علایم صددرصدی بارداری از روز اول تا درخشش بارداری

زمان مطالعه: 13 دقیقه
25 ژوئن 2020
علائم بارداری

بارداری، مرحله زیبایی از زندگی هر زنی است. پرورش موجودی جدید در بطن خود ، باعث می شود تا احساس کمال کنید. برای خانم هایی که می خواهند بدانند آیا باردار هستن یا خیر، نداشتن سیکل از یک دوره منظم ( پریود نشدن ) ، می تواند یکی از مهم ترین نشانه ها و علایم صددرصدی بارداری باشد ، اما اولین و تنها دلیل بارداری نیست.

به محض این که باردار شوید، به دنبال تغییر سطح ترشح هورمون ها ، تغییرات زیادی در بدن شما به وجود می آید. با این حال، بیشتر زنان علائمی را که بدن آن ها در ابتدای بارداری نشان می دهد، تشخیص نمی دهند.

در این ویدیو به علایم صددرصدی بارداری اشاره کرده ایم، حتما ببینید و اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات بیان کنید.

علائم بارداری به صورت خلاصه

در صورت بارداری بودن ، هفته به هفته این علائم و نشانه ها در شما دیده خواهد شد :

علائم بارداری در هفته اول تا چهارم : گرفتگی خفیف عضلات و لکه بینی.

هفته 4 : پریود نشدن.

هفته 4 تا 5 : احساس خستگی ، حالت تهوع ، سوزن سوزن شدن و درد سینه ها ، تکرر ادرا .

هفته 5 تا 6 : نفخ شکم ، احساس بی حوصلگی ، نوسانات خلقی .

هفته 6 تا 8 : تغییر دمای بدن ، فشار خون بالا .

هفته 8 تا 9 : خستگی شدید و سوزش قلب ، ضربان قلب شدید .

هفته 9 تا 11 : تغییرات پستان ، آکنه ، افزایش قابل توجه وزن .

هفته 12 : معلوم شدن و درخشش بارداری .

اگر به علائمی توجه کنید که بدن شما نشان می دهد، در همان مراحل اولیه به آسانی می توانید متوجه بارداری خود شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا بدانید، چه زمانی باید برای انجام آزمایش های بارداری به پزشک مراجعه کرده و سپس بر اساس آن، برنامه ریزی کنید.

در این مقاله از دکتر چک 10 تا از نشانه های بارداری ذکر شده است که نشان می دهند شما 100% باردار هستید .

دیگر نشانه ها و علایم صددرصدی بارداری

1 – دردناک و حساس شدن سینه ها

ايا درد سينه نشانه بارداري است

آيا درد سينه نشانه بارداري است؟ بله، از جمله نشانه های حاملگی میتوان به درد سینه اشاره کرد. پس از باردار شدن، اولین نشانه ای که در بدن نمایان می شود، سینه های متورم، حساس و دردناک است. به دلیل تغییر سطح ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون، سینه ها حساس و متورم می شوند. ممکن است در چند روز باقی مانده به شروع قاعدگی نیز، چنین دردی را در سینه های خود احساس کنید.

حساس شدن و درد سینه ها در هفته اول بارداری نمایان می شود و بعد از گذراندن سه ماهه اول بارداری، تا حد زیادی کاهش می یابد. تا آن زمان، از سینه بندهای محکم و مناسب برای کاهش درد استفاده کنید.

در بعضی موارد، نوک سینه ها بیش از حد معمول بیرون می زنند. همچنین هاله سینه نیز تیره تر و لکه لکه می شود.

این حساسیت سینه ها در زمان تخمک گذاری و در زمان شروع قاعدگی نیز احساس می شود.

2 – سرگیجه

داشتن سرگیجه خفیف از علائم بارداری و قاعدگی می باشد. اما سرگیجه بارداری از کی شروع میشه؟ معمولا در هفته 6 تا 8 این علامت شروع میشه.

به دلیل افزایش ترشح هورمون پروژسترون، رگ های خونی گشاد شده و فشار خون پایین می آید. این امر منجر به کاهش جریان خون رسانی به مغز و سرگیجه موقتی و گذرا می شود.

علایم صددرصدی بارداری

مقاله ای در سال 2010 ،در یک ژورنال برزیلی ، گزارش کرد :« اختلالات عملکردی هورمون ها ،در دوران بارداری زنان، می تواند باعث ایجاد اختلالات دهلیزی و اختلال در شبکه مویرگی شده ، که خود منجر به احساس سرگیجه و وزوز گوش ( زنگ زدن در گوش ) می شود.»

این علائم در سه ماهه اول بارداری بیشتر مشاهده می شوند، اما ممکن است در تمام طول بارداری نیز ادامه داشته باشند. احساس سرگیجه در زنانی که کم خون هستند، نسبت به دیگر زنان بیشتر است.

اگر دراز کشیده اید، یا در حالت نشسته قرار دارید و احساس سرگیجه می کنید، نباید خیلی سریع از جای خود بلند شوید. همچنین تنفس عمیق نیز می تواند به بهتر شدن سرگیجه کمک کند.

3 – خستگی و درمانده گی

کوفتگی بدن در اوایل بارداری و احساس خستگی و ضعف ، یکی دیگر از علائم بارداری می باشد . زمانی که باردار هستید، بدن شما دچار تغییرات زیادی می شود. افزایش سطح هورمون پروژسترون باعث می شود که زودتر خسته شوید و احساس ضعف و درماندگی مکرر داشته باشید.

پایین آمدن فشار خون و قند خون نیز در دوران بارداری ، می تواند یکی دیگر از دلایل احساس خستگی باشد.

مرحله اولیه بارداری که شامل تشکیل جفت جنین در رحم است، تمام انرژی شما را گرفته و باعث می شود احساس خستگی کنید. در سه ماهه اول و سوم بارداری، معمولا این احساس بیشتر می شود.

این علائم اولیه ممکن است به راحتی نادیده گرفته شوند، چون زنانی که در مراحل اولیه بارداری هستند، معمولا این نوع خستگی را با خستگی طبیعی و روزمره اشتباه می گیرند.
اگر به طور ناگهانی احساس خستگی شدیدی کردید، و یا اگر برخی علائم دیگری را که در اینجا ذکر شد مشاهده کردید، اقدام به انجام تست بارداری کنید.

اگر نتیجه آزمایش مثبت شد، پس باید استراحت کرده و غذاهای غنی از پروتئین و آهن مصرف کنید.

4 – حساسیت به بو ها

علائم بارداری

بارداری باعث می شود تا شما نسبت به بوها حساس تر شوید. در واقع، حساس شدن به انواع بو، یکی از نشانه هایی است که زنان قبل از اینکه متوجه بارداری خود شوند، ابتدا متوجه آن می شوند.

تغییرات مداوم در سطح هورمون استروژن در بدن، بر سیستم بویایی تأثیر می گذارد و باعث می شود مادران باردار نسبت به بو های محیط اطرافشان حساس تر شوند و واکنش نشان دهند.

این حساسیت به بوها یا غذاهای خاص می تواند باعث شود تا نسبت به بعضی از غذاها میل بیشتری پیدا کنید. همچنین می تواند باعث تهوع صبحگاهی و یا ایجاد یک طعم فلز مانند و گس در دهان شود.
این که به طور ناگهانی نسبت به بوی غذای مورد علاقه خود احساس ناخوشایندی پیدا کنید و یا نسبت به بوهای محیط اطرافتان حساس شوید، می تواند یکی از دلایل بارداری باشد.

5 – حالت تهوع

نشانه های بارداری

یکی دیگر از علائم شایع و اولیه بارداری، حالت تهوع صبحگاهی است.

طبق بیانیه ای در کنگره زنان و زایمان در آمریکا، حالت تهوع و استفراغ در 70 تا 85 درصد از زنان باردار دیده می شود. البته داشتن حالت تهوع و استفراغ می تواند در هر ساعتی از شبانه روز رخ دهد.

این مشکل ممکن است از دو هفته اول بارداری شروع شود. احساس تهوع تا ابتدای سه ماهه دوم از بین می رود. البته تغییر در سطح ترشح هورمون ها هم می تواند یکی از دلایل ایجاد تهوع باشد.

کمبود اسید فولیک نیز در کنار تغییرات هورمونی، می تواند باعث ایجاد تهوع در دوران بارداری شود.

در برخی از خانم ها، تهوع صبحگاهی فقط تا یکی دو ماه بعد از بارداری دیده می شود، اما برخی دیگر از خانم ها ممکن است این مشکل را در تمام طول بارداری خود تجربه کنند.

برای مقابله با حالت تهوع، بهتر است در هنگام صبحانه خوردن، ابتدا از غذاهای نشاسته ای استفاده کرده و غذا هایی با هضم راحت تر مصرف کنید. همچنین فراوان آب بنوشید تا بدنتان در حالت هیدراته باشد.

6 – اختلالات خلقی

حاملگی می تواند احساسات شما را از حالت عادی خارج کند. ممکن است احساس ناخوشی، بی حوصلگی و ناراحتی داشته باشید و اختلالات روحی متفاوتی را تجربه کنید. این مورد هم یکی دیگر از نشانه های بارداری است . این عارضه در روزهای ابتدایی بارداری طبیعی است و به دلیل تغییرات هورمونی به وجود می آید که بر انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان های شیمیایی در مغز) تأثیر می گذارند.

احساس ناراحتی و بی حوصلگی از علائم مشترک حاملگی و قاعدگی می باشد، به همین دلیل معمولا بیشتر زنان این علائم را نشانه بارداری نمی دانند و از آن ها چشم پوشی می کنند.

البته زنانی که به طور ذاتی بی حوصله و بدخلق هستند، ممکن است حتی متوجه کوچک ترین تغییری که در خلق و خویشان نشوند.
هر چند که تغییرات روحی و احساسی مکرر نمی تواند روش مناسبی برای تشخیص بارداری باشد، اما در چنین مواقعی مراجعه به پزشک انتخاب مناسبی است.

از تمرینات مدیتیشن غافل نشوید و سعی کنید همیشه شاد و سرحال باشید تا بتوانید تغییرات روحی خود را بهتر کنترل کنید.

7 – احساس گرفتگی عضلات شکم

گرفتگی عضلات شکمی که خانم های باردار آن را تجربه می کنند،از علائم مشترک بارداری و قاعدگی می باشد.
این اتفاق زمانی می افتد که تخمک بارور شده و به لایه داخلی رحم متصل می شود و منجر به انقباضات رحمی می شود که احساس گرفتگی در عضلات شکمی را ایجاد می کند. این نوع گرفتگی شکمی که اغلب به عنوان سندرم قبل از قاعدگی نیز شناخته می شوند، ممکن است با نشانه های بارداری اشتباه گرفته شود.

اگر گرفتگی عضلات شکمی همراه با نفخ باشد، میتواند یکی از نشانه های قطعی بارداری باشد.

پیاده روی ، انجام حرکات کششی ملایم و ورزش در بارداری می تواند به کاهش این مشکلات کمک کند.

گرفتگی عضلات شکمی از علائم مشترک قاعدگی و بارداری است ؛ یعنی ممکن است در زمان شروع قاعدگی نیز این احساس را در ناحیه شکم و لگن خود داشته باشید. حتی اگر در مراحل اولیه بارداری هم باشید، با انجام سونوگرافی یا آزمایش بارداری، می توانید بفهمید که آیا باردار هستید یا خیر.

8 – احساس نفخ

علائم فوری بارداری

یکی دیگر از علائم بارداری این است که شما همچنان از رژیم غذایی همیشگی تان پیروی می کنید، اما دچار نفخ ناگهانی می شوید. مانند سایر نشانه های بارداری ، داشتن احساس نفخ هم می تواند به دلیل تغییر در سطح ترشح هورمون ها باشد.

به علت بالا رفتن سطح استروژن و پروژسترون، ماهیچه های رحم ضخیم تر شده و باعث ایجاد نفخ در شکم و رحم می شود.

علاوه بر این، تغییرات هورمونی باعث می شود تا فرآیند هضم غذا کند تر شود، و این شرایط، نفخ معده را ایجاد می کند.

از آنجایی که داشتن مشکلات گوارشی در دوران بارداری امری کاملا طبیعی می باشد، می توانید با مصرف فیبر بیشتر در رژیم غذایی تان و همچنین نوشیدن آب فراوان و انجام منظم حرکات ورزشی، تا حد زیادی با این مشکل مقابله کنید.

9 – تکرر ادرار

تشخیص بارداری

آیا تکرر ادرار نشانه بارداری است؟ بله! زمانی که باردار شوید، عضلات مثانه نسبت به بارداری واکنش نشان داده و حساس تر میشود. بنابراین حتی اگر میزان مصرف مایعات خود را افزایش نداده باشید، باز هم ممکن است دچار تکرر ادرار شده و نیاز بیشتری به دفع ادرار در طول روز داشته باشید.

در دوران بارداری حجم خون بدن بیشتر می شود و این خون توسط کلیه ها تصفیه شده و باعث افزایش حجم ادرار میشود. در نتیجه مثانه شما سریع تر پر شده و دچار تکرر ادرار خواهید شد.

البته در چنین مواقعی، شما بیشتر از قبل احساس تشنگی می کنید و آب بیشتری می نوشید؛ که باعث افزایش حجم ادرار شده و نیاز مداوم به دفع ادرار پیدا می کنید.

تکرر ادرار در دوران بارداری امری طبیعی است؛ زیرا ماهیچه رحم برای این که بتواند به رشد و نمو جنین کمک کند، به طور مرتب در حال گسترده تر و بزرگ تر شدن است. در نتیجه فشار بیشتری به مثانه وارد شده و باعث می شود که شما دچار تکرر ادرار شوید.

اگر در هنگام دفع ادرار احساس سوزش دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

10 – نداشتن یک سیکل قاعدگی (پریود نشدن)

پریود نشدن از علائم بارداری است

زمانی که به طور منظم و در هر ماه سیکل های قاعدگی را پشت سر میگذارید، اما ناگهان یک سیکل ماهانه در زمان مقرر خودش اتفاق نمی افتد، این نیز می تواند یکی از نشانه های بارداری باشد که بسیاری از زنان، این علامت را به خوبی می شناسند.

اگر در حال سپری کردن دوره و یا چرخه تخمک گذاری خود هستید و در حین رابطه، اقدامی برای جلوگیری از بارداری نمی کنید، و زمان قاعدگی شما حداقل یک هفته به تاخیر افتد، احتمالا باردار هستید.

البته از آنجایی که هیچ یک از روش های کنترل و جلوگیری از بارداری به طور صد در صد مطمئن نیستند، پس نباید از به تاخیر افتادن سیکل قاعدگی تان به آسانی چشم پوشی کنید.
در بعضی موارد، ممکن است در زمان قاعدگی فقط مقدار کمی خونریزی ببینید ؛ این اتفاق زمانی رخ می دهد که تخمک بارور شده و در حال لانه گزینی و اتصال به دیواره رحم می باشد. این نوع از لکه بینی معمولا بی خطر است و جای نگرانی ندارد.

به جز بارداری، دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث به تاخیر افتادن قاعدگی می شوند.

عواملی مانند: تغییر در رژیم غذایی، استرس بیش از حد، تغییرات وزنی، تغییرات هورمونی و انواعی از بیماری ها می توانند باعث تاخیر در قاعدگی شوند.

در مقاله “ به غیر از باردار بودن چه دلایلی برای به تاخیر افتادن عادت ماهیانه وجود دارد؟ (۷ دلیل) ” کامل به این موضوع پرداخته ایم .

اگر قاعدگی شما به تاخیر افتاد، با انجام تست بارداری می توانید از باردار بودن خود مطمئن شوید. سعی کنید که این آزمایش را در فاصله دو تا ده روز پس از به تاخیر افتادن عادت ماهانه تان انجام دهید.

سایر علائم بارداری

 • داشتن ترشحاتی بی رنگ یا به رنگ زرد کم رنگ، در اوایل بارداری ( مخصوصا در ابتدای سه ماهه اول در برخی از خانم ها بسیار رایج است)
 • افزایش دمای طبیعی بدن به مدت چند هفته مکرر.
 • داشتن سر درد؛ که به علت تغییرات هورمونی و تغییر در حجم خون بدن در دوران بارداری اتفاق می افتد.
 • کمبود خواب؛ که منجر به کمر درد می شود.
 • اشتهای کم به دلیل حالت تهوع و استفراغ های پیاپی.

علائم بارداري از كي شروع ميشود؟

از هفته اول با گرفتگی خفیف عضلات و لکه بینی.

سوالات متدوال

علائم بارداری در ماه اول چیست؟

شما در ماه اول بارداری ممکن دچار گرفتگی کمر و عضلات شوید، لکه ببینید و پریود نشوید. احساس خستگی و حالت تهوع از اولین نشانه های بارداری هستند که زود خودشان را نشان می دهند.

نفخ شکم در بارداری از کی شروع میشه؟

در هفته پنجم بارداری ( ماه دوم بارداری ).

ایا داغ شدن بدن نشانه بارداری است؟

به صورت قطع نمیتوان گفت بله! ولی تغییراتی که در بدن شما ایجاد می شود، شاید احساس کنید که بدن تان داغ شده است! پس داغ شدن بدن نمی تواند به تنهایی بگوید که شما باردار هستید!

نداشتن علایم بارداری در سه ماهه اول چه معنایی دارد؟

اگر سه ماه از اقدام به بارداری شما گذشته باشد و هیچ علائمی را مشاهده نکنید، باید برای اطمینان سریع به پزشک مراجعه کرده و سلامت جنین خود را بررسی کنید. البته برخی زنان، به علت خفیف بودن علائم آنها را احساس نمی کنند. ولی اگر در این سه ماه شما پریود نشده باشید، بارداری منفی می باشد.

حساس شدن به بو نشانه چیست؟

اگر هنگام بارداری به بو ها حساسیت نشان می دهید، این گویای تغییرات هورمونی در بدن شماست و جای نگرانی ندارد.

آیا سردرد از علائم بارداری است؟

به تنهایی خیر.

آیا پا درد از علایم بارداری است؟

پا درد و گرفتگی ساق پا از علائم بارداری است که به دلیل فشار جنین بر عصب های خاص می باشد.

آیا سوزش سر دل از علائم اولیه بارداری است؟

این مورد در اوایل بارداری چندان شایع نیست. اما با گذشت زمان و رشد جنین و فشار آن بر معده، باعث سوزش سر دل می شود.

آیا معده درد نشانه حاملگی است؟

بله، تغییرات هورمونی و بزرگ شدن جنین باعث درد معده در مادران باردار می شود.

آیا خارش بدن نشانه بارداری است؟

در مواقعی به علت افزایش فشار خون در بدن، فرد دچار خارش پوست می شود.

آیا سوزش ادرار نشانه بارداری است؟

تکرر ادرار بله، ولی سوزش ادرار میتواند نشانه عفونت ادراری در زنان باشد.

ایا نداشتن علایم پریودی نشانه بارداری است؟

اگر پریود نشوید شما باردار هستید، در صورت پریود شدن بارداری منفی می باشد.

آیا سوزن سوزن شدن شکم نشانه بارداری است؟

در بسیاری از زنان این مورد دیده شده است. مخصوصا سوزن سوزن شدن سینه ها.

اولین علائم بارداری قبل از تاخیر پریود کدامند؟

گرفتگی در عضلات و دیدن لکه. سپس پریود نشدن.

آیا تشخیص بارداری از روی بینی امکان پذیر است؟

خیر.

علت سرگیجه و حالت تهوع در زمان تخمک گذاری چیست؟

هورمون استروژن در دوران بارداری، باعث می‌شود که گردش خون در جنین بالا رفته و فشار و گردش خون در مغز شما پایین بیاید. این مسئله باعث احساس سرگیجه در شما می‌شود .

آیا سرد شدن دست و پا نشانه بارداری است؟

اگر شما کم خون باشید، هنگام بارداری دست و پای تان سرد می شود.

ایا گرفتگی عضلات شکم نشانه بارداری است؟

بله، این گرفتگی عضلات شکم زمانی رخ می افتد که تخمک بارور شده و به لایه داخلی رحم متصل می شود.

آیا خواب آلودگی از علائم بارداری است؟

احساس خستگی، خواب آلودگی، گیجی و منگی به دلیل افت فشار خون در بارداری می تواند اتفاق بیافتد.

ایا تب از علائم بارداری است؟

تب در بارداری میتواند علت خاصی داشته باشد و به شرایط محیطی یا تغذیه مربوط شود، که باید بررسی شود.

منابع : healthline  ,  medicalnewstoday

سیمین اسفندیارلو

سیمین اسفندیار لو هستم ، لیسانس بیوتکنولوژی دانشگاه سراسری گرگان و عضو تیم ترجمه وب سایت دکتر چک . امیدوارم مقالاتی که در اختیارتون قرار میدیم ، براتون مفید باشه . اگر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات برام ارسال کنید ، در اسرع وقت حتما پاسخگوی سوالتان خواهم بود .

نظرات کاربران 97 دیدگاه

 • مرجان

  دوشنبه 25 ژانویه 2021

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 25دی پریود شدم بعد سه روز اقدام به بارداری کردم الان چندروز هست احساس حال تهوع دارم هم بی حوصلگی هم بدن درد پاهام درد میکنه بعد کمر درد وخیلی هم خواب آلودگی ممکنه باردارباشم ممنون پاسخ بدهی

 • زهرا

  چهارشنبه 20 ژانویه 2021

  سلام اقای دکتر اگه میشه سریع جواب بدید خیلی نگرانم.
  من با نانزدم حدود 13 روز پیش هیچ گونه دخولی نداشتیم و فقط بعد از انزال ایشون با دستش که خشکه خشک بود من رو لمس کردند الان 13 روز میگزره و من 4 روز پریودم عقب افتاده و ترشحات سفید خیلی کمی دارم همینطور اطراف کمرم هم کمی درد میکنه
  امکانش هست که من باردار باشم؟؟
  اگر میشه زودتر جواب بدید خیلی نگرانم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021

   با شرح حال گفته شده امکان بارداری نمیباشد

 • mohadeseh

  سه‌شنبه 19 ژانویه 2021

  سلام من از نهم ماه قبل سه بار با فاصله یه هفته پشت هم پریود شدم بعد اون احساس خستگی بی حوصلگی و دلدرد معده درد کمر درد و حالت تهوع و سردر دارم تست زدم منفی نشون داد میخواستم بدونم ممکنه باردار باشم یا خیر؟ سونو شکم قبل پریودام انجام دادم مشکلی نبود

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021

   خیر باردار نمیباشید ولی حتما به پزشک متخصص زنان از جهت خونریزی های غیر نرمال مراجعه داشته باشید

 • الناز

  جمعه 1 ژانویه 2021

  سلام من ۱۸سالمه پریودیم منظم هست سر ماه پریود میشم چهار روز بعد خوب شدن پریودیم رابطه داشتم و شوهرم در اوج لذت بود و پیشگیری نکردیم الان ی هفته گذشته .یکم دل دردو کمر درد داشتم و معده درد و تب ولی بی بی چکمه منفی بود میخام بدونم احتمال بارداریم چند درصده

 • سمیه

  چهارشنبه 23 دسامبر 2020

  سلام آقای دکتر من یک هفته میشه از قاعدگیم رد شده و دو روز هست که بعضی وقت ها زیر دلم درد می کنه و یک تسط خانه گی هم گرفتم خط c رنگ قرمز شد و خط T صورتی
  آیا حامه هستم یا نه

 • زینب

  شنبه 21 نوامبر 2020

  سلام اقا دکتر من اقدامم ب بارداری دارم ولی پریودیم نامنظمه سنو دادم مشکلی ندارم برج ۷ در ۱۸ پریود شدم این ماه هم در ۱۲ پریود شدم الانم ی سری علایمی دارم ک شکم سوزش داره بعضی اوقات ویکم دل در میگیرم ولی دل درد م مداوم نیس

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 22 نوامبر 2020

   باید معاینه کامل انجام شود برایتان و از نظر عفونت بررسی گردید، همچنین ازمایش های هورمونی به علت پریود نامنظم بدهید بهتر است

 • صنم

  شنبه 31 اکتبر 2020

  سلام خدمت دکتر عزیز
  آیا تشخیص بارداری از روی زبان امکان پذیر هست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 31 اکتبر 2020

   نخیر، جهت اطمینان لطفا آزمایش بارداری دهید.
   تشخیص بارداری 100% زمانیست که علائم بارداری که در مقاله ذکر شده است در شما وجود داشته باشد.

 • میترا

  شنبه 31 اکتبر 2020

  دکتر من حس پریودی در اوایل بارداری دارم، موضوع چیه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 31 اکتبر 2020

   حس پریودی در بارداری مخصوصا در اوایل آن در بیشتر زنان بوجود می آید. که معمولا زنان باردار پریود نمی شوند. در صورتی که پریود شوید، امکان بارداری وجود ندارد.

 • سارا

  جمعه 30 اکتبر 2020

  سلام ما دو ماهه ک اقدام به بارداری کردیم ماهه اول ک گذشت پریود شدم ولی این ماه یه بار ۲ مهر پریود شدم و هفتم تموم شد یه بارم تو همون ماه ۲۴ مهر دوباره پریود شدم و ۶ روز بعدش تموم شد فردای تموم شدن پریودم نزدیکی کردیم الان ۹ روزه ک میگذره و من سینه هام یکم بزرگ شده ترشح هم دارم امروز یه بار سوزش معده داشتم آیا احتمالش هست ک باردار باشم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 1 نوامبر 2020

   احتمالش هست ولی باید حتما منتظر تاخیر پریود بمانید و در صورت تاخیر پریود حتما ازمایش بارداری بدهید

 • افسانه

  یکشنبه 25 اکتبر 2020

  سلام آقای دکتر من ۱۱ روز مانده ب پریودم رابطه کنترل نشده داشتم و کامل تخلیه شد در ورژن و اینکه ۳ روز از پرسود شدنم میگذره و دمای بدنم چن روزه گاه گاهی بالا میره و تعرق شدید درناحیه پیشانی زیر بقل دارم و ترشح کمی دارم و همچنین ماهیچه شکمم منقبض میشه و چن روزه دل درد خفیف گذرا دارم و همیشه پرسود منظمی داشتم آیا احتمال باردار بودن هست؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 27 اکتبر 2020

   بعله
   حتما ازمایش بارداری دهید

 • مینا

  شنبه 17 اکتبر 2020

  سلام آقای دکتر من توده فیبرآدنوم تو سینه چپم دارم ..الان تو اقدامم ایا این توده برای بارداری وشیردهی خطرداره؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 17 اکتبر 2020

   سلام
   خیر مشکلی ندارد

 • مریم

  شنبه 10 اکتبر 2020

  با سلام ..اقای دکتر برای پسر شدن جنین عرق کاسنی مرد باید بخوره یا زن بعد تا چند وقت باید استفاده بشه؟آیا ضرری نداره برای بدن؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 11 اکتبر 2020

   سلام
   موردی که ذکر کرده اید تاثیری در تعیین جنسی جنین ندارد و صرفا تبلیغات طب سنتی میباشد

 • آیدا

  جمعه 9 اکتبر 2020

  سلام اقای دکتر من هرماه پریودم ۷ روزه بود این ماه چهارمین روز دیگه خونریزی نداشتم بعدش پنجمین روز و ششمین روز چند لکه قهوه ای رنگ داشتم این از چی میتونه باشه؟

 • زینب

  پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

  سلام دکتر خسته نباشیدمیخاستم بگم من دوبارازمدفوعم خون اومده این نشانه چیه؟

 • آیدا

  پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

  سلام….آقای دکتر ببخشید من سه روزه ک پریودیم تموم شده امروز زیر شکمم درد میکنه نفخ معده هم دارم ترشح سفید چسبناک دارم ایا الان زمان تخمک گذاریه یا از چیزه دیگه ای ؟ لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 9 اکتبر 2020

   خیر جهت تخمگ گذاری زود است و احتمالا از چیز دیگری باشد
   گرچند در بعضی ها تخمک گذاری نامرتب بوده و فواصل منظمی طی نمیشود
   حتما ازمایشات کامل از هورمون های زنانه و مسائل زنانگی بدهید

 • زینب

  چهارشنبه 7 اکتبر 2020

  دکتر من سه دوروزازپریودم گذشته ولی دردکمرم متوقف شده بود الان که سومین روزه کمرم دردمیکنه آیا باردارهستم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 9 اکتبر 2020

   باید ازمایش بارداری دهید

 • زهرا

  سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

  دکترلطفاراهنماییم کنید من اقدام به بارداری کردم الان دوروزازپریودم گذشته اصلاترشع ندارم ولی همش حس میکنم ترشع دارم وقتی نگاه میکنم میبینم چیزی نیست کمرم هم درد میکنه ولی دیروزترشع شیری رنگ داشتم فکرکردم دارم پریودمیشم ولی قطع دوروزه دومین روز یه که ازپریودم گذشته باز همون ترشع رو دارم واقعا نگرانم ممکنه پریودشم خواهرش میکنم سریع جواب بدید؟؟؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

   بهتره برین ازمایش B-hcG بدهید
   اگر مثبت بود باردار و اگر منفی بود احتمال بارداری منتفی است

 • زینب

  دوشنبه 5 اکتبر 2020

  سلام ببخشید من الان ۲۵روزه اقدام به بارداری کردم همیشه پریودم دوسه روز عقب الان ی روزگذشته پریودنشدم ولی
  کمرم خیلی درد میکنه اصلاترشع ندارم سینه امام یکم درد میکنه آیاممکنه باردارباشم؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

   بعله
   احتمالش هست
   و میتوانید تست بارداری دهید

 • سمانه

  دوشنبه 7 سپتامبر 2020

  سلام یه سوال داشتم اگه ممکنه راهنمایی کنید!

  اقایی که بدنسازه و تو دوره رژیمی هست و داره هورمون تستسترون و وینسترول استفاده میکنه ایا میتونه بارور کنه ؟ و اگه بتونه ممکنه جنین مشکلی پیدا کنه و در سلامتش تاثیر داشته باشه؟
  و اینکه من چهار روزه اقدام به بارداری کردم یعنی روز ۱۴ پریود و دو سه روزه به شدت دچار نفخ معده شدم ممکنه از علائم بارور شدن باشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

   در صورتی که استفاده مزمن و‌طولانی مدت از داروهای هورمونی باعث اختلال جنسی در فرد نشده باشد بعله
   در صورتی که اسپرم سازی دچار اختلال نشده و اسپرم های نرمالی فرد تولید کند از سمت مرد مشکل ژنتیکی ( از بابت مصرف این داروها) ایجاد نمیشود
   نمیشود صرفا از روی نفخ معده قضاوت کرد که احتمال بارداری در شما هست یا خیر، ولی در بارداری امکان نفخ معده وجود دارد

 • وحیده

  سه‌شنبه 25 آگوست 2020

  سلام خوبین شرمنده من یه پسر ۸ ساله دارم برای بار دوم تصمیم به بارداری گرفتم ۲۱ مرداد پریود شدم ۱۱ روز از پریودم گذشت روز یازدهم نزدیکی داشتیم ولی اسپرم با واژنم برخورد کرد که از اون روز شکم درد کنی داره کمرم هم درد میکنه مثل درد پریودم است روز ۲و۳ شهریور اقدام کردیم میشه بگین آیا حامله ام.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 26 آگوست 2020

   اصلا نمیتوان گفت که شما باردار هستید یا خیر
   ولی در‌صورت تاخیر قاعدگی‌میتوانید‌ از ان به بعد با بی بی چک یا تست بارداری که از خون گرفته میشود بارداری را چک کنید

 • رها

  یکشنبه 23 آگوست 2020

  سلام من ماه قبل۳۰پریودشدم ۷روزبعدپریودم اقدام به بارداری کردیم چندروزبعدازنزدیکی دل دردوکمردردم شروع شده یه بارهم سمت چپ زیردلم یه دفعه خیلی بددردگرفت.ازاون موقع کمردردودل دردم هی میگیره ول میکنه الان هم ۴روزه ازوقت پریودم گذشته دل دردوکمردرددارم.امروزکه روز۴گذشت ازپریودمه سمت چپ شانه ام دردمیکنه سردردهم گرفتم امروز.پریودم تادوماه پیش چندروزاینوراونورمیشدامادکترقرص داددوماه قبل ازاقدام به بارداری منظم شده بود.حالاممکنه باعلائمی که دارم وچندروزازوقتم گذشته باردارباشم.اگه پریودنشدم کی برم آزمایش بدم جوابش درست میشه؟ اگه میشه سریع بهم جواب بدبدممنون میشم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 26 آگوست 2020

   بعله احتمال بارداری هست و شما همین‌الانم‌ میتوانید بروید و‌تست بارداری بدهید

 • نیلا

  یکشنبه 16 آگوست 2020

  سلام ببخشیددوماه براپیش ازبارداری اقدام کردم ماه قبل۳۰تیرپریودشدم ۷روزبعدازپریودم اقدام به بارداری کردم۱۲روزهرروزروزی یه بارنزدیکی داشتیم چندروزبعدازنزدیکی زیردلم سمت چپ یه دفعه بعدتیرکشیدبعداون حالاهی زیردلم دردمیکنه بعضی وقتاکمردردهم دارم ترشح چسبناک هم ازم میاد۴روزمونده به پریودیم معده دردگرفتم بعضی وقتاپشت گردنم هم دردمیکنه شکمم هم بعضی وقتابعضی جاهاش سفت میشه احتمال داره بارداباشم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 17 آگوست 2020

   سلام
   بعله احتمالش هست ولی احتمال موارد دیگری همچون عفونت لگن و رحم نیز مطرح است و همچنین بارداری خارج رحمی
   بهتر است تست بارداری بدهید و سونوگرافی انجام دهید

 • زهره

  جمعه 7 آگوست 2020

  سلام و خسته نباشيد..44 سال سن دارم هميشه پريودام منظم هست بعضي وقتا سه يا چهار روز جلو ميندازم …اين ماه از دو هفته قبل پريودم لكه بيني داشتم بعد پريود شدم ولي هنوز لكه بيني دارم سه هفته شده ،،دل درد و كمر درد و ضعف هم دارم سينه هامم حساس شده خيلي ميترسم بيماري بدي داشته باشم 😞😞😞😞

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 10 آگوست 2020

   حتما به متخصص زنان زایمان مراجعه داشته باشید و ازمایش های هورمونی و سونوگرافی رحم و ضمائم انجام دهید، رحم شما نیاز به بررسی دارد

 • shar

  دوشنبه 27 جولای 2020

  سلام اقای دکتر میشه لطفا به سوالم جواب بدین من یک رابطه بدون دخول داشتم و 2عدد ال دی در 3 نوبت به فاصله ی 12 ساعت مصرف کردم می خواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 27 جولای 2020

   خیر احتمال بارداری منفی است

 • بهناز

  یکشنبه 26 جولای 2020

  سلام من۷سال جلوگیری طبیعی داشتم.پریودم منظمه و۱۳هرماه پریودمیشم
  ۳ماهه اقدام به بارداری کردم
  ماه قبل ۳روز زودترپریودشدم
  این ماه هم نزدیکی داشتم
  بدنم چندروز حالت گورگرفتگی داشت
  چندروز سردرد داشتم
  ۲،۳روزحس سنگینی در سینه هام داشتم
  الانم به سینه هام دست میزنم درد میگیرن
  هیچوقت جوش نمیزنم اماامروزمتوجه جوشهای زیرپوستی شدم
  ۳روز دل درد داشتم
  الانم باانکه۱هفته به زمان پریودم مونده دل درد پریود دارم
  جوری که هرلحظه حس میکنم پریود شدم
  زیر قفسه سینم هم درد عجیبی حس میکنم
  نصف شبا حس میکنم گشنمه وحالت تهوع دارم

  امکانش هست باردارباشم
  الان تست بزنم یا یه هفته صبرکنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 27 جولای 2020

   سلام
   علایمتان به علایم بارداری میخوره
   ولی کمی صبر کنید و در نزدیکی پریودی بعدی ازمایش بدهید

 • محیا

  یکشنبه 19 جولای 2020

  سلام من ماه قبل که اقدام داشتم دوبار پریود شدم بعد پریودی دومم دوباره اقدام کردم واین ماه ۳روز عقب افتادم وفقط واژنم یه روز الوده بود ویبار لکه دیدم که روز چهارم خونریزی کردم ویک روز ونصفی طول کشید ویهو قطع شد ودوباره چندبار لکه دیدم درضمن من تاحالا لکه بینی نداشتم تو اینترنتم خوندم لانه گزینی از چندساعت تادوروز خونریزی داره
  کی میتونم بی بی بزنم یا ازمایش بدم خیلی نگرانم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   بی بی چک از تقریبا از ۸،۹ روز بعد از لقاح در صورت بارداری مثبت میشود
   معمولا زمانی که پریود به تاخیر میفتد میتوان با بی بی چک بارداری را تست کرد

 • fati

  شنبه 18 جولای 2020

  سلام من۲۶سالمه۸ماهه ازدواج کردم۴ماهه اقدام به بارداری کردم قبلا هم سونو دادم مشکلی نداشتم.پریودیم هم منظمه.فقط ماه قبل۱۷روز از پری بودنم گذشت. ولی پری شدم.این ماه هم موقع تخمک گذاری رابطه داشتم دوروز از پری بودنم میگذره،درد سینه،شکم،نفخ وتپش قلب دارم دمای بدنم هم بالاست امکان بارداری هست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   سلام بله احتمال بارداری در شما هست و بهتره تست BhcG برای شما انجام شود

 • المیرا

  یکشنبه 12 جولای 2020

  سلام آقای دکتر وقت بخیر. طول دوره تخمک گذاری با همسرم رابطه داشتم جلوگیری طبیعی کردم الان 6روز قبل از موعد قاعدگی هستش اما لکه بینی خون قهوه ای و تکرر ادرار دارم آیا امکانش هست باردار باشم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 12 جولای 2020

   نه تا زمانی که تاخیر در قاعدگی نداشته باشد قابل ارزیابی نمیباشد

 • Yalda

  یکشنبه 28 ژوئن 2020

  سلام
  الان ۸ هفته از اخرین روز پریودم گذشته طی این مدت صبح ها و حتی سایر اوقات تهوع داشتم با کمی کار احساس خستگی میکنم و پاهام و کمرم درد میگیره دمای بدنم هم بالاست جوری که اکثر اوقات گرممه بی‌بی چک زدم منفی بود البته پریود بی نظمی دارم میخواستم بدونم احتمال بارداری من هست؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 29 ژوئن 2020

   اینکه تقریبا ۲ ماه از اخرین پریود گذشته و بی بی چک منفی بوده نشانه اینه که احتمال اینکه باردار باشید کمه، ولی با این ازمایش bhcj بدهید تا مطمئن شوید، در صورت منفی بودن ازمایش خون باید از نظر سایر بیماری ها بررسی گردید

 • ليلا

  یکشنبه 21 ژوئن 2020

  با عرض سلام و وقت بخير خدمت شما
  خانمي ٢٥ساله هستم
  ببخشيد من دوره هاي پريوديم از ٢٥روز تا ٣٥روز بوده
  اين ماه اولين ماهي هست كه براي بارداري اقدام كردم و دكترم قرص اسيد فوليك كه روزانه مصرف ميكنم و ويتامين d3 كه هر دوهفته يكبار بايد مصرف كنم
  من اين ماه هر شب براي بارداري نزديكي داشتم و بعدش ٣٠دقيقه پاهام رو بالا نگه ميداشتم
  تقريبا ٢هفته قبل از پريودي ترشحات بي رنگ و با حجم زياد و اخيرا ترشح سفيد و كشدار و در آخر هم ترشح خشك و سفيد داشتم كه اصلا بو نميدادند
  امروز روز ٢٦ از دوره پريودي هستم و گرفتگي عضلات ساق پا و درد بسيار مشابهه درد پريود دارم طوري كه هر لحظه احساس ميكنم دارم پريود ميشم و همينطور خيلي حساس و زود رنج شدم و خستگي هم در خودم احساس ميكنم و علائم ديگه اي هم ندارم
  امروز تست بيبي چك زدم منفي شد
  و هر روز صبح قبل بلند شدن از تخت دماي بدنم روزهاي قبل از تخمك گذاري ٣٦/١بود و بعد از تخمك گذاري تا به امروز دماي بدنم از ٣٦/٣تا٣٦/٥ متغير بوده
  خواستم بدونم احتمال بارداري هست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 22 ژوئن 2020

   تا زمانی که تاخیر در قاعدگی نداشته باشید و یا تست های مثبت نداشته باشید سخت است بخوایم بگیم شما باردار‌ هستید یا خیر، فعلا که شواهدی مبنی بر بارداری شما‌ وجود ندارد، کمی صبر کنید، در صورتی که پریود نشده و کمی تاخیر داشتید، حتما دوباره تست بارداری بدهید.

 • فاطمه

  شنبه 20 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  خانمی ۳۳ ساله هستم دوره های قاعدگیم ۲۸ روزه هست و واسه بارداری اقدام کرده‌ام
  ۳۰ اردیبهشت پری شدم و الان حدود ۴ روزه که تاخیر افتاده
  علائم آنچنانی هم ندارم. فقط گاهی اوقات دل درد دارم و دیروز یعنی سومین روز تاخیر کمر درد داشتم و الان هم یه کم زیر سینه هام درد می‌کنه البته فقط موقعی که لمسش میکنم یا فشار میدم متوجه میشم
  روز دوم تاخیر از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود و دیگه میترسم بی بی چک بزنم و دوباره منفی باشه
  ممنونتون میشم بهم بگید با این تفاسیر ممکنه باردار باشم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 20 ژوئن 2020

   بعله احتما بارداری هست و دوباره‌خود‌ را چک کنید
   یا میتوانید ازمایش BHCG بدهید که درصد خطای بسیار کمتری دارد

 • hadis

  یکشنبه 14 ژوئن 2020

  اقای دکتر من ۲۱ اردیبهشت پریود شدم و تا به امروز ۲۵ خرداد پریود نشدم پریودم منظم هستش سیکل قاعدگیم ۲۸ روزه گاهی اوقات ۳۰ روزه علایم بارداری دارم حالت تهوع صبگاهی معدم سنگین و سوزش داره گرفتگی دور ناف دارم و خستگی با توجه به این علایما من دیروز ازمایش بتا انجام دادم که منفی بود زود اقدام کردم برای ازمایش؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 15 ژوئن 2020

   معمولا زمان لازم برای مثبت شدن تقریبا ۱۰ روز بعد از لقاح اسپرم و تخمک‌میباشد ( همان حول و حوش نوبت بعدی قاعدگی)
   با این حال به علت علایم کاملا مشکوک تست را تکرار کنید

 • shima

  یکشنبه 31 می 2020

  با سلام آقای دکتر من امروز روز ۳۳ سیکل پریودیم هست ولی پریود نشدم حدود ۳سال هست برای بارداری دوم اقدام میکنم ولی به دلیل مشکل همسرم باردار نشدم عمل انجام دادن یکسال و نیم ولی نتیجه نداده.الان ۳روزه از موقع پریودم میگذره و درد زیر شکم و گرفتگی دارم سینه هام هم درد و سوزش دارن و متورم شدن . ترشح هم دارم . روز دوم تاخیر بی بی چک زدم منفی بود .آیا امکان داره باردار باشم ?

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 2 ژوئن 2020

   احتمال بارداری وجود دارد و باید ازمایش بدهید
   امکان موارد دیگری نیز وجود دارد همچون اختلالات هورمون های زنانگی،عفونت، اختلالات رحم و …
   بهتر است به متخصص زنان مراجعه داشته باشید

 • سمین

  چهارشنبه 27 می 2020

  سلام دکتر این‌ماه قاعدگی من یکی دو روز عقب افتاد
  و خونریزی خیلی خیلی خیلی کمی داشتم در حد چند تا لکه
  ترشحات هم‌ دارم
  ایا امکان بارداری هست ؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 می 2020

   خیر احتمال بارداری نیست

 • سحر

  دوشنبه 4 می 2020

  سلام من ی ماه از پریودیم گذشته ولی سابقه داشتم ک عقب بیفته الان هم حدود ۱۰ روزه ک خیلی بدخلق شدم اول صبح هم ی کوچولو حالت تهوع دارم و سینه هام درد دارن اول یکم ترشح سبز رنگ بعدش ب رنگ کرم در اومد…امکانش هست راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام
   اولین تشخیص در عقب افتادن پریودی بارداری میباشد ولی با توجه به وجود سایر تغییرات خلقی و همچنین درد پستان بهتر است ازمایش های هورمونی در‌ کنار ازمایش بارداری انجام شود

 • مینا

  دوشنبه 4 می 2020

  سلام ایا احتمال بارداری با خود شخص امکان پذیره؟

 • یاسمین

  جمعه 1 می 2020

  سلام ایا ممکنه که خونریزی لانه گزینی بغد از موعد پریود اتفاق بیفتد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام
   بله

 • افروز

  دوشنبه 27 آوریل 2020

  سلام یه سوال داشتم دخترم چند مدت پیش از توالت فرنگی استفاده کرد وحین استفاده محتویات توالت بالا اومد و با وازنش برخورد کرد الان سه چها روز از موعد ماهیانش گذشته میخاستم بدون امکان بارداری هست از طریق ادرار یا کلا محتویات کاسه توالت خودش و البته من خیلی نگرانیم ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 28 آوریل 2020

   سلام
   خیر قابلیت بارداری ندارد

   • افروز

    سه‌شنبه 28 آوریل 2020

    خیلی خیلیی ازتون ممنونم واقعا نگرانیمو کم کردید ولی واقعا اصلا امکان نداره از طریق برخورد ادرار و حالا محتویات کاسه توالت با واژنش باردار شده باشه و خب یک سری علامتم داره مثلا احساس نفخ شکم داره و زیر دلش درد میکنه ولی خب پریود نشده البته بیبی چک هم استفاده کرده دوبار پشت سر هم جوابش منفی بوده به نظرتون با توجه به این علایم هم امکانش بارداری نیست البته فراموش کردم بگم که ماه پیش دقیقا هم زمان با دوره ی پریودش عفونت ادراری گرفت و دکتر براش خشک کن و یه سری امپول نوشت ممکنه پریود نشدنش عوارض داروها باشه یا اینکه ببرمش ازمایش خون بده خیلی نگرانشم ممنون میشم اگه بهم جواب بدید

   • مهشید

    یکشنبه 21 فوریه 2021

    سلام خسته نباشید من از ی روزقبل تخمک گذاری اقدام کردم برا بارداری و الان ۷ روزه ک پریودی من عقب افتاده و علائمی همچون نفخ ی حالت ترش کردن معده تیر کشیدن اطراف ناف و شکم .خستگی و بیحالی .بی حوصلگی درد درد نوک سینه و تیره شدن نوک سینه دارم.احساس گر گرفتی و تپش قلب هم دارم آیا امکانداره ک من باردار باشم چ موقع بی بی چک بزنم جواب درست رو بهم میده؟

 • الول

  دوشنبه 27 آوریل 2020

  سلام من سه روز بعد پریودیم رابطه داشتم درجا ۴تا ال دی و۱۲ساعت بعد ۴عدد دیگ خوردم
  دوسه روز بعدش ۵روز پریود شدم (در یک ماه دوبار پری شدم)
  و سر موعد خودش هنوز پری نشدم
  علائم خاصی ندارم
  امکان بارداری هست؟یا ممکنه عوارض قرص باشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 28 آوریل 2020

   سلام
   مشکل شما از عوارض قرص میباشد.

 • ن.م

  شنبه 25 آوریل 2020

  سلام.
  من حدودا دوساله که به تشخیص پزشک تنبلی تخمدان دارم و دارو مصرف میکردم ولی چندماهه که دیگه مصرف نکردم و فعلا پریودم تنظیم بوده خداروشکر.
  دو ماهه که اقدام به بارداری کردم.و الان مدتیه حدودا 3 هفته که به شدت احساس ضعف و بی حالی و فشار پائین دارم. گاهی هم سرگیجه.کاهش اشتها و کاهش خواب با اینکه مرتب احساس خستگی دارم و نوسانات خلقی هم دارم . ولی حدودا ده روز پیش پریود شدم و سه روز بعدش به مدت 3 روز لکه بینی داشتم.
  با این تفاسیر میخواستم ببینم آیا این علائم هم نشانه ی بارداری میتونه باشه یا خیر؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 28 آوریل 2020

   سلام. خیر
   بارداری مطرح نمیباشد

 • Mohana

  سه‌شنبه 21 آوریل 2020

  سلام من ماه پیش سه چهار بار اقدام به بارداری کردم روز تخمک گذاری هم اقدام کردم. الان هم پریودم اما یک روزه بیشتر نبود. خیلی حالت تهوع سرگیجه وتنگی نفس دارم شکمم سفت شده آیا باردارم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 22 آوریل 2020

   سلام
   در صورت وجود پریودی احتمال بارداری وجود ندارد، ولی باید سونوگرافی شکم انجام دهید و ازمایش نیز برایتان درخواست گردد تا علت سفتی شکم برایتان مشخص شود

  • بی نام

   پنج‌شنبه 4 ژوئن 2020

   سلام آیا تست بی بی چک قبل از پریودی پاسخ صحیح میده یا حتما باید بعد پریودی تست انجام بشه

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    جمعه 5 ژوئن 2020

    سلام ، بهترین زمان برای انجام تست بی بی چک چند روز پس از تاریخ موعد قاعدگی بعدی میباشد درحالیکه اگر زودتر انجام شود احتمال منفی بودن آن به علت اینکه هنوز سطح هورمون HCG به اندازه کافی در ادرار بالا نرفته است،وجود دارد

 • مریم

  پنج‌شنبه 16 آوریل 2020

  سلام آيا بعداز یکبار ای وی اف ناموفق احتمال بارداری ب طور طبیعی وجود دارد؟ چون من بعد از عمل ای وی اف با مصرف قرص پروژسترون عادت شدم بعدتر ده روز دوروز لکه بینی خفیف داشتم ک خود ب خود قطع شد. الان هم خیلی بیحالم احساس ضعف دارم. دل درد خفیف در ناحیه پایین شک احساس میکنم. هنوز وقت پریودم هم نرسیده ک بخوام بی بی چک بزارم. بنظر شما احتمال بارداری وجود دارد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 آوریل 2020

   سلام
   احتمال بارداری که خب وجود داره‌ چون از روش های ضد بارداری استفاده نکرده اید
   ولی بسیار کم است
   چون هم علت ای وی اف کردن در شما همان نازایی بوده، داروی پروژسترون مصرف کرده اید
   سونوگرافی رحم و تخمدان ها میتواند جواب سوالتون رو بده ،احتمال اسیب به رحم شما بیشتر مطرح است و همچین تخمدان ها

 • سمیرا

  پنج‌شنبه 16 آوریل 2020

  سلام خسته نباشید.من کم کاری تیرویید و تنبلی تخمدان دارم. آخرین پریودم ۱۰ بهمن بود. تو اسفندماه پریود نشدم بی بی چک استفاده کردم منفی بود آزمایش بتا هم منفی بود. ولی هنوز پریود نشدم.آزمایش تیروییدی که ۱ اسفنددادم تیرویید پرکار رو نشون میده و همچنین کلسترولم بالا رفته. الان صورتم پر از جوش شده. همش عصبیم و احساس بی حوصلگی و خواب آلودگی و کمردرد دارم و یه روزایی دچار یبوست میشم. به نظرتون علت چیه؟ ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 آوریل 2020

   سلام.
   همه علایمتان و همچنین تاخیر در قاعدگی در شما همان پرکاری تیرویید میباشد

   • سمیرا

    پنج‌شنبه 30 آوریل 2020

    خیلی ممنون از پاسختون🌹

 • بی نام

  پنج‌شنبه 16 آوریل 2020

  سلام بنده پنج ماه پیش کورتاژشدم الان برای بارداری اقدام کردم ماه پیش شش روز ازپریودیم گذشت بعدپریودشدم این ماه هم دوروز گذشته دردکمرودردسینه دارم وکوفتگی بدنم دارم احتمالش هست باردارباشم؟؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 آوریل 2020

   سلام
   با توجه به اینکه شما توانایی بارداری در این مقطع را دارید و همچنین همیشه اولین تشخیص در تاخیر قاعدگی همان بارداری میباشد ازمایش بتا بدهید تا مشخص شود
   بعله احتمالش هست

  • بی نام

   چهارشنبه 3 ژوئن 2020

   با سلام من بعداز ۲سال ازدواج ماه پیش تونستم برای اولین باردخول انجام بدم و پیشگیری نکردیم و زمان تخمک گذاریم بود از اون وقت دلدرد و کمر درد دارم احساس خستگی زیاد و خواب آلود هستم و حس میکنم معدم سنگینه احتمال بارداری هست؟

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    چهارشنبه 3 ژوئن 2020

    برای تشخیص بارداری باید ازمایش بارداری بدهید
    یا توسط بی بی چک خود را تست کنید
    در صورت عدم بارداری حتما توسط پزشک زنان زایمان ویزیت شوید

 • عا

  شنبه 11 آوریل 2020

  سلام من یک سوال دارم ک ب شدت ذهنپو درگیر کرده من اخرین رابطه ام با کاندوم برای قبل از ۱۷اسفند بود ک تاربخ ۱۷اسفند ب مدت ۷روز پربود شدم باهمون کیفیت همیشگی و دوره های من ۳۰الی ۳۲روزست بعد از اتمام پریود هیچ نوع ارتباطی با همسرم نداشتم ولی این ماه پریود نشدم فقط درد دل شدید و کمر و سینه درد ک از پریودمم ۴روز گذشته و خبری نیس!!بااین تفاسیر احتمال حاملگی هست؟؟؟

  البته هیچ گونه قرصی مصرف نمیکنم و ۳ماهم هست ک رژیم دارم.ولی این ماه پریودم خیلی ب تاخیر افتاد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 12 آوریل 2020

   سلام، خیر احتمال بارداری در شما منتفی میباشد و علت تاخیر در قاعدگی را باید در چیزهای دیگری گشت
   رژیم غذایی نیز تاثیر زیادی در جابه جایی دوره های پریود دارد

   • ر

    پنج‌شنبه 23 جولای 2020

    سلام من تازه ازدواج کردم و یه ماهه با کاندوم باهم رابطه داریم .این ماه پریود من عقب افتاده و ترشحات بی رنگ دارم ممکنه حامله شده باشم

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     پنج‌شنبه 23 جولای 2020

     در صورتی که احساس میکنید کاندوم پاره شده و منی مرد وارد واژن شده است، بهتر است ازمایش بدهید، در غیر اینصورت دلیلی بر بارداری وجود ندارد

 • مریم

  شنبه 4 آوریل 2020

  سلام ببخشید من هر ماه سه روز زودتر از تاریخ ماه قبل عادت میشدم مثلا ماه قبل دهم بوده این ماه باید هفتم عادت ماهانه میشدم اما نشدم و امروز ۱۶ ام هسته منتظر بارداری هستم اما ۴ روز قبل بیبی جک گذاشتم منفی بود امروز هم نفس تنگی دارم و از علائمی که بالا ذکر شده بود من درد در ناحیه رحم و همین قاعدگی دارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 6 آوریل 2020

   سلام
   تاخیر در قاعدگی در اولین نوبت باید بارداری رد شود
   ازمایش بتا بدهید
   سونوگرافی رحم نیز انجام دهید

افزودن نظر