانه در زمان مقرر خودش اتفاق نمی افتد، این نیز می تواند یکی از نشانه های بارداری باشد که بسیاری از زنان، این علامت را به خوبی می شناسند.

اگر در حال سپری کردن دوره و یا چرخه تخمک گذاری خود هستید و در حین رابطه، اقدامی برای جلوگیری از بارداری نمی کنید، و زمان قاعدگی شما حداقل یک هفته به تاخیر افتد، احتمالا باردار هستید.

البته از آنجایی که هیچ یک از روش های کنترل و جلوگیری از بارداری به طور صد در صد مطمئن نیستند، پس نباید از به تاخیر افتادن سیکل قاعدگی تان به آسانی چشم پوشی کنید.
در بعضی موارد، ممکن است در زمان قاعدگی فقط مقدار کمی خونریزی ببینید ؛ این اتفاق زمانی رخ می دهد که تخمک بارور شده و در حال لانه گزینی و اتصال به دیواره رحم می باشد. این نوع از لکه بینی معمولا بی خطر است و جای نگرانی ندارد.

به جز بارداری، دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث به تاخیر افتادن قاعدگی می شوند.

عواملی مانند: تغییر در رژیم غذایی، استرس بیش از حد، تغییرات وزنی، تغییرات هورمونی و انواعی از بیماری ها می توانند باعث تاخیر در قاعدگی شوند.

در مقاله “ به غیر از باردار بودن چه دلایلی برای به تاخیر افتادن عادت ماهیانه وجود دارد؟ (۷ دلیل) ” کامل به این موضوع پرداخته ایم .

اگر قاعدگی شما به تاخیر افتاد، با انجام تست بارداری می توانید از باردار بودن خود مطمئن شوید. سعی کنید که این آزمایش را در فاصله دو تا ده روز پس از به تاخیر افتادن عادت ماهانه تان انجام دهید.

سایر علائم بارداری

 • داشتن ترشحاتی بی رنگ یا به رنگ زرد کم رنگ، در اوایل بارداری ( مخصوصا در ابتدای سه ماهه اول در برخی از خانم ها بسیار رایج است)
 • افزایش دمای طبیعی بدن به مدت چند هفته مکرر.
 • داشتن سر درد؛ که به علت تغییرات هورمونی و تغییر در حجم خون بدن در دوران بارداری اتفاق می افتد.
 • کمبود خواب؛ که منجر به کمر درد می شود.
 • اشتهای کم به دلیل حالت تهوع و استفراغ های پیاپی.

 

منابع : healthline  ,  medicalnewstoday

سیمین اسفندیارلو

سیمین اسفندیارلو

سیمین اسفندیار لو هستم ، لیسانس بیوتکنولوژی دانشگاه سراسری گرگان و عضو تیم ترجمه وب سایت دکتر چک . امیدوارم مقالاتی که در اختیارتون قرار میدیم ، براتون مفید باشه . اگر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات برام ارسال کنید ، در اسرع وقت حتما پاسخگوی سوالتان خواهم بود .

نظرات کاربران77 دیدگاه

 • مینا

  شنبه 17 اکتبر 2020

  سلام آقای دکتر من توده فیبرآدنوم تو سینه چپم دارم ..الان تو اقدامم ایا این توده برای بارداری وشیردهی خطرداره؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 17 اکتبر 2020

   سلام
   خیر مشکلی ندارد

 • مریم

  شنبه 10 اکتبر 2020

  با سلام ..اقای دکتر برای پسر شدن جنین عرق کاسنی مرد باید بخوره یا زن بعد تا چند وقت باید استفاده بشه؟آیا ضرری نداره برای بدن؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 11 اکتبر 2020

   سلام
   موردی که ذکر کرده اید تاثیری در تعیین جنسی جنین ندارد و صرفا تبلیغات طب سنتی میباشد

 • آیدا

  جمعه 9 اکتبر 2020

  سلام اقای دکتر من هرماه پریودم ۷ روزه بود این ماه چهارمین روز دیگه خونریزی نداشتم بعدش پنجمین روز و ششمین روز چند لکه قهوه ای رنگ داشتم این از چی میتونه باشه؟

 • زینب

  پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

  سلام دکتر خسته نباشیدمیخاستم بگم من دوبارازمدفوعم خون اومده این نشانه چیه؟

 • آیدا

  پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

  سلام….آقای دکتر ببخشید من سه روزه ک پریودیم تموم شده امروز زیر شکمم درد میکنه نفخ معده هم دارم ترشح سفید چسبناک دارم ایا الان زمان تخمک گذاریه یا از چیزه دیگه ای ؟ لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 9 اکتبر 2020

   خیر جهت تخمگ گذاری زود است و احتمالا از چیز دیگری باشد
   گرچند در بعضی ها تخمک گذاری نامرتب بوده و فواصل منظمی طی نمیشود
   حتما ازمایشات کامل از هورمون های زنانه و مسائل زنانگی بدهید

 • زینب

  چهارشنبه 7 اکتبر 2020

  دکتر من سه دوروزازپریودم گذشته ولی دردکمرم متوقف شده بود الان که سومین روزه کمرم دردمیکنه آیا باردارهستم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 9 اکتبر 2020

   باید ازمایش بارداری دهید

 • زهرا

  سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

  دکترلطفاراهنماییم کنید من اقدام به بارداری کردم الان دوروزازپریودم گذشته اصلاترشع ندارم ولی همش حس میکنم ترشع دارم وقتی نگاه میکنم میبینم چیزی نیست کمرم هم درد میکنه ولی دیروزترشع شیری رنگ داشتم فکرکردم دارم پریودمیشم ولی قطع دوروزه دومین روز یه که ازپریودم گذشته باز همون ترشع رو دارم واقعا نگرانم ممکنه پریودشم خواهرش میکنم سریع جواب بدید؟؟؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

   بهتره برین ازمایش B-hcG بدهید
   اگر مثبت بود باردار و اگر منفی بود احتمال بارداری منتفی است

 • زینب

  دوشنبه 5 اکتبر 2020

  سلام ببخشید من الان ۲۵روزه اقدام به بارداری کردم همیشه پریودم دوسه روز عقب الان ی روزگذشته پریودنشدم ولی
  کمرم خیلی درد میکنه اصلاترشع ندارم سینه امام یکم درد میکنه آیاممکنه باردارباشم؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

   بعله
   احتمالش هست
   و میتوانید تست بارداری دهید

 • سمانه

  دوشنبه 7 سپتامبر 2020

  سلام یه سوال داشتم اگه ممکنه راهنمایی کنید!

  اقایی که بدنسازه و تو دوره رژیمی هست و داره هورمون تستسترون و وینسترول استفاده میکنه ایا میتونه بارور کنه ؟ و اگه بتونه ممکنه جنین مشکلی پیدا کنه و در سلامتش تاثیر داشته باشه؟
  و اینکه من چهار روزه اقدام به بارداری کردم یعنی روز ۱۴ پریود و دو سه روزه به شدت دچار نفخ معده شدم ممکنه از علائم بارور شدن باشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

   در صورتی که استفاده مزمن و‌طولانی مدت از داروهای هورمونی باعث اختلال جنسی در فرد نشده باشد بعله
   در صورتی که اسپرم سازی دچار اختلال نشده و اسپرم های نرمالی فرد تولید کند از سمت مرد مشکل ژنتیکی ( از بابت مصرف این داروها) ایجاد نمیشود
   نمیشود صرفا از روی نفخ معده قضاوت کرد که احتمال بارداری در شما هست یا خیر، ولی در بارداری امکان نفخ معده وجود دارد

 • وحیده

  سه‌شنبه 25 آگوست 2020

  سلام خوبین شرمنده من یه پسر ۸ ساله دارم برای بار دوم تصمیم به بارداری گرفتم ۲۱ مرداد پریود شدم ۱۱ روز از پریودم گذشت روز یازدهم نزدیکی داشتیم ولی اسپرم با واژنم برخورد کرد که از اون روز شکم درد کنی داره کمرم هم درد میکنه مثل درد پریودم است روز ۲و۳ شهریور اقدام کردیم میشه بگین آیا حامله ام.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 26 آگوست 2020

   اصلا نمیتوان گفت که شما باردار هستید یا خیر
   ولی در‌صورت تاخیر قاعدگی‌میتوانید‌ از ان به بعد با بی بی چک یا تست بارداری که از خون گرفته میشود بارداری را چک کنید

 • رها

  یکشنبه 23 آگوست 2020

  سلام من ماه قبل۳۰پریودشدم ۷روزبعدپریودم اقدام به بارداری کردیم چندروزبعدازنزدیکی دل دردوکمردردم شروع شده یه بارهم سمت چپ زیردلم یه دفعه خیلی بددردگرفت.ازاون موقع کمردردودل دردم هی میگیره ول میکنه الان هم ۴روزه ازوقت پریودم گذشته دل دردوکمردرددارم.امروزکه روز۴گذشت ازپریودمه سمت چپ شانه ام دردمیکنه سردردهم گرفتم امروز.پریودم تادوماه پیش چندروزاینوراونورمیشدامادکترقرص داددوماه قبل ازاقدام به بارداری منظم شده بود.حالاممکنه باعلائمی که دارم وچندروزازوقتم گذشته باردارباشم.اگه پریودنشدم کی برم آزمایش بدم جوابش درست میشه؟ اگه میشه سریع بهم جواب بدبدممنون میشم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 26 آگوست 2020

   بعله احتمال بارداری هست و شما همین‌الانم‌ میتوانید بروید و‌تست بارداری بدهید

 • نیلا

  یکشنبه 16 آگوست 2020

  سلام ببخشیددوماه براپیش ازبارداری اقدام کردم ماه قبل۳۰تیرپریودشدم ۷روزبعدازپریودم اقدام به بارداری کردم۱۲روزهرروزروزی یه بارنزدیکی داشتیم چندروزبعدازنزدیکی زیردلم سمت چپ یه دفعه بعدتیرکشیدبعداون حالاهی زیردلم دردمیکنه بعضی وقتاکمردردهم دارم ترشح چسبناک هم ازم میاد۴روزمونده به پریودیم معده دردگرفتم بعضی وقتاپشت گردنم هم دردمیکنه شکمم هم بعضی وقتابعضی جاهاش سفت میشه احتمال داره بارداباشم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 17 آگوست 2020

   سلام
   بعله احتمالش هست ولی احتمال موارد دیگری همچون عفونت لگن و رحم نیز مطرح است و همچنین بارداری خارج رحمی
   بهتر است تست بارداری بدهید و سونوگرافی انجام دهید

 • زهره

  جمعه 7 آگوست 2020

  سلام و خسته نباشيد..44 سال سن دارم هميشه پريودام منظم هست بعضي وقتا سه يا چهار روز جلو ميندازم …اين ماه از دو هفته قبل پريودم لكه بيني داشتم بعد پريود شدم ولي هنوز لكه بيني دارم سه هفته شده ،،دل درد و كمر درد و ضعف هم دارم سينه هامم حساس شده خيلي ميترسم بيماري بدي داشته باشم 😞😞😞😞

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 10 آگوست 2020

   حتما به متخصص زنان زایمان مراجعه داشته باشید و ازمایش های هورمونی و سونوگرافی رحم و ضمائم انجام دهید، رحم شما نیاز به بررسی دارد

 • shar

  دوشنبه 27 جولای 2020

  سلام اقای دکتر میشه لطفا به سوالم جواب بدین من یک رابطه بدون دخول داشتم و 2عدد ال دی در 3 نوبت به فاصله ی 12 ساعت مصرف کردم می خواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 27 جولای 2020

   خیر احتمال بارداری منفی است

 • بهناز

  یکشنبه 26 جولای 2020

  سلام من۷سال جلوگیری طبیعی داشتم.پریودم منظمه و۱۳هرماه پریودمیشم
  ۳ماهه اقدام به بارداری کردم
  ماه قبل ۳روز زودترپریودشدم
  این ماه هم نزدیکی داشتم
  بدنم چندروز حالت گورگرفتگی داشت
  چندروز سردرد داشتم
  ۲،۳روزحس سنگینی در سینه هام داشتم
  الانم به سینه هام دست میزنم درد میگیرن
  هیچوقت جوش نمیزنم اماامروزمتوجه جوشهای زیرپوستی شدم
  ۳روز دل درد داشتم
  الانم باانکه۱هفته به زمان پریودم مونده دل درد پریود دارم
  جوری که هرلحظه حس میکنم پریود شدم
  زیر قفسه سینم هم درد عجیبی حس میکنم
  نصف شبا حس میکنم گشنمه وحالت تهوع دارم

  امکانش هست باردارباشم
  الان تست بزنم یا یه هفته صبرکنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 27 جولای 2020

   سلام
   علایمتان به علایم بارداری میخوره
   ولی کمی صبر کنید و در نزدیکی پریودی بعدی ازمایش بدهید

 • محیا

  یکشنبه 19 جولای 2020

  سلام من ماه قبل که اقدام داشتم دوبار پریود شدم بعد پریودی دومم دوباره اقدام کردم واین ماه ۳روز عقب افتادم وفقط واژنم یه روز الوده بود ویبار لکه دیدم که روز چهارم خونریزی کردم ویک روز ونصفی طول کشید ویهو قطع شد ودوباره چندبار لکه دیدم درضمن من تاحالا لکه بینی نداشتم تو اینترنتم خوندم لانه گزینی از چندساعت تادوروز خونریزی داره
  کی میتونم بی بی بزنم یا ازمایش بدم خیلی نگرانم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   بی بی چک از تقریبا از ۸،۹ روز بعد از لقاح در صورت بارداری مثبت میشود
   معمولا زمانی که پریود به تاخیر میفتد میتوان با بی بی چک بارداری را تست کرد

افزودن نظر