ضربه به سر و هر آنچه که باید درباره آسیب های وارده و درمان بدانید

دسته: بیماری ها
زمان مطالعه: 13 دقیقه
30 اکتبر 2019
نویسنده : نسترن ملک پور
ضربه به سر

شاید برایتان سوال پیش آمده که ضربه به سر در چه صورتی خطرناک است و باید نگرانش باشیم؟! اول بیایید درباره اینکه آسیب دیدگی سر چیست کمی صحبت کنیم. آسیب دیدگی سر به هر نوع آسیب که به مغز، جمجمه یا پوست سر وارد شده باشد ،گفته می شود. این آسیب می تواند از یک برآمدگی یا کبودی خفیف گرفته تا آسیب دیدگی مغزی را شامل شود. این صدمات معمولا شامل شکستگی جمجمه و زخمهای پوست سر می شوند. عواقب و معالجه آسیب بسته به علت آسیب دیدگی و میزان شدت آن متفاوت است. برای خواندن این مقاله با دکتر چک همراه باشید…

آسیب های سر ممکن است از نوع بسته یا باز باشد. آسیب دیدگی سر بسته، به هرگونه آسیبی که پوست و یا جمجمه شما را نمی شکافد گفته می شود. آسیب دیدگی سر باز، به آسیبی گفته می شود که در آن عاملی پوست سر و جمجمه شما را می شکند و وارد مغز شما می شود.

اینکه بخواهیم آسیب دیدگی سر فقط با نگاه کردن ارزیابی کنیم و بدانیم چه قسمت هایی از سر آسیب دیده اند ،خیلی سخت و تقریبا غیر ممکن است. برخی از صدمات جزئی در  سر، خونریزی زیادی دارند؛ در حالی که برخی از صدمات که خطرناک ترند ممکن است خونریزی بیرونی نداشته و در عوض خونریزی داخلی داشته باشند. مهم است که صدمات سر را جدی بگیرید و برای ارزیابی به پزشک مراجعه کنید.

چه عواملی باعث آسیب دیدگی سر می شود؟

به طور کلی آسیب های سر را می توان به دو دسته تقسیم کرد. می‌توانند به دلیل ضربه مستقیم یک شی با سر و یا در اثر تکان های شدید سر به وجود بیایند.

صدمات سر ناشی از تکان های شدید ،بیشتر در نوزادان و کودکان کوچک دیده می شود، اما ممکن است هر کسی در هر سنی آن را تجربه کند.

آسیب های سر ناشی از ضربه مستقیم معمولاً به دلایل زیر رخ   می‌دهند :

 • تصادفات وسایل نقلیه موتوری؛
 • سقوط؛
 • دعواهای فیزیکی؛
 • حوادث مربوط به ورزش.

در بیشتر موارد جمجمه از مغز شما در برابر آسیب های جدی محافظت می کند. با این حال ضربه های شدید که باعث صدمه به سر می شود حتی می تواند به ستون فقراتتان هم آسیب بزنند!

مهمترین آسیب های سر که در اکثر افراد دیده می شود کدامند؟

هماتوم

«هماتوم» به لخته شدن خون در خارج از رگ های خونی گفته می شود. اگر هماتوم در مغز ایجاد شود، لخته شدن خون می تواند منجر به ایجاد فشار در جمجمه و بسیار خطرناک باشد. این فشار باعث از دست دادن هوشیاری و یا آسیب دائمی به مغز شما می شود. به همین علت در صورت ضربه به سرتان بهتر است برای انجام آزمایش ها و عکس برداری های مخصوص به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی داخل مغزی

این نوع خونریزی قابل کنترل نیست و در فضای اطراف مغز شما به وجود می‌آید. به این خونریزی که در داخل بافت مغز ایجاد می شود،  خونریزی داخل مغزی می گویند.

خونریزی« سوباراخنوئید» اغلب باعث سردرد و استفراغ می شود. شدت خونریزی داخل مغزی بستگی به میزان خونریزی در آن ناحیه دارد و می تواند با گذشت زمان باعث ایجاد فشار در مغز شود.

ضربه مغزی

ضربه مغزی هنگامی رخ می دهد که ضربه بسیار شدید باشد و این شدت باعث آسیب دیدگی مغز شود. ضربه مغزی می تواند در نتیجه ضربه شدید به دیواره های سخت جمجمه یا ایست ناگهانی پس از سرعت زیاد باشد. بعضی اوقات پس از ضربه مغزی، فرد حادثه دیده بعضی از کارها را نمی تواند به درستی انجام دهد که این موقتی است و پس از گذشت مدت زمان خاصی، فرد بهبود می یابد. با این حال در صورت درمان نشدن و آسیب های بیشتر در ناحیه سر این آسیب ها می توانند دائمی شوند.

ادم مغزی ( تجمع آب در مغز )

آسیب مغزی می تواند منجر به ورم یا برآمدگی شود. بسیاری از صدمات باعث تورم بافت های اطراف سرتان می شوند، اما اگر این ورم در مغز شما ایجاد شود می تواند خطرناک باشد ؛ جمجمه شما نمی تواند کش بیاید تا این تورم را در خود جای دهد. در نتیجه این ورم می تواند منجر به ایجاد فشار در مغز و فشار مغز بر روی جمجمه شود.

شکستگی جمجمه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بر خلاف بیشتر استخوان های بدن، جمجمه شما دارای مغز استخوان نیست و این باعث می شود جمجمه تان بسیار قوی و سخت شود. اگر به هر دلیلی جمجمه شما بشکند مثل گذشته قادر به دفع ضربه نیست و احتمال اینکه با هر ضربه کوچکی صدمه خطرناکی به مغز شما وارد شود، بیشتر می شود. بعد از شکستگی جمجمه باید طبق دستور پزشک خود به طور کامل استراحت کنید تا به طور کامل بهبود یابید.

آسیب آکسون پراکنده

آسیب آکسون پراکنده (در اثر ضربه به سر) به نوعی صدمه به مغز گفته می شود که باعث خونریزی نمی شود ، بلکه به سلول های مغز آسیب می رساند. آسیب به سلول‌های مغزی منجر به عدم عملکرد آنها می شود و همچنین می تواند منجر به تورم شود و همان طور که در بالا گفتیم تورم باعث آسیب بیشتر می شود. این آسیب از نظر ظاهری قابل مشاهده نیست و حتما برای تشخیص آن باید به پزشک مراجعه کنید. آسیب آکسون پراکنده یکی از خطرناک ترین انواع آسیب های سر است و در صورت عدم درمان می تواند به آسیب دائمی مغز و حتی مرگ منجر شود!

علائم ضربه به سر چیست؟

علائم آسیب و ضربه به سر چیست؟

باید بدانید که سر شما بیش از سایر قسمت‌های بدنتان رگهای خونی دارد، بنابراین وقتی صحبت از خونریزی روی سطح مغز یا درون مغز می شود، باید نگران بود، هرچند که تمام آسیب های سر باعث خونریزی نمی شوند!

به هر حال مهم است که مراقب علائم دیگر باشید. بسیاری از علائمی که نشان دهنده آسیب جدی به مغز هستند، بلافاصله بعد از ضربه ظاهر نمی شوند. برای همین اگر علامت مشکوکی چند روز پس از آسیب دیدگی مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

علائم شایع آسیب دیدگی جزئی در سر شامل:

ممکن است علائم صدمات شدید سر مانند علائم صدمات جزئی باشند. همچنین علائم ضربه به سر می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • از دست دادن هوشیاری؛
 • تشنج؛
 • استفراغ؛
 • عدم حفظ تعادل یا مشکلات هماهنگی؛
 • احساس آشفتگی؛
 • عدم توانایی در تمرکز چشم ها؛
 • حرکات غیر طبیعی چشم؛
 • از دست دادن کنترل عضلات؛
 • سردرد مداوم؛
 • از دست دادن حافظه؛
 • تغییر در خلق و خوی؛
 • نشت مایعات شفاف از گوش یا بینی.

چه موقع آسیب دیدگی سر نیاز به مراقبت پزشکی دارد؟

نباید آسیب دیدگی سر را موضوع کم اهمیتی فرض کنید. اگر فکر می کنید علائم آسیب جدی به سر را دارید، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

به طور کلی در صورت تجربه هر یک از موارد زیر باید به دنبال درمان فوری پزشکی باشید:

 • از دست دادن هوشیاری؛
 • احساس گیجی؛
 • احساس آشفتگی.

می توانید با شماره خدمات اضطراری محلی خود تماس بگیرید یا به اورژانس بیمارستان بروید. حتی اگر بلافاصله پس از آسیب دیدگی به اورژانس مراجعه نکردید و یک یا دو روز از شروع علائم گذشته است ،باید سریعا در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

گاهی اوقات تحرک می تواند آسیب دیدگی سر را بدتر کند. پرسنل فوریت های پزشکی طوری آموزش داده شده اند تا افراد آسیب دیده را با دقت و بدون صدمه به بیمارستان منتقل کنند.

چگونه صدمه به سر تشخیص داده می‌شود؟

چگونه صدمه به سر تشخیص داده می شود؟

یکی از اولین راه هایی که پزشک شما صدمه به سر را ارزیابی می کند مقیاس «کمای گلاسکو» است (GCS) است. GCS یک تست 15 مرحله ای است که وضعیت ذهنی شما را ارزیابی می کند. نمره بالا GCS نشان دهنده صدمه کمتری به مغز است.

پزشک شما باید بداند که چطور و با چه وسیله ای آسیب دیده اید. اگر مصدومیت سر دارید و جزئیات حادثه را به خاطر نمی آورید ،باید شخصی را همراه خود ببرید که شاهد حادثه باشد؛ برای اینکه پزشک باید بداند آیا هوشیاری خود را از دست داده اید و یا چه مدت بیهوش بوده اید.

پزشک همچنین شما را معاینه می کند تا علائمی مانند کبودی و تورم در شما پیدا کند و احتمالاً شما را معاینه عصبی هم خواهد کرد. در طی این آزمایش پزشک با ارزیابی کنترل و قدرت عضلات، حرکت چشم و احساس و… عملکرد عصب شما را ارزیابی خواهد کرد.

آزمایشات تصویربرداری معمولاً برای تشخیص صدمات سر استفاده می شود. سی تی اسکن به پزشک شما کمک می کند تا شکستگی، شواهدی از خونریزی و لختگی، تورم مغز و هرگونه آسیب دیگری را تشخیص دهد. سی تی اسکن به طور معمول اولین نوع تصویربرداری و روشی سریع و دقیق است ،که پزشکتان تجویز می کند. همچنین ممکن است اسکن MRI را هم تجویز کند. این اسکن نمای کاملی از مغزتان را نمایش می دهد. اسکن MRI معمولاً فقط هنگامی که در وضعیت پایدار قرار داشته باشید ،تجویز می شود.

درمان ضربه به سر و آسیب دیدگی ها

چگونه می توان آسیب دیدگی سر را درمان کرد؟

معالجه جراحات سر بستگی به نوع و شدت آسیبی که به آن وارد شده دارد.

اغلب اگر در ناحیه سر صدمات جزئی دیده باشید، علائمی غیر از درد در محل آسیب دیده نخواهید داشت. در این موارد ممکن است به شما گفته شود که از استامینوفن (تایلنول) استفاده کنید.

شما نباید از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil) یا آسپیرین (Bayer) استفاده کنید. این داروها می توانند خونریزی ها را بدتر کنند. اگر زخم باز دارید، پزشک ممکن است از بخیه ها برای بستن آن استفاده کند و سپس زخم را با باند بپوشاند.

چند ساعت بعد از ضربه به سر نباید خوابید؟

حتی اگر آسیب دیدگی شما جزئی به نظر برسد، باز هم باید شرایط خود را دائما بررسی کنید تا مطمئن شوید که حالتان از این بدتر نشود. اینکه می گویند بعد از ضربه به سر نباید اصلا خوابید درست نیست ؛اما باید هر دو ساعت یکبار بیدار شده تا علائم خود را بررسی کنید و در صورت بروز علائم جدید یا بدتر شدن آن باید به پزشک مراجعه کنید.

در صورتی که آسیب جدی به سرتان وارد شده باشد ،ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشید. معالجه شما در بیمارستان بستگی به تشخیص پزشکتان دارد.

درمان صدمات شدید سر می تواند شامل موارد زیر باشد:

استفاده از دارو

اگر شما آسیب مغزی شدید داشته باشید، ممکن است داروهای ضد تشنج به شما داده شود. چون تا یک هفته بعد از آسیب، در معرض خطر تشنج قرار دارید.

اگر آسیب شما باعث ایجاد فشار در مغز شده باشد، ممکن است به شما دیورتیک ( ادرار آور ) داده شود. دیورتیک باعث می شود مایعات بیشتری از مغز دفع شده و فشار آن کمتر شود.

اگر آسیب شما خیلی جدی است، خصوصا در صورت آسیب به رگ های خونی ،ممکن است به شما دارو داده شود تا شما را در حالت خواب قرار گیرید؛ در  این حالت مغز شما به اندازه قبل به اکسیژن و مواد مغذی احتیاج ندارد و در نتیجه خونریزی کمتر شده و پزشکان زمان بیشتری برای تصمیم در مورد روش درمان آن دارند.

عمل جراحی

در صورت شدت آسیب ممکن است انجام عمل اورژانسی لازم باشد تا از آسیب بیشتر به مغز جلوگیری شود. به عنوان مثال، پزشكتان ممكن است نیاز داشته باشد كه:

 • خونریزی را متوقف کند؛
 • جمجمه را تعمیر کند ؛
 • مقداری از فشار درون جمجمه را خالی کند.

توانبخشی

در صورتی که آسیب جدی به مغز وارد شده باشد، احتمالاً برای بازیابی کامل عملکرد مغز به توانبخشی نیاز دارید. نوع توانبخشی که پزشکتان توصیه می کند( بازیابی تحرک و گفتار  )بستگی به عملکردی دارد که در اثر آسیب دیدگی از دست داده اید.

چه مدت طول می کشد تا به طور کامل درمان شوید و مانند سابق به زندگی خود ادامه دهید؟

شدت آسیب دیدگی تان زمان درمان و پایان آن را تعیین می‌کند. بیشتر افرادی که دچار صدمات جزئی به سر هستند، عواقب ماندگار و طولانی مدت را تجربه نخواهد کرد. افرادی که دچار صدمات جدی در سر هستند ممکن است با تغییرات دائمی در شخصیت، توانایی های جسمی و توانایی تفکر مواجه شوند.

صدمات شدید سر در دوران کودکی می تواند خطرناک باشد چرا که مغز در حال رشد مستعد آسیب است و در صورت آسیب ،به زمان بیشتری برای درمان نیاز دارد.

در صورت آسیب مغزی امید خود را از دست ندهید و به درمان خود ادامه دهید تا در کمترین زمان ممکن سلامتی خود را بدست آورید.

این مطلب توسط دکتر یعقوب خوش سیرت مطالعه ، ویرایش و تایید شده است . اگر سوالی داشتید با ایمیل دکتر در ارتباط باشید…

 

سوالات متداول کاربران در رابطه با ضربه به سر و آسیب دیدگی آن

سوال: طی یک درگیری حدود دو یا سه هفته پیش به پشت زمین خوردم و چون گردنم مشکل داشت دچار گرفتگی در ناحیه گردن شدم
از اون روز به بعد از خواب که بیدار میشم گردن و قسمت مخچه سمت چپ درد بدی دارم
امروز حتا با تکون خوردن ناحیه پشت گوش و سرم درد بدی داشت
لطفا راهنمایی بفرمائید

جواب: با توجه به اینکه ذکر کردید سابقه مشکل گردن داشته اید( احتمالا دیسکوپاتی گردنی)، احتمالا دیسکوپاتی گردنی تشدید پیدا کرده باشد و نیاز به ام ار ای از گردن ( و حتی از سر به علت ضربه به سر) داشته باشید
کلار گردنی گذاشته ، حوله گرم بر روی پشت گردن گذاشته و داروی مسکن مصرف نموده و به متخصص مراجعه داشته باشید

سوال: سلام آقای دکتر خسته نباشید . من تو یه دعوای خانوادگی چند تا مشت به سرم خورده و الان دوروزه که سردرد دارم. سرم سنگینه و احساس میکنم سرم باد کرده. دست که میزنم سرم درد میکنه . نمیدونم چیکار باید کنم ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید با تشکر

جواب: به علت اینکه ظاهرا علایم خطر در‌ شما وجود ندارد اقدام تشخیصی خاصی برای شما نیاز نمیباشد و صرفا مصرف مسکن و قرص هایی همچون گاباپنتین، دیکلوفناک میتواند علایمتان را کاهش دهد

سوال: سلام آقای دکتر برادر ۱۲سالم دیروز سرش گیج رفت و افتاد به سرش ضربه خور تشنج کرد پشت سرش هم خون اومد کمی هم حالت تهوع داشت ولی استفراغ نه اون قسمت سرش که ضربه خورزه درد داره بیمارستان رفتیم سی تی اسکن انجام دادیم و گفتن مشکلی نداره امروز هم نتونستیم از متخصص مغز و اعصاب نوبت بگیریم ،آیا هنوز در خطره ؟ممکنه دوباره تشنج کنه؟

جواب: بهتره بیماری که یه نوبت تشنج داشته حتما مورد بررسی و ام ار ای و نوار مغز قرار بگیره و بهمین علت در‌ بیمارستان های سانتر، معمولا بیمار با تشنج بستری میگردد
بهمین علت توصیه میکنم در اسرع وقت به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه داشته باشید ولی اورژانس نمیباشد

سوال: من حدود سه هفته پیش سرم با پنجره برخورد کرد درد شدیدی داشتم قرمز شد و یکم ورم کرد. الان حدود یک هفتس سردرد دارم بینیم تیر میکشه تقریبا هیچ بویی روحس نمیکنم وچشامم دردمیگیره هم زمان ..یعنی خطرناکه مشکل جدی هس؟؟؟

جواب: احتمالا بخاطر تورم بافت نرم جمجمه میباشد و به مرور بهتر میشود ولی بهتر است جهت بررسی دقیقتر سیتی اسکن نیز انجام دهید

سوال: سلام آقای دکتر خسته نباشید ، مادرم 2 روز پیش توی دستشویی خورد زمین و بعد سرش خورد به دیوار و متورم شد ، با کمپرس یخ تورم خوابید ، بعد از دو روز هنوز کمی سرگیجه داره و کمی سردرد داره مخصوصا وقتی که میخواد سرش رو روی بالشت بزاره در ضمن طرف صبح هم فشار خونش میره بالا و از اونجایی که قبلا هم داروی فشار خون میخورده دارو رو میخوره و فشارش میاد پایین (از قبل روزی یک عدد آسپرین 80 هم میخوره آیا مشکلی نیست؟) ، میخواستم ببینم نیاز هست که به اورژانس بیمارستان ببریمشون برای سی تی اسکن ؟

جواب: با توجه به سرگیجه و سردردهایی که بخصوص در‌ زمان دراز کشیدن بیشتر میشود و فشار خون افزایش میبابد و همچنین مصرف داروی اسپیرین، بهتر است سیتی اسکن مغز جهت اطمینان انجام شود

سوال: سلام من دیروز با پشت سر با ضرب به زمین خوردم،و اینکه از دیروز حالت گیجی و درد رو احساس میکنم در گردنم و چشمهام،و اینکه مغز طرف راستم کمی درد میکنه و حالت تپندگی ایجاد میکنه خیلی میترسم بنظرتون برم دکتر؟؟؟

جواب: بعله ،جهت اطمینان از عدم اسیب جدی،بهتر است سیتی اسکن انجام شود


مطالب مرتبط رو حتما بخوانید :

تومور مغزی چیست؟ علت، علائم و درمان تومور مغزی
اختلال اسکیزوافکتیو چیست ؟ علائم ، علت ها و روش های درمانی آن
چه عواملی باعث ایجاد سرفه می شوند ؟ پیشگیری و راه های درمان خانگی

 

منبع

 

نسترن ملک پور

نسترن ملک پور هستم، مترجم زبان انگلیسی در دکترچک. علاقه بسیاری به ترجمه مقالات پزشکی دارم و انجام اینکار برای شما کاربران عزیز خیلی لذت بخش و افتخار آمیزه . این مقالات جنبه ی اطلاع رسانی دارند و جایگزین ویزیت حضوری نستند. اگر سوالات پزشکی داشتید حتما در قسمت نظرات بیان کنید. پزشک سایت پاسخگوی شما خواهد بود.

نظرات کاربران 360 دیدگاه

 • رضا

  سه‌شنبه 2 مارس 2021

  درود خدا قوت
  یکی از همکارام وقتی باهم کار میکردیم سرش با ی پمپ اب خیلی بزرگ برخورد کرد اولش چیزیش نبود بعد ک بلند شد سرش گیج رفت و استفراغ کرد میگفت خوبم چیزیم نیست ولی انگار اسم منو یادش نبود بعد از حال رفت ظاهرا ک خوب بود چون فقط بالای چشمش نزدیک گیجگاه یکم خراشیده شده بود بعد از انتقال ب بیمارستان گفتن حالش خیلی بد شد خلاصه یکم پرتی حواس گرفته و ی چندماهی فراموشی موقت داشت حتی با اینکه موقع کار کلاه سرش بود ولی بازم ضربه کار خودش رو کرده بود ایا ضربه جزیی ب سر باعث این مواردی ک گفتم میشه حتی زن و بچش رو هم بجا نمی ورد برادرش میگفت مثل غریبه ها ود باهامون کم حرف خجالتی همش تو خودش بود ولی بعضی حرکات و اتفاقات باعث میشد ی چیزایی یادش بیاد میخواستم بدونم این نوع ضربه و فراموشی امکانش هست ک همیشگی باشه یا موقته سپاس از اینکه وقت گذاشتین و مطلب بنده رو خودندین ممنون میشم جوابم رو کامل و واضح بدین

 • ملکی

  شنبه 23 ژانویه 2021

  سلام آقای دکترهمسرمن یه ماه پیش بالای سرش محکم خورده بود به یه درخت ازاون روزسرش دردمیکرد روزای اول هم حالت تهوع داشت داخل چشماش هم قرمز میشد وچشماش دردمیکرد رفت متخصص مغزو اعصاب بهش داروی رهاکین ویه مسکن دادگفت اگه خوب نشدبرو ام ارآی ولی بخاطرکروناترسیدبره واسه عکس.العان هم داروهاشومیخوره دیگه دردنداره.بنظرتون ممکنه خونریزی مغذی کرده باشه؟؟؟میتونه داروهاشوقطع کنه؟خواهش میکنم جواب بدین.

 • شمس

  جمعه 22 ژانویه 2021

  سلام
  به سر و گیجگاه ضربه شدیدی وارد شده است و قسمت گیجگاهم ورم کرده و خونمورده شده است
  جای نگرانی است ؟

 • رضا

  چهارشنبه 20 ژانویه 2021

  سلام ببخشید خستگی و ضعف در مچ دست و پا در یک سمت و رنگ پریدگی و وزوز گوش به دنبال ضربه به سر خطرناک است ؟ اگر به صورت موقت باشه چطور ؟

 • سارا

  دوشنبه 18 ژانویه 2021

  سلام خواهرم یه ماه پیش سرش محکم خورد به در و اون روز هیچ علایمی نداشت و فقط میگفت گوشش وزوز میکرد و کمی هم دستش احساس سنگینی داشت ولی موقتی بود ولی الان که به چشماش نگاه میکنم احساس میکنم مردمک یه چشمش در حالت عادی یه ذره بزرگتر از اون یکی چشمش هست ولی وقتی نور چراغ قوه نور میندازم هر دو مردمکش خوب پاسخ میده ولی در حالت عادی من اینطور احساس میکنم خودش میگه اصلا تاری دید ندارم ممکنه خطرناک باشه؟؟

 • سارا

  یکشنبه 17 ژانویه 2021

  سلام خسته نباشید خواهرم یه ماه پیش سرش محکم خورد به در و اون روز هیچ علایمی نداشت و فقط میگفت گوشش وزوز میکرد و دستش کمی احساس سنگینی داشت ولی الان که یه ماه گذشته به چشماش نگاه میکنم احساس میکنم مردمک یه چشمش در حالت عادی یکم بزرگ تر از اون یکی چشمش هست ولی وقتی با چراغ قوه نور میندازم هر دو مردمکش خوب پاسخ میده ولی در حالت عادی من اینطور احساس میکنم خودش میگه اصلا تاری دید ندارم ممکنه خطرناک باشه ؟ جواب بدین لطفا

 • صمد

  چهارشنبه 13 ژانویه 2021

  ببخشید آقای دکتر اون علائم که گفته بودم ممکن هست در آینده باعث بروز مشکلات در من بشه ؟ ممنون

 • ناشناس

  چهارشنبه 13 ژانویه 2021

  سلام من چند هفته پیش به سرم قسمت جلویی یه ضربه وارد شد و چون کلاه کپ معمولی گذاشته بودم و حس کردم ضربه خیلی خفیف بود تا اینکه پس از گذشت یک ربع یا بیشتر احساس بی حالی و کسالت میکردم حتی مچ دست و پام بی حس و سوزن سوزن میشد و سر گیجه و سردرگمی خفیفی داشتم و موقع راه رفتن یکم تعادل نداشتم، رنگم پریده بود و گوشمم وزوز میکرد و چند قطره از یک سمت گوشم آب اومد نمیدونم چرا ولی زود بند اومد بی قرار و مضطرب بودم تاری دید مختصر هم داشتم خستگی و دشواری در تمرکز هم داشتم ولی نه به اون صورت ولی یکم زورم میومد تو تمرکز و همچنین یکم حالت تهوع داشتم ولی بعد از گذشت یک روز با اینکه خیلی دیر از خواب بیدار شدم نسبت به روزهای عادی ولی همه علائم بر طرف شده بود به جز این که وقتی از پله ها پایین میومدم احساس میکردم مچ پای چپم کمی منقبض و سست و منقبض شده بود که اونم در کمتر از دو روز برطرف شد بعد از یه هفته یه سردرد ملایم داشتم که رفتم دکتر گفت چون بیهوش نشدم استفراغ هم نکردم و دو هفته از وقوع حادثه گذشته چیز نگران کننده ای نیست و دو تا آمپول واسم تجویز کرد بعد از اون هیچ علائمی ندارم الان چند هفته گذشته و من هیچ علائمی ندارم ممکنه که خونریزی مغزی کرده باشم و همچنین ممکنه که ضربه مغزی شده باشم ؟یا جمجمه در اثر ضربه شکسته شده باشه؟ آیا خطری منو تهدید میکنه یا نه؟ ۲۳ سالمه

 • صمد

  سه‌شنبه 12 ژانویه 2021

  سلام من چند هفته پیش به سرم قسمت جلویی یه ضربه وارد شد و چون کلاه کپ معمولی گذاشته بودم و حس کردم ضربه خیلی خفیف بود تا اینکه پس از گذشت یک ربع یا بیشتر احساس بی حالی و کسالت میکردم حتی مچ دست و پام بی حس و سوزن سوزن میشد و سر گیجه و سردرگمی خفیفی داشتم رنگم پریده بود و گوشمم وزوز میکرد و چند قطره از یک سمت گوشم آب اومد نمیدونم چرا ولی زود بند اومد بی قرار و مضطرب بودم تاری دید مختصر هم داشتم خستگی و دشواری در تمرکز هم داشتم ولی نه به اون صورت ولی یکم زورم میومد تو تمرکز و همچنین یکم حالت تهوع داشتم ولی بعد از گذشت یک روز همه علائم بر طرف شده بود به جز این که وقتی از پله ها پایین میومدم احساس میکردم مچ پای چپم کمی منقبض و سست و منقبض شده بود که اونم در کمتر از دو روز برطرف شد بعد از یه هفته یه سردرد ملایم داشتم که رفتم دکتر گفت چون بیهوش نشدم استفراغ هم و دو هفته از وقوع حادثه گذشته چیز نگران کننده ای نیست و دو تا آمپول واسم تجویز کرد بعد از اون هیچ علائمی ندارم الان چند هفته گذشته و من هیچ علائمی ندارم ممکنه که خونریزی مغزی کرده باشم و همچنین ممکنه که ضربه مغزی شده باشم ؟ یا جمجمه در اثر ضربه ضربه شکسته شده باشه؟ آیا خطری منو تهدید میکنه یا نه؟ ۲۳ سالمه ممنون اگه جواب بدید.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 13 ژانویه 2021

   خیر احتمالش نیست

 • صمدی

  یکشنبه 10 ژانویه 2021

  سلام من دو ماه پیش سرم یه مشت خورد و هیچ اتفاقی نیفتاد و همه چیز عادی بود تا اینکه پس از گذشت یک ربع یا بیشتر احساس بی حالی و کسالت میکردم حتی مچ دست و پام بی حس و سوزن سوزن میشد و احساس خستگی هم میکردم گوشمم وزوز میکرد ولی فردای اون روز همه چیز okشد اما وقتی از پله ها پایین میومدم احساس میکردم مچ پای چپم کمی منقبض و سست شده بود که اونم در کمتر از دو روز اول حادثه ok شد الان دو ماه گذشته و من هیچ علائمی ندارم من ۲۰ سالمه ممکنه که خونریزی مغزی کرده باشم یا سکته مغزی چون دو روز اول حادثه مچ دست و پام بکم بی حس شده بود نگرانم کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 10 ژانویه 2021

   سلام
   خیر هیچ مشکلی نبوده و نمیخواد که نگرانی داشته باشید و آن علایم هم گذرا بوده است

 • خ

  سه‌شنبه 5 ژانویه 2021

  سلام آقای دکترهمسرمن پنج روپیش بالای سرخورده به یه درخت ازاون روزسرش دردمیکنه بعضی وقت هاحالت تهوع هم داره داخل چشماش هم قرمز شده روزچهارم هم چشماش خیلی دردمیکرد. بخاطرکرونامیترسه بره بیمارستان بنظرتون لازمه بره دکتر؟

 • نازی

  یکشنبه 3 ژانویه 2021

  سلام ببخشید مادرم چن وقت پیش با یک اهن یه ضربه به سرم زد ک باعث ی جرقه در سرم شد هر وقت ک گریع کنم‌عصبی بشم ب مدت نیم ساعت نفسم میگیرع احساس میکنم الان میمیرم نمیتونم تنفس داشته باشم

 • Fatemeh

  جمعه 18 دسامبر 2020

  با سلام و روز بخیر، امیدوارم حالتون خوب باشه. من تقریبا ۹ ساعت پیش بالای شقیقه ی سمت راستم به کابینت خوردش و خب همون لحظه محل ضربه درد مختصری هم داشت با اینکه زیاد ضربه ی شدیدی به نظر نمیومد ولی بعدش به فاصله ی چند دقیقه همین درد خفیف پخش شدش توی پیشونیم، تقریبا دو بند انگشت بالا و پایین پیشونیم و خب چند ساعتی هم میشه که این درد فقط در سمت مخالف قسمتی هستش که ضربه خورده و خب تقریبا بالای چشمم هم هست البته الان دیگه بیشتر شبیه به یه حس مزاحمت(شاید تا حدی خنکی یا حس خیسی زیر پوست اون ناحیه) هستش تا درد که بیشتر وقتی حواسم رو متوجه این موضوع میکنم پیداش میشه و توی این مدت دائمی نبوده و نمیدونم بخاطر این بودِ که بعدش به برای درسام و یا دیدن فیلم، زیادی از چشمام کار کشیدم یا اینکه بخاطر ضربه است و اینکه به نظرتون نیاز به مراجعه به پزشک داره؟
  ممنونم و ببخشید اگر طولانی شد.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 21 دسامبر 2020

   بهتر است سیتی اسکن جمجمه انجام دهید و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد خیالتان راحت شود ، با این حال زیاد علایمی به نفع علایم خطر ناشی از ترومای سر ندارید و میتوانید تا ۲۴ ساعت صبر کنید

 • شاهرخ

  جمعه 4 دسامبر 2020

  با سلام
  من حدود ۱۰ روز پیش پشت سرم ضربه خورد طرف چپ و بعد از ۷ روز حالت مگس پران در چشم چپ دارم رفتم تست فانداس از چشم گرفته شد و هیچ مشکلی دیده نشد آیا باید نگران از دست دادن بینایی باشم
  با تشکر

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 4 دسامبر 2020

   خیر
   ولی معاینه چشم طبق نظر چشم پزشک به صورت منظم انجام شود تا زمانی که اطمینان از عدم صدمه به عصب بینایی و کاسه چشم حاصل شود

 • مدینه

  جمعه 27 نوامبر 2020

  باسلام خدمت شما من حدودا ۶ ماه پیش با قسمت پشت سر بین پشت سر و پشت گوش محکم از صندلی با ارتفاع تقریبا ۵۰ سانت خوردم زمین و اون لحظه نفهمیدم چیشد و سرم گیج رفت اما هیچ حالتی بهم دست نداد . چند روز بعدش ساعت سه شب که بیدار بودم سرگیجه ام گرفت از نوع سبکی سر و بعد اون شب فرداش ساعت شش عصر دوباره همون حالت شد و من خیلی ترسیدم و از اون موقع تا حالا یک احساس سرگیجه و ناتعادل بودن خفیف هم همه جا با خودم دارم و چند ماه پیش خیلی بد تر بود و دکتر رفتم و سی تی اسکن هم همین سه چهار ماه پیش دادم و گفت نشکلی نیست تست بینایی سنجیم هم نشون داد که فقط یک شوک وارده به گوش ضربه خورده بود که اونم کفت طبیعیه و مشکلی نیست ولی من الان خیلی بهترم ولی باز درکل خیلی میترسم به بیرون از خونه برم و این حسم تا یک ماه پیش به طوری بود که پامو با ترس و لرز از در خونه بیرون میذاشتم چون میترسیدم در بیرون خونه سرم گیج بره و بیهوش بشم ولی الان ترسم کمی ریخته و احساس بهتری دارم ولی در تاریکی کامل تعادل و کنترل ندارم و از محیط های شلوغ میترسم سرگیجه هام هم طوری هست که احساس میکنم که صدا ها کم میشن و من میخوام غش کنم به این صورت هستن بعضی اوقات هم دوماه پیش گوشام هم سوت میکشیدن اما حالا سوت نمیکشند
  لطفا اگر میشه به من بگید که مشکل من چیه و ایا کامل این حالت سرگیجه از بین میره ؟ من خیلی نگرانم ممنون از شما

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 28 نوامبر 2020

   همانطور که مشخص است شوک وارد شده بهتون در زمان تروما باعث ایجاد حالت اضطرابی و استرس در شما در برخورد با اجتماع شده است و ترس از اینکه مبادا غش کنم باعث کاهش فعالیت شما در بیرون از خانه شده است، درحالیکه علایمتان کاملا برطرف شده است و یا برطرف خواهد شد و بیشتر حالاتی که ذکر میکنین بخاطر مشغله ذهنی شما به این موضوع میباشد، بهتر است اتفاق ایجاد شده را کاملا فراموش کرده، اعتماد به نفس بالا داشته و در صورتی که احساس میکنید از این موضوع هنوز رنج میبرید با یه مشاور روانشناسی مشاوره بفرمایید

 • Nava

  چهارشنبه 25 نوامبر 2020

  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  من حدودا چهار روز موقعی که میخواستم سرم رو بالا بیارم محکم خورد به گوشه ی میز همون لحظه درد داشت یکم مالش دادم اوکی شد بعد کم کم متوجه شدم پشت سرم درد میکنه دیروز و متوجه شدم خیلی کوچیک ورم کرده که سفت هم هست دیروز روی سرم یخ گذاشتم الان پشت سرم درد میکنه ولی علائم رو ندارم فقط امروز که رفتم حموم بعدش صدای زنگ یکم میشنیدم به خدا خیلی نگرانم به نظرتون جدیه

 • فرناز

  چهارشنبه 25 نوامبر 2020

  با سلام و خسته نباشید . سنگینی سر حاصل از ضربه به سر را چطور درمان کنیم .ممنون از راهنمایی تون

 • آیدا

  سه‌شنبه 24 نوامبر 2020

  سلام آقای دکتر خسته نباشید . چند ماه پیش جلوی سرم (پیشانیم) به شدت به دیوار خورد ولی هیچ گونه علایمی از جمله خونریزی و بیهوشی نداشتم … ولی بعد از گذشت چند ماه هنوز درد جمجمه و سنگینی سر دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 24 نوامبر 2020

   نیاز به اقدام خاصی نمیباشد
   ولی جهت اطمینان از عدم ایجاد عوارض درازمدت ترومای جمجمه میتوانید سیتی اسمن مغز انجام دهید

 • رها

  چهارشنبه 18 نوامبر 2020

  سلام من تقریبا بیشتر از ۲۴ ساعته ک سرم ب شدت ب یه در شیشه ای برخورد کرد احساس سر درد دارم و گیجی و خستگی علائم دیگه رو ندارم خطرناکه؟؟نیازی ب مراجعه ب پزشک دارم؟؟

 • Raha

  سه‌شنبه 17 نوامبر 2020

  سلام من ۲۲ سالمه و تقریبا ۶ ساعت پیش ب شدت ب در شیشه ای خورد کردن الان سر درد دارم و یکم گیجی علائم دیه رو ندارم ..یکم احساس خوابالودگی هم دارم ولی میترسم خطرناکه ؟

 • صبا

  یکشنبه 1 نوامبر 2020

  سلام اقای دکتر. خسته نباشید.
  دو روز پیش شلف گلدان ها که به دیوار متصل بود کنده شد و با گلدون هاش ریختن تو سر من. شلف شکست و خار کاکتوس ها که بزرگ هم بودن فرو رفتن توی سرم. سرم مقدار خیلی ناچیزی خون اومد. خارهارو تا جایی ممکن دراوردیم. بعدش حالت تهوع و افت فشار بهم دست داد و نیاز به هوا داشتم. الان خوبم فقط قسمتی از سرم درد داره طوری که وقتی خم میشم یه ابروهامو بالا پایین میکنم یا با بعضی فعالیت ساده حرکتی فشار توش حس میکنم. وزوز گوش رو هم مثله همیشه دارم. ایا نیاز هست به دکتر مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 1 نوامبر 2020

   به نظر مشکل خاصی نمیباشد و نیازی به پیگیری ندارید

 • مریم ختوانه

  سه‌شنبه 27 اکتبر 2020

  سلام من برادر زادم از ۴ سالگی تا الان که هفت ساله شه مرتب جلوی سرش فقط یک قسمت به در درخت دیوار کوبیده الان برآمدگی داره و درد میکنه به نظره شما الان چه بیماری داره

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020

   بهتره سیتی اسکن یا ام‌ار ای انجام شود تا نوع وعلت ضایعه مشخص شود

 • ایمان سبزیان

  سه‌شنبه 27 اکتبر 2020

  سلام دکتر وقت بخیر. حدود سه سال پیش با موتور با ماشینی تصادف کردم سرم ضربه خورد بردنم بیمارستان سر گیجه داشتم از سرم سی تی گرفتن گفتن کیست کوچیک داخل سرت چیز مهمی نیست الان چهار ماه پیش تشنج میکردم بردنم بیمارستان ام ری ای گرفتن هم کیست توموربزرگ شده بود میخواستم بدونم به اون تصادف مربوط میشه یا نه ممنون از راهنمایتون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020

   سلام
   به احتمال زیاد از قبل ضربه کیست وجود داشته که شما به طور اتفاقی در آن زمان متوجه آن شده اید و در حال حاضر بزرگتر شده و حتما باید توسط جراح مغز و اعصاب ویزیت شوید

 • آیدا

  شنبه 24 اکتبر 2020

  ببخشید آقای دکتر امروز دادشم در حین بازی سرش ب در خورد و الان خونش بند آمده ولی چون ضربه ب پشت سرش خورده می خواد بخوابه سرش خون میاد نمیتونه و میگه درد میکنه دوسالش هست چ کار کنیم خونش بند بیاد؟
  اگه نصف شب خون ریزی اش بیشتر شد احتیاج داره ببریم ب دکتر؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 25 اکتبر 2020

   ضربه به پشت سر و خواب الودگی به دنبال آن باید بررسی و سیتی اسکن شود و پانسمان فشاری برای کاهش خونریزی انجام شود، در‌صورت ایجاد زخم باز، باید بخیه نیز انجام‌شود

 • علی

  سه‌شنبه 20 اکتبر 2020

  سلام دکتر من امروز در مغازه شیشه سکوریت که میکشیدم در گیر کرد منم محکم کشیدم و… سکوریت خورد شد و اگه اشتباه نکنم یه تیکه
  از اون قسمت اهن بالا قرقره درش خورد به ناحیه سمت چپ سرم یه خراشی برداشت درد کمی هم درد داره احتیاجی هس برم دکتر

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 20 اکتبر 2020

   خراش پوستی اگر زیاد باشد و نیاز به بخیه وجود داشته باشد بعله ولی در حد خراش پوستی بسیار معمولی باشد و چون علایمی به نفع اینکه به جمجمه و مغز اسیب جدی وارد نشده است، خیر نیازی نیست

 • زهرا

  یکشنبه 18 اکتبر 2020

  سلام خسته نباشید ببخشید پسر من در خونه وقتی مشعول بازی بود خورد زمین و سرش به گوشه مبل خورد بعد قسمتی از سر ورم کرد بعد از ۱ روز تقریبا ورمش خوابید ولی روز دوم زیر یکی از چشماش کبود شد ولی هیچ علامت دیگری نداره و الان کاملا مثل قبل تو خونه بازی میکنه ایا نیازی هست به پزشک مراجعه بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 19 اکتبر 2020

   سلام
   خیر در حال حاضر نیازی نیست، ولی اگر دیدین زیر هر ۲ چشم و حتی خود پلک ها کبود شدن بهتره سیتی اسکن انجام بشه

 • مهسا عزیزاللهی

  یکشنبه 18 اکتبر 2020

  سلام دکتر امروز همسرم در حین پریدن به استخر سرش به کف استخر خورد و وقتی بیرون اومد تا چند ثانیه نمی‌توانست گردنشو تکون بده یه خورده هم تهوع داشت ، ولی بعدش خوب شد و غذاشم خورد ، حال عمومیش خوبه فقط گردنش درد می‌کنه ، محل ضربه به سر یه خراش برداشته ، لطفاً راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 18 اکتبر 2020

   اگر دیدن درد گردن بسیار زیاد است و یا تشدید پیدا میکند و علایمی همچون گزگز دستان پیدا کرد و یا تندرنس نقطه ای در ستون مهره های گردنی دارد، بهتر است ام‌ار ای گردن انجام بشه که مبادا مهره های گردنی دچار مشکل باشید
   ولی اگه در حد درد معمولی که بخاطر فشار وارده به گردن باشه نیازی به پیگیری ندارید و با استراحت بهتر میشود

 • Ay

  پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020

  سلام خسته نباشید.حدود یک هفته پیش طی یک درگیری هُل دادن منو و سرم به دیوار برخورد کرد.۴ ساعت بعد سی تی اسکن گرفتم و گفتن مشکلی نیست.اما از اون روز تاحالا گوشم گرفته و به صدا حساس شدم،و همچنین نمیتونم بلند صحبت کنم چون به سرم فشار میاد، آیا مشکلی وجود داره؟نیازی هست دوباره به دکتر مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 9 اکتبر 2020

   خیر
   ظاهرا این موارد مقطعی بوده و برطرف خواهد شد

 • بهار

  چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

  سلام اقای دکتر داداش من چند وقت پیش تصادف کرده و تو سرشون یک لخته ایجاد شد که خود به خود اب شد ولی الان رفتارای غیر طبیعی از خودش نشون میدع خودش به هرجا میزنه میپرع بالا پایین فحش میدع کلا اخلاقش عوض شده پرخاشگر شده یک قسمت بدنش فلج شده نمیتونه زیاد تکون بده و دوتا از مهره های کمرش و گردنش اسیب دیدن و باید عمل بشن دکتر بخاطر رفتاراش چیزی بهمون نمیگه ولی مثل دیوونه ها رفتار میکنه هوشیاریش خوبع میشناسه ولی دلیل رفتاراش چیه عایا میشه دوبارع مثل قبل بشه؟! ۱۶ سالشه رفتاراش موقتن یا بخاطر لخته مغزش اسیب دیده؟!

 • نگار

  سه‌شنبه 8 سپتامبر 2020

  سلام
  خسته نباشید
  طی یک درگیری حدود دو یا سه هفته پیش به پشت زمین خوردم و چون گردنم مشکل داشت دچار گرفتگی در ناحیه گردن شدم
  از اون روز به بعد از خواب که بیدار میشم گردن و قسمت مخچه سمت چپ درد بدی دارم
  امروز حتا با تکون خوردن ناحیه پشت گوش و سرم درد بدی داشت
  لطفا راهنمایی بفرمائید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

   با توجه به اینکه ذکر کردید سابقه مشکل گردن داشته اید( احتمالا دیسکوپاتی گردنی)، احتمالا دیسکوپاتی گردنی تشدید پیدا کرده باشد و نیاز به ام ار ای از گردن ( و حتی از سر به علت ضربه به سر) داشته باشید
   کلار گردنی گذاشته ، حوله گرم بر روی پشت گردن گذاشته و داروی مسکن مصرف نموده و به متخصص مراجعه داشته باشید

 • ندا

  شنبه 5 سپتامبر 2020

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر یعقوب خوش سیرت
  بنده سال 92 ملاج سرم به شیر آب خورد اون موقع یک برآمدگی کوچکی ایجاد شد الان سال 99 این برامدگی در حد یک فندق بزرگ شده و احساس میکنم داره باز بزرگتر میشود بعضی وقتها هم سر درد دارم برای رفع مشکلم باید چکار کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 5 سپتامبر 2020

   سلام احتمالا ضایعه استخوانی باشه که به دنبال تروما ایجاد شده باشد و به صورت برآمدگی استخوانی قابل لمس میباشد
   جهت تشخیص دقیقتر باید سیتی اسکن سر انجام شود

 • مونا

  دوشنبه 10 آگوست 2020

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ،سوال من این هستش که خطر ضربه به سر بعد چند وقت رفع میشه؟و سوال دیگه این که چه نوع ضربه به سری باعث اپی لپسی یا صرع میشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 11 آگوست 2020

   تایم خاصی نمیتوان برای ان مشخص کرد ولی معمولا ۲۴ ساعت اول و سپس هفته اول اهمیت بالایی دارد
   برای نوع ضربه نیز نمیتوان مکانیسم خاصی در نظر گرفت هر ضربه ای با هر شدتی میتواند در افراد مختلف منجر به ایجاد عوارض یا اپی لپسی شود

 • زهرا

  دوشنبه 3 آگوست 2020

  سلام من همونی هستم که یک ماه پیش از صندلی افتادم و سرگیجه سبکی سر داشتم . من رفتم بیمارستان و سیتی اسکن انجام دادم و دکتر گفت خوبه سی تی اسکن و کشکل خاصی وجود نداره ولی برای سرگیجه ام هیچی نگفت و علائمم را هم نپرسید فقط گفت سردرد یا تحوع داری یانه منم نداشتم حالا فردا نیخوایم بریم عکسو به یک متخصص نشون بدیم . در این حال تجویز شما برای سرگیجه ام چیه ؟ ایا ممکنه مشکل مربوط به گوش داخلی باشه

 • گلاره

  یکشنبه 2 آگوست 2020

  سلام آقاي دكتر خسته نباشيد
  من بر اثر دعوا با همسرم خيليي بد جور افتادم
  سرم روي فرش خورد ولي ضربه خيليي محكم بود
  سرگيجه خفيفي دارم
  سر درد بدي دارم
  ضربه خيليي خيليي بدي بود
  و مشكل اينجاست بخاطر كرونا ميترسم برم بيمارستان
  ممنون ميشم كمكم كنيد
  كسي نيست كمكم كنه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 2 آگوست 2020

   در‌صورتی‌که علایم بعد از گذشت ۲۴ ساعت تخفیف ‌پیدا نکرد یا تشدید شده و علایمی مانند تهوع، استفراغ، دوبینی و سایر علایم خطر اضافه شد، جهت انجام سیتی اسکن مراجعه داشته باشید،
   جهت اقدامات در منزل صرفا فعلا استفاده از مسکن توصیه میشود

 • مهسا

  پنج‌شنبه 30 جولای 2020

  سلام اقاي دكتر من دو شب پيش توي خواب سرم به ديوار اتاقم خورد از پشت ،از امشب سر گيجه دارم كمي،و كمي هم حالت تهوع و دل درد!خيلي نگرانم ب دكتر مراجعه كنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 31 جولای 2020

   بعله جهت معاینه نورولوژیک و انجام سیتی اسکن مراجعه داشته باشید

 • شادمهر

  شنبه 25 جولای 2020

  سلام آقای دکتر برادر من 9 ساله اش و دیروز بر اثر دعوا سرش به فرش برخورد کرد و جاش قرمز و کبود شده آیا لازم است به دکتر مراجعه کنیم؟ و فعلا هیج علائمی نشان نداده مث از هوش رفتن و ….

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 26 جولای 2020

   خیر
   در صورتی که علایم خطر ندارد نیازی به مراجعه نمیباشد و استفاده از کمپرس سرد بر روی ناحیه ضربه دیده توصیه میشود

  • آیسا

   یکشنبه 2 آگوست 2020

   سلام آقای دکتر
   دیروز در ماشین از پهلو به سرم خورد
   و از دیشب حالت تهوع و سرگیجه و سر درد دارم
   حتی شب دچار تب و لرز هم شدم که نمیتونستم بخوابم
   امروز کلا حالت خستگی و دارم و حالت تهوع و سرگیجه ادامه داره و از طرفی فشارم خیلی پایین میشه ۷ یا ۸ بیشتر ۹ میشه
   میترسم بخاطر کرونا به دکتر برم نظرتون و لطفا میگین

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    دوشنبه 3 آگوست 2020

    ترس از کرونا در صورتی منطقی است که خطرات دیگری همزمان شما را تهدید نکند و علت مهم و خاصی جهت معاینه پزشک نداشته باشین.
    برای شما خطر ضربه به سری که داشته اید و علایمی که پیدا کرده اید به مراتب بیشتر از کرونا میباشد
    لذا جهت معاینه و درصورت لزوم عکس برداری مراجعه به پزشک داشته باشید،

    • نگار

     جمعه 25 سپتامبر 2020

     سلام پسر من ۱۶ ساله با دوچرخه زمین خورد وبه سرش از سمت چپ ضربه خورده همون موقع برای ۱۰ال ۲۰ ثانیه از حال رفته ولی زود بهوش اومد الان سه روز از این حادثه میگذره و هیچیک از علایم خطر مثل سرگیجه , تهوع , وغیره رو نداره لحظه حادثه افت فشار داشت ممکنه بیهوشی بعلت افت فشار باشه یا اینکه بدلیل ضربه به مغزش من شهرستان هستم واینجا دکتر متخصص و دستگاه سی تی اسکن ندارند آیا لازمه به تهران بیارمش و اسکن کنیم یا خیر?

     • دکتر یعقوب خوش سیرت

      سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

      خیر نیاز به سیتی اسکن نیست و نگران نباشید

 • زهرا

  شنبه 25 جولای 2020

  سلام من حدود یک ماه پیش بود که از روی صندلی کهیک پایه لق دشت به ارتفاع متوسط باشدت با سر ناحیه پشت گوش بهزمین برخوردم و شدیدی بود و بعد یک یا دو روز ساعت سه صبح من سرگیجه از نو ع سبگی سر داشتم و فرداش هم این اتفاق افتاد به طوری که احساسا منگی و ازهوش رفتن داشتم و از اون موقعتاالاناحساس منگی خفیف داشتم و دارم و دیشب ساعت دو هم باز این اتفاق افتاد ولی با اب قندبهتر شد و اینکه من یکی دو سال پیش باز در محیط بیمارستان این حالتبهم دست داد و از هوش رفتم و لی چند ثانیه بعد به هوش امدم دکتر گفت مال فشار هست من کم خون هم هستم و نمیدونم خیلی نگران هستم و هی دائم میترسم حس میکنم مشکل جدی هست خیلی نگرانم خواهش میکنم کمک کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 26 جولای 2020

   سلام
   با توجه به ایجاد علایمی مانند سرگیجه و سبکی سر به دنبال ترومای ایجاد شده مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و انجام ام ار ای توصیه میشود

 • بهار

  سه‌شنبه 21 جولای 2020

  سلام..پسر 4 ساله من موقع بازی در خانه و دویدن,سُر خورد و سرش به چهرچوبِ در برخورد کرد..ورمی با اندازه یه گردو در سرش ایجاد شد..با کمپرس یخ و بیدار نگه داشتنش و چک کردن علائم بدنی و اینکه بعد از 30 دقیقه شروع به بازی کرد و حالش خوب بود.الان 4 روز از ضربه میگذره و فقط کمی کبودی و ورم جزئی در اون ناحیه دیده میشه..از اون روز گردن پسرم شروع به تعریق کرده حتی توی خواب و این من رو نگران کرده.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 22 جولای 2020

   سلام
   نگران نباشید و در صورت عدم وجود علایم خطر ، نیاز به پیگیری وجود ندارد

 • Mehdi

  دوشنبه 20 جولای 2020

  سلام .جناب دکتر درتاریخ ۹۹.۱۳.۲
  بخاطر درگیری طرف زد زیر پام وبا سرخوردم به سنگ فرش وسه تا از دندونهام شکست .بیست روز بعد از این ماجرا سردرد های دائمی دارم وتا ساعت پنج خوابم نمیبره وروزی دوساعت بیشتر نمیتونم کار کنم چون به شدت خسته میشم وبعد سردرد شدید میگیرم وچشمام هم تار شد که رفتم دکتر گفتن چشماتون نیم نمره ضعیف تر شده .آیا به مرور زمان خوب میشه یابرم پیش دکتر .الان یک ماه که فقط دوساعت میتونم شب ها بخوابم.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   سلام
   بهتره به متخصص مغز و اعصاب نیز مراجعه کنید و در صورت صلاحدید ام‌ار ای نیز برای شما انجام شود

 • shawn

  یکشنبه 19 جولای 2020

  با سلام خدمت شما اقای دکتر
  من در حدود 2 هفته پیش بر اثر ضربه یک شوخی دستی به پشت سرم در ناحیه مخچه و بدون خونریزی احساس سنگینیمیکنم بطوری که گوش سمت چپ من در جند روز اخیر گرفته شد و احساس کردم که مایع گوش خارج شده بعد از آن به پزشک مغز و اعصاب رجوع کردم و دستور عکس برداری ام ار ای را به همراه نوار مغز داد بعد از انجام نتیجه طبق نظر ایشان مشکل خاصی دیده نشد و بعد باز هم به دکتر گوش رجوع کردم نوار گوش گرفتم و سطح شنواییی 96 درصد محاسبه کرد قرص اکتوسرک تجویز شد و مصرف کردم گرفتگی گوش برطرف شد ولی متاسفانه گیج و خسته بودنم و سنگینی در سرم و حتی صدای سوت برطرف نشد و دایم بیشتر هم میشود به طوری که شبها احساس میکنم سرم سنگین و جفت گوشهایم از شدت فشار مغز بیشتر شده .
  از جنابعالی تقاضا دارم راهنمایی کنید چون بشدت در معرض خطر هستم و هیچ کس نمیتونه تشخیص علایم بدهد
  با تشکر

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   بهتر است مدتی استراحت مطلق داشته باشید
   چرا که تمامی اقدامات پاراکلینیک از جمله ام‌ار ای برای شما نرمال بوده و علایم‌ میتواند صرفا موقتی برای شما به علت تروما ایجاد شده باشد و همچنین دارویی مثل اکتوسرک علایمی همچون گیجی و منگی،خواب الودگی ایجاد میکند
   لذا بهتر است استراحت کافی در منزل داشته باشید

 • ر-م

  یکشنبه 19 جولای 2020

  سلام آقای دکتر خسته نباشید . من تو یه دعوای خانوادگی چند تا مشت به سرم خورده و الان دوروزه که سردرد دارم. سرم سنگینه و احساس میکنم سرم باد کرده. دست که میزنم سرم درد میکنه . نمیدونم چیکار باید کنم ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید با تشکر

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 20 جولای 2020

   به علت اینکه ظاهرا علایم خطر در‌ شما وجود ندارد اقدام تشخیصی خاصی برای شما نیاز نمیباشد و صرفا مصرف مسکن و قرص هایی همچون گاباپنتین، دیکلوفناک میتواند علایمتان را کاهش دهد

 • زهرا

  شنبه 18 جولای 2020

  سلام آقای دکتر برادر ۱۲سالم دیروز سرش گیج رفت و افتاد به سرش ضربه خور تشنج کرد پشت سرش هم خون اومد کمی هم حالت تهوع داشت ولی استفراغ نه اون قسمت سرش که ضربه خورزه درد داره بیمارستان رفتیم سی تی اسکن انجام دادیم و گفتن مشکلی نداره امروز هم نتونستیم از متخصص مغز و اعصاب نوبت بگیریم ،آیا هنوز در خطره ؟ممکنه دوباره تشنج کنه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 جولای 2020

   بهتره بیماری که یه نوبت تشنج داشته حتما مورد بررسی و ام ار ای و نوار مغز قرار بگیره و بهمین علت در‌ بیمارستان های سانتر، معمولا بیمار با تشنج بستری میگردد
   بهمین علت توصیه میکنم در اسرع وقت به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه داشته باشید ولی اورژانس نمیباشد

 • زکریا

  پنج‌شنبه 16 جولای 2020

  سلام ،خسته نباشید من رزمی کار هستم ،یه ضربه به سرم خوردواسیب شدیدی دیدم سی تی اسکن گرفتم و گفتن مغز و سر مشملی نداره فقط یه متخصص تشخیص کشیدگی تاندون گردن دادن که الان ۶ماه گذشته علایمم به این شکله که تا تکون دادن سرم احساس می کنممغزم تو سرمتکون میخوره اوایل اسیب دیدگی وزوز گوش و حالت تهوو هم داشتم درد گردنم خوبه ولی بیشتر تکون خوردنا توی چسمت پشت چسم و پشت سرمه تشخیصتون چیه ممنون میشم راه درمانشو بهم بگید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 17 جولای 2020

   میخوره بیشتر همون تشخیص پزشک خودتون باشه، آسیب به بافت مغزی وارد نشده ولی میتونه تاندونای عضلات گردن و پشت سر کشیده شده باشه
   بهترین درمان استراحت و عدم فشار اوردن زیادیه

 • ز.د

  دوشنبه 13 جولای 2020

  سلام دکتر وقت بخیر من چهارده سالمه دوسه روز پیش سرم به شدت به میله ی جلوی پنجرهی توی حیاتمون برخورد کرد خونریزی نداشتم ولی یه برآمدگی بزرگ روی پیشونیم به وجود اومد همش سردرد داشتم ولی خفیف نبود هیچ علائم دیگه ای نداشتم الان دوسه روزه که میگذره ولی بعضی وقتا سردرد دارم ولی خفیف نیست می خوام بدونم که اگر چیز جدی است زود تر اقدام کنید ممنون میشم.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 14 جولای 2020

   سلام
   احتمالا مشکل جدی وجود ندارد و علایم خطر در شما مشاهده نمیشود

 • مجید

  جمعه 3 جولای 2020

  با سلام و عرض ادب
  جناب دکتر عزیز تقریبا 4 سال پیش سرم بسیار محکم به زیر پله خورد و بعد از اون حادثه اندازه یک سکه وسط سرم بالا اومده و برآمدگی ایجاد شده است و خداروشکر از این بابت هیچگونه مشکلی از لحاظ سر درد و عوامل دیگر ندارم
  آیا لازم است به متخصص مراجعه کنم؟|
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 4 جولای 2020

   نخیر نیازی نیست
   احتمالا برامدگی استخوانی باشد و اقدام خاصی نیاز نداشته باشد

   • مرضیه

    جمعه 2 اکتبر 2020

    سلام آقای دکترمن حدودسه هفته پیش سرم باپنجره برخوردکرددردشدیدی داشتم قرمزشدویکم ورم کردالان حدودیک هفتس سردرددارم بینیم تیرمیکشه تقریبا هیچ بویی روحس نمیکنم وچشامم دردمیگیره هم زمان ..یعنی خطرناکه مشکل جدی هس؟؟؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     دوشنبه 5 اکتبر 2020

     احتمالا بخاطر تورم بافت نرم جمجمه میباشد و به مرور بهتر میشود ولی بهتر است جهت بررسی دقیقتر سیتی اسکن نیز انجام دهید

 • محمد

  شنبه 27 ژوئن 2020

  بیشتر وقت ها که عصبانی میشم به سرم ضربه میزنم…تقریبا با هرچیزی که دستم برسه
  اگه به سرم ضربه نزنم به درو دیوار میکوبم

 • سجاد

  چهارشنبه 24 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من رفتم دکتر و پزشکم گفت معاینم خوبه و سی تی اسکن هم انجام دادم دکتر گفتم سی تی اسکنم هم خوبه و مشتایی که به سرم خورده مشکلی ایجاد نکرده خداروشکر اما گفت خونم یه کم غلیظه میخوام بدونم مشکلی که نداره چطور خوب میشه میخواستم بدونم سی تی اسکن غلظت خون رو نشون میده گفت معمولا با گرد وخاک و دود و مصرف کم مایعات اینطور میشه میخوام بدونم مشکلی که نیست

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020

   خیر مشخص نمیباشد

   • Bita kiani

    جمعه 25 سپتامبر 2020

    با سلام وقت بخیر
    من با صدای الارم گوشی تکان شدیدی به سرم وارد شد به صورتی که الان سردر های متعدد و حالت تهوع و عدم تعادل دارم
    و قسمت مخچه احساس سوزش رو مدام حس میکنم
    ام آر آی هم نرمال بوده
    ممکنه راهنمایی کنید

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     سه‌شنبه 6 اکتبر 2020

     مسئله ای جدی فکر نمیکنم وجود داشته باشد و قرص بتاهیستین یا پرومتازین جهت درمان سرگیجه و حالت تهوع استفاده نمایید، احتمال اینکه مایع داخل گوش دچار چسبندگی شده باشد وجود دارد و درمانش هم ذکر کردم

 • ریحانه حسنی

  چهارشنبه 24 ژوئن 2020

  سلاممن دختر 15 ساله هستم و در باشگاه یک وزنه 2.5 کیلویی به سمت چپ سرم کمی بالاتر از گوش همون محدوده ها برخورد کرد و فقط درد گرفت و هیچ علایمی مثل گیجی و حالت تهوع و بیهوشی نداشتم.
  الان چیکار کنم ؟ خطرناک هست یا خیر؟ به پزشک مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020

   خیر اقدام خاصی نیاز نمیباشد

 • سجاد

  شنبه 20 ژوئن 2020

  سلام اقای دکتر من ۱۸ سالمه دو روز پیش عصبانی شدم و چندتا مشت به سرم زدم با کفای دستمم به بالای سرم زدم میشه بهم بگید مشکلی که ندارم موقعی که تکون میدم سرمو یا فشار بخودم میارم یا بلند حرف میزنم سرم به درد میاد میخوام بدونم عادیه یا نه؟ لطفا جوابمو بدید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 20 ژوئن 2020

   خیر مشکلی به نظر نمیرسد

   • سجاد

    یکشنبه 21 ژوئن 2020

    آقای دکتر ببخشید اینو نتونستم بگم شبا موقعی که دراز میکشم یا کلا دستمو به پشت سرم میگیرم پشت سرم به درد میاد و میخوام بدونم نیازی نیست به کاری که انجام بدم

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 21 ژوئن 2020

     اگر سردرد به هنگام دراز کشیدن دارید بهتر است یع نوبت سیتی اسکن انجام دهید تا خیالتان بابت مواردی مثل تومور مغزی برطرف گردد

 • شادی

  جمعه 19 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر دیروز از بالای ساختمون آجر افتاده به سر پدرم ۷ تا بخیه زدن بهش نه کبودی دورچشم داره نه حالت تهوع و نه سرش گیج میره فقط من نگرانشم هرچقدم بهش میگم بریم سی تی اسکن نمیره به نظرتون ممکنه جای نگرانی داشته باشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 20 ژوئن 2020

   اگه علایم خطر نداره نیازی نیست و سیتی اسکن نیاز نمیباشد

   • سجاد

    یکشنبه 21 ژوئن 2020

    آقای دکتر من گفتم سه روز قبل به پشت سرمم مشت زدم یعنی نمیشه دلیل اینکه شبا دراز میکشم مشت باشه چون که موقعی دراز میکشم انگار پوست سرم با استخوان پشت سرم یه جوری درد میکنه بعد روی بالشت نرم که میزارم خدا رو شکر خوب میشه به نظرتون مشکلی که ندارم ببخشید اما خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 21 ژوئن 2020

     عرض کردم که مشکلی نیست و دردی که دارید به خاطر مشتی هست که به سرتون زدید. معمولا بعد از گذشت زمان، علائم درد از بین میره. جهت اطمینان میتونید به صورت حضوری به پزشک مراجعه و از نزدیک معاینه شوید.

  • Eli

   چهارشنبه 15 جولای 2020

   سلام،وقت بخیر در اثر تصادف سرم شکسته و ۱۶ تا بخیه خورده،هر چند دقیقه ایی سرم به شدت درد میگیره،میخواستم ببینم برای تسکین درد چیکار کنم،ممنون میشم راهنمایی کنید🌹🌹🌹

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    پنج‌شنبه 16 جولای 2020

    بهتر است از داروهای مسکن استفاده شود، روش دیگری که کمک به تسکین درد بکند وجود ندارد

 • حمید

  پنج‌شنبه 18 ژوئن 2020

  سلام خسته نباشین من حدود ۱ سال پیش سرم ضربه خورد با چوب محکم به بالای سرم ضربه خورد حدود ۱ ماه میشه که سردرد گرفتم و اصلا ول نمیکنه موقعی که به سرم ضربه خورد نه حالت تهوع گرفتم و نه شکستگی داشت و نه از حال رفتم ولی الان بعد از حدود یک سال که از اون ماجرا گذشته هر روز سر درد دارم اون موقع که سرم ضربه خورد روز بعدش سی تی اسکن گرفتم و گفتن مشکلی نداری جدیدا متوجه شدم وسط سرم حالت بر آمدگی داره یعنی یه قسمت اومده بالا و سرم از وسط به دو حالت شیب دار تقسیم شده الان نمیدونم این بر آمدگی در اثر اون ضربه هستش یا از اول بوده اصلا سر درد الانم ربطی به اون موقع می تونه داشته باشه ؟ این برآمدگی روی جمجه سر طبیعیه یعنی فرم های متفاوت جمجمه هستش یا نه غیر طبیعی هستش چون یه برآمدگی هستش که به راحتی مشخص میشه و تقریبا بزرگ هم هستش از پشت سر شروع شده تا وسط های سر وجود داره بعد کم کم ، کم میشه و از بین میره یعنه جلو سرم دیگه خبری ازش نیست ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی نگرانم

  چشم پزشکم رفتم ولی هیچی

  مشکل چی میتونه باشه؟

  ممکنه ضربه محکمی که با چوب به سرم وارد شده الان داره این بلا رو سرم میاره؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 20 ژوئن 2020

   سلام
   توصیه به شما این است که به پزشک مراجعه نمایید و پترن سردرد خود را به صورت کامل توصیف نمایید و برامدگی ذکر شده را به پزشک نشان دهید
   زایده های استخوانی گاها باعث دفورمیتی جمجمه و شکل برامدگی در جمجمه میشود که استخوانی بوده و مشکلی ندارد حال اینکه شروع این برامدگی ناشی از همان ضربه باشد یا خیر مشخص نمیباشد
   با تمام این تواصیف برای بررسی سردرد و برامدگی سر حتما به پزشک مراجعه نمایید و در صورت نیاز سیتی اسکن یا ام‌ار ای انجام شود، چون که سردرد روزانه بوده و در زندگی شما اختلال ایجاد کرده به علاوه اینکه برامدگی در سر را ذکر میکنید، بهتر است از نظر تومورهای مغزی و … بررسی شوید

   • حمید

    یکشنبه 21 ژوئن 2020

    خب اقای دکتر ممکنه که ضربه ی سر اون موقع و چند ماه بعدش هیچ نشانه ای نداشته باشه و بعد از یک سال نمود پیدا کنه؟

    سی تی اسکن گرفتم میگن مشکلی نیس ام ار ای هم به خاطر ارتودنسی میگن نمیشه انجام داد

    نظر شما چیه؟

    ممنون

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 21 ژوئن 2020

     ممکنه بعدا علایمی مانند تغییر مود ایجاد کند و یا تریگری باشد برای شروع مواردی مانند تومورهای مغزی، اختلالات عروقی مغز و …

     • علی

      سه‌شنبه 23 ژوئن 2020

      چرا پاسخ های تخصصی میدین در حد فهم مردم توضیح بدین ما که دکتر نیستیم

  • زهرا

   دوشنبه 3 آگوست 2020

   سلام من همونی هستم که یک ماه پیش از صندلی افتادم و سرگیجه سبکی سر داشتم . من رفتم بیمارستان و سیتی اسکن انجام دادم و دکتر گفت خوبه سی تی اسکن و کشکل خاصی وجود نداره ولی برای سرگیجه ام هیچی نگفت و علائمم را هم نپرسید فقط گفت سردرد یا تحوع داری یانه منم نداشتم حالا فردا نیخوایم بریم عکسو به یک متخصص نشون بدیم . در این حال تجویز شما برای سرگیجه ام چیه ؟ ایا ممکنه مشکل مربوط به گوش داخلی باشه؟

 • محمدجواد

  پنج‌شنبه 18 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر ؛ من امروز قسمت رویِ سرم به سقف پارکینگ برخورد کرد و شکست ، به دکتر مراجعه کردم پانسمان انجام دادن و گفتن باید آنتی‌بیوتیک مصرف کنم ؛ سرم سنگینی میکند و سر درد دارم ، میترسم خطرناک باشد ؛ در حال حاضر چه اقدامی انجام بدهم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 20 ژوئن 2020

   فعلا نیاز به اقدام خاصی نیست، در‌صورت وجود علایم خطر باید به پزشک مجددا مراجعه کرد

 • مجتبی

  پنج‌شنبه 18 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ، مادرم 2 روز پیش توی دستشویی خورد زمین و بعد سرش خورد به دیوار و متورم شد ، با کمپرس یخ تورم خوابید ، بعد از دو روز هنوز کمی سرگیجه داره و کمی سردرد داره مخصوصا وقتی که میخواد سرش رو روی بالشت بزاره در ضمن طرف صبح هم فشار خونش میره بالا و از اونجایی که قبلا هم داروی فشار خون میخورده دارو رو میخوره و فشارش میاد پایین (از قبل روزی یک عدد آسپرین 80 هم میخوره آیا مشکلی نیست؟) ، میخواستم ببینم نیاز هست که به اورژانس بیمارستان ببریمشون برای سی تی اسکن ؟ (با تشکر)

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 19 ژوئن 2020

   با توجه به سرگیجه و سردردهایی که بخصوص در‌ زمان دراز کشیدن بیشتر میشود و فشار خون افزایش میبابد و همچنین مصرف داروی اسپیرین بهتر است سیتی اسکن مغز جهت اطمینان انجام شود

 • محمدقال

  چهارشنبه 17 ژوئن 2020

  سلام اقای دکتر من تقریبآ یک هفتی میشه که سرم شکست و 8 تا بخیه خورده دقیقآ ضربه به فرق سر بنده اثابت کرده درحال حاظر هیچ مشکلی ندارم میخوام بدونم در ایند هیچ مشکلی برای بنده پیش نمیاد با سپاس؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 17 ژوئن 2020

   سلام
   خیر هیچ یک از علایم خطر‌ در‌شما‌ وجود ندارد و مشکل خاصی برایتان ایجاد نمیشود
   ولی گاها از عوارض طولانی مدت ضربه به سر که ممکن است چندین سال بعد خود را نشان دهد، تغییرات خلقی به صورت افسردگی، مانیا، دوقطبی شدن، الزایمر ، احتمال تومورهای مغزی، تشنج و …. میباشد‌ که بسیار ندرتا در بعضی افراد ایجاد میشود
   ولی در کل نگران اصلا نباشید

 • صبا

  چهارشنبه 17 ژوئن 2020

  سلام من دیروز با پشت سر با ضرب به زمین خوردم،و اینکه از دیروز حالت گیجی و درد رو احساس میکنم در گردنم و چشمهام،و اینکه مغز طرف راستم کمی درد میکنه و حالت تپندگی ایجاد میکنه خیلی میترسم بنظرتون برم دکتر؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 17 ژوئن 2020

   بعله ،جهت اطمینان از عدم اسیب جدی،بهتر است سیتی اسکن انجام شود

 • محمد

  جمعه 12 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر، من پشت سرم به کاشی آشپزخانه خورده بود، به دکتر مراجعه کردم سی تی اسکن گرفت، بعداش گفت در پشت سر شما یک لکه خون است که با دارو خوب میشه، اما حالا یک هفته میشه که از حادثه می گذرد، اما سرم گیج میره، احساس ضعف و خواب آلودگی دارم.و با کوچکترین صدا می ترسم و تشنج می گیره من را چیکار کنم آقای دکتر.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 13 ژوئن 2020

   احتمالا تا مدتی علایمی به این گونه داشته باشید تا زمانی که بهبود پیدا کنید
   اگر دیدید علایمتان روزانه تشدید میشود حتما دوباره به پزشک مراجعه داشته باشید
   در حال حاضر میتوانید از داروهای ارامبخش نیز استفاده کنید

 • سعیده

  پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

  سلام آقای دکتر .یک هفته قبل برادرم از نردبان افتاد و سرش به سنگ خورد. به بیمارستان رفت دو شب خوابید و خونریزی درجه یکی داشت که دکتر پس از ۲ بار سی تی گفت در حال جدب است.
  از روز ششم که دیروز باشه کلا اشتهاش رو از دست داده و چیزی نمیخوره. و فقط میخوابه . در حالی که روزهای اول اینطور نبود. در راه رفتن و شناسایی و حافظه مشکلی ندارد.
  سر درد دارد. خیلی نگرانم . میترسم روند رو به وخامت باشه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

   خیر تا مدتی ممکن است همچین علایمی به دنبال تروما داشته باشد که به مرور بهبود یابد
   با این حال بهتر است تحت نظر متخصص باشد

 • ف.م

  یکشنبه 7 ژوئن 2020

  با سلام و وقت بخیر
  حدود دو مه پیش در تصادف جاده ای دچار مصدومیت از ناحیه سر شدم که در سی تی اورژانسی نان از شکستگی جمحمه و یا مهره گردنی وجود نداشت ولی در ناحیه آهیانه و پس سر چند بخیه داشتم و یک درن که بعد 24 ساعت درن را درآوردن و لی اکنون بعد گذشت این مدت زمان باز هم احساس درد در ناحیه بخیه ها و نیز حس کرختی و حتی حرکتی مثل جریان آب را دز زیر پوست سر این ناحیه دارم
  ولی حالت تهوع و گیجی ندارم
  ممنون از پاسخگویی جنابعالی

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 7 ژوئن 2020

   سلام
   تجمعات مایعات میان بافتی در زیر پوست در‌ ناحیه تروما میتواند علت ان باشد ولی با این حال بهتر است از جراح مغز و اعصاب نیز مشورت بگیرید و در صورت نیاز work up بیشتر انجام شود

 • علی

  یکشنبه 7 ژوئن 2020

  سلام جناب دکتر.ممنون که جوابگو هستید به سوال های مردم
  من چهار روز پیش با سرعت خیلی کم از موتور افتادم زمین و سرم برخورد خفیفی با زمین داشت و در حد یک عدس هم شکست.فرداش برای اطمینان از سرم سی تی اسکن گرفتم و دکتر اورژانس گفت چیزی نشده.
  ولی یه سری علائم مثل سردرد خفیف و قابل تحمل پشت سرم بخصوص شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن از خواب دارم و بعضی از اوقات حس میکنم قدرت آنالیز مغز و چشمام 100% نیست.به نظرتون برای آینده نگران کننده هست این علائم و باید به پزشک مراجعه کنم؟ ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 7 ژوئن 2020

   سلام
   اینکه سیتی اسکن گرفته اید و‌ نرمال بوده است، نشانه خوبی است و علایمی که ذکر کردید میتواند عوارض پست تروما ( بعد از تروما) باشد که تا مدتی اذیتتان کند
   ولی در صورت ادامه دار شدن و با تشدید شدن بهتر است مجددا به پزشک مراجعه داشته باشید

 • الا

  شنبه 30 می 2020

  سلام اقای دکتر شوهر من ۱۵ سال پیش ضربه مغزی شده و به کما رفته..بعد۵ سال تو خواب تشنج میکنه…باز ۳ سال بعد تو خواب تکرار شد والان باز بعد ۲ سال تو خواب تشنج گرد… اموآر آی سرش نسون داد که لخته توی سرش هست و نصف قرص والپورات سدیم میخوره…میخواستم بدونم چه درمانی هست که تکرار نشه تشنج ؟و بعد تشنج چه مراقبتایی لازم داره؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 31 می 2020

   برای پیشگیری از تشنج معمولا از همین دسته دارویی استفاده میشود و دارویی که به طور صد در صد بخواهد جلوی تشنج را بگیرد اگر وجود داشت همان اول تجویز میشد ولی در تشنج و جلوگیری از ان داروهای ضد تشنج بسیاری وجود دارد که باید تحت نظر پزشک متخصص تجویز گردد
   در هنگام تشنج مهمترین اقدام حفظ راه هوایی و عدم اسیب به بیمار به علت تروما میباشد
   همیشه بهتر است فردی اموزش دیده در کنار فرد تشنجی باشد تا به هنگام تشنج بتواند مریض را هندل کند

 • رسول

  چهارشنبه 27 می 2020

  سلام وقت بخیر آقای دکتر دوروز پیش از 4پایه 1.5متری خوردم زمین و بیهوش شدم و بعد از گرفتن سی تی اسکن دکتر گفتن مشکل خاصی نیست و اون حالت تهوع واستفراغ بابت جابجایی مایع گوشه و چیزی نیست و الان بعد دوروز احساس حالت تهوع و استفراغ دارم ولی در روز یک یا دوبار اونم اوایل و اواخر روز استفراغ نمیکنم ولی سرم گیج میره و وقتی بلند میشم از جام سرم چند ثانیه ای تاب میخوره خواستم نظر تونوبدونم مشکل خاصیه یا طبیعین این موارد.ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 می 2020

   ازونجایی کع سیتی اسکن نرمال بوده،خیر مشکل خاصی نداره

 • محمدی

  یکشنبه 24 می 2020

  با عرض سلام.
  ببخشید اقای دکتر .من دوستم ی سنگ به سمتم پرتاب کرد که ب سرم برخورد کرد و سرم شکست وخون زیادی از سرم رفت.این خونریزی یعنی اینکه جمجمه سرم شکسته؟؟باید چیکار کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 26 می 2020

   خیر ،نشانه شکستگی جمجمه نمیباشد

 • موسوی

  جمعه 22 می 2020

  سلام
  من مادرم از ترک موتور به زمین خورده و الان دچار لرزش در سر و حالت تهوع داره چشم هاش سنگین شده و سرگیجه داره
  ممونم جواب میدین

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 می 2020

   سلام
   با توجه به وجود علایم خطر، بهتر است سیتی اسکن مغز انجام شود

 • فرهاد محمدی

  پنج‌شنبه 21 می 2020

  سلام اقای دکتر.
  من حدود پنج سال پیش داشتم میدوییدم که پام گیر میکنه به ی آجر و سرم خیلی محکم با لبه جدول برخورد میکنه و بدجور هم صدا میده و به اصطلاح صدای پوقه شدیدی داد.البته شانس آوردم که از این کلاه های زمستونی سرم بود.البته سرم اصلا خونریزی نکرد و فقط سه چاهار ساعت جای ضربه درد کرد.بعدش هم علائمی مثل استفراغ و سرگیجه و تاری دیدو…خوشبختانه نداشتم.ولی از بعداز اون ضربه ی خورده احساس میکنم درون گرا و منزوی تر شدم.آقای دکتر نظر شما در مورد این ضربه به سرم چیه و ممکنه خدایی نکرده بعدا برامدمشکل ساز بشه و یا اثرات غیر قابل جبرانی داشته باشه؟؟باید چیکار کنم؟؟
  خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 23 می 2020

   نداشتن علایم خطر که ذکر کردید ان هم ۵ سال پیش نشان میدهد مشکل جدی برای شما درست نکرده است
   ولی گاها مواردی مانند تومور و … در سر بدنبال ضربه به سر شروع به رشد در مغز میکند،چنانچه علایم تغییر مود رفتاری در شما مشهود است بهتر است بررسی لازم انجام شود و به پزشک متخصص روان مراجعه داشته باشید

 • گودرزی

  جمعه 8 می 2020

  سلام آقای دکتر.
  تا الان اینجوری برداشت شده که ضربه به سر یا خطری نداره یا خطرناکه.خواستم بپرسم مواردی وجود داره که ضربه به سر علاوه براینکه خطرناک نباشه حتی سودمند هم باشه.
  ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 10 می 2020

   خیر، ضربه به سر نمیتواند سودمند باشد

   • محمد

    سه‌شنبه 19 می 2020

    سلام اقای دکتر برادر من با من درگیر شد و با مشت زدم تو گیج گاهش چشاش سیاهی رفته و نفسش بند اومد نمیتونس نفس بکشه توراه از حال رفت بردمش اورژانس اکسیژن زدن بهش تپش قلبش بالا بود با یه چن تا مسکن و ارامبخش نفسش خوب شد فرداش چشمش ک به دیوار اصالت کرده بود بدون کبودی باد کرد پیش پزشک بردیم گف چیز خواسی نیس با امپول خوب شد و فرداش گونه هاش متورم شد به نظر شما این چه اتعاقی افتاده براش لطفا بگین ممنون

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     سه‌شنبه 19 می 2020

     اگر شکستگی در جمجه ایجاد نشده باشد مشکل خاصی ایجاد نمیشود و بعد چند روز تورم در اطراف ناحیه اسیب دیده به مرور برطرف میگردد

   • علی اصغر

    چهارشنبه 17 ژوئن 2020

    سلام اقای دکترمن چندبامشت محکم به سرم ضربه خورددوروزپیش بعدازاون روزسردردشدیدی دارم وهم سوزش سرووقتی هم کاازجام بلندمیشم چندثانیه سرم گیج میره وحالت تهوع دارم این نشانه چیه .؟لازم که برم دکتر؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     چهارشنبه 17 ژوئن 2020

     بعله با توجه به سرگیجه و‌ حالت تهوع بهتر است سیتی اسکن مغز انجام شود و‌نتیجه مشخص گردد

 • سپیده

  چهارشنبه 6 می 2020

  سلام آقای دکتر من چندروز پیش براثردعوا باهمسر چندتا مشت محکم به سرم زدم والان حس مورمور شدن ودرد درسرم دارم وخیلی نگرانم وتواین شرایط کرونا اصلا توان رفتن به بیمارستان ندارم توروخدا راهنماییم کنید ممنونتون میشم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام
   اگر علایم خطر در شما‌ وجود ندارد اقدام خاصی نیاز نیست و به مرور بهبود میبابد

  • علی اصغر

   چهارشنبه 17 ژوئن 2020

   زیرچشمهامم کبودشده حس میکنم قیافم تغییرکرده

 • محمدحسین استاد باقر

  دوشنبه 4 می 2020

  سلام آقای دکتر من سرم باد کرده کمبود شده و همین جور بادش بیشتر میشه من باید چه کار کنم البته درد هم نمی کند چه کاری در خانه میتونم در این وضعیت کنم من ببینم اگر چیزیه زود تر اقدام کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام اقدام خاصی نیاز نیست
   کمپرس سرد میتواند کمک کند

 • افسون

  شنبه 2 می 2020

  با عرض سلام و وقت بخیر
  ببخشید داداشم ۵ روزه تصادف کرده و سرش ۱۲ تا بخیه خورده قسمت بالای پیشانی تا بالای گوش الان دچار ورم شده و درد داره در ًمن چشمش هم قرمزی شدیدی مثله یک لکه خون داره .باید چیکار کنیم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام
   با گذشت زمان هم تورم کاهش پیدا میکند هم خون در چشم به مرور جذب و برطرف میگردد

 • گودرزی

  جمعه 1 می 2020

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر دختر من۴سالشه از بالای کابینت افتاد زمین من ندیدم ولی صدای محکمی داد بعد گریه کرد وخوابید یک ساعت بعد که بیدارش کردیم میگفت سرم درد میکنه وباز بعد حدود نیم ساعت گریه وبیقراری دوباره خوابید خیلی نگرانم خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   سلام
   با توجه به سن پایین و بی قراری در کودک بهتر است سیتی اسکن مغز انجام شود

 • hasti

  جمعه 1 می 2020

  سلام
  من به دلیل درگیری فیزیکی تقریبا سه بار ضربه محکم که با دست بود به سرم وارد شد و از اون روز تقریبا یه هفته میگذره و هر روز سرم درد داره مخصوصا استخونای سرم درد میکنه
  مشکلی پیش اومده؟؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 22 ژوئن 2020

   خیر مشکلی به نظر نمیرسد

  • مریم بیدی

   یکشنبه 23 آگوست 2020

   سلام . اقای دکتر من دو رو پیش شیشه کابینت روی سرم افتاد ودرد نداشتم ولی الان احساس میکنم پشت سرم و وسط سرم یکمی درد و داع است و سردد خیلی خفیف خفیف دارم . جوری سرم گرمه که انگار سشوار بهش گرعتم وحرارت میده . وقتی هم صربه خورد اولش حس کردم یک چیز پلاستیکی روی سرم افتاد . وقتی دیدم شیشه پخش شد تو اشپزخانه وحشت کردم . ایا برای من مشکلی پیش امده .

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    چهارشنبه 26 آگوست 2020

    اگر سیتی اسکن بکنید بهتر است‌ و‌ میتوان متوجه شد که مشکلی وجود دارد یا خیر

 • مهشید

  پنج‌شنبه 30 آوریل 2020

  با سلام من بر عصر ضربه شدید به سرم از دیروز عصر تا حالا دچار حالت تهوع داعم و بیحسی دست و سرگیجه شدم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 10 می 2020

   سلام
   حتما بع اورژانس مراجعه و سیتی اسکن انجام شود

 • حسینی

  پنج‌شنبه 30 آوریل 2020

  سلام اقای دکترروزتون بخیردوروزپیش بامینی بوس ازسرکاربرمیگشتم صندلی اخرنشسته بودم به سرعت گیررسیدترمزگرفت سرم محکم خوردبه سقف ماشین ساعت های اول دردنداشت بدازافطاردردشروع شدبدازیک ساعت خوب شده سمت راست سرم اندازه یه سکه قرمزشده وورم کرده موقع تلویزیون نگاه کردن فکرکردن دردش زیادمیشه خوابهای اشفته هم میبینم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 1 می 2020

   سلام
   نگران نباشید و مشکل خاصی وجود ندارد

   • مریم

    دوشنبه 4 می 2020

    سلام آقای دکتر . تو رو خدا جواب بدید . دخترم ۹ ماهشه . دو هفته پیش از تو کالسکه پرت شد پایین .از قسمت سمت راست سر کمی بالا تر از پیشانی .هیچ علائم خاصی نداشت از نظر آب اومدن از بینی هم اولش خیلی گریه کرد و موقع گریه از بینیش کمی آب اومد که نمیدونم حالا دراًر گریه بو یا خیر .
    فقط اون قسمت به اندازه یه گیلاس درست باد کرده و دور برآمدگی رو که دست میزنم انگار استخوان اون قسمت له شده 😭 هیچ کبودی و زخم و … ای هم نداشت . ما قشم هستیم و امکانات بخصوص تو این وضعیت کرونا نیست . خواهش میکنن راهنمایی کنید

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     چهارشنبه 6 می 2020

     بهتر است به اورژانس مراجعه داشته باشید
     با توجه به سن پایین و نرم بودن استخوان ها احتمال ترومای جدی وجود دارد وبهتر است بررسی گردد

 • ساناز

  سه‌شنبه 21 آوریل 2020

  سلام من دوسال پیش یه سیلی محکم ازشوهرم خوردم،شوهرم دستش خیلی سنگینه؛دقیقاقسمت چپ سرم وگوشهام،همیشه هروقط سرم دردمیکنه همون قسمت سرم دردشدیدی میکنه میگن دردقسمت چپ سرخطرناکه،چیوارکنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 22 آوریل 2020

   سلام
   برای اینکه مطمئن بشین مشکلی از نظر ترومای مغزی به شما وارد نشده است، بهتر است به نورولوژیست مراجعه و تحت ام ار ای مغز و نوار مغز قرار بگیرید

 • اعظم

  دوشنبه 20 آوریل 2020

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر،بنده 8 سال پیش در یک مشاجره به قسمت راست سرم ضربه خورد و در همان لحظه احساس کردم مایع سردی در گوشم حرکت کرد و همان لحظه دست راستم کمی بی حس شد.اوایل دچار سر گیجه و استفراغ می شدم و وقتی استفراغ می کردم،سر گیجه ام برطرف می شد.به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و MRI انجام دادم ولی متخصص به من گفت که مشکلی ندارم و به مرور زمان بهتر می شوم.طی این چند سال ،سر گیجه ام با شدت کمتر باقی مانده است.هر 2 یا 3 ماه یکبار هم نمی توانم روی گوش راستم بخوابم و سر گیجه دارم ولی مشکلی که مرا آزار می دهد؛ تاری دید به مدت 20 یا 30 دقیقه و درد کمی در چشمم احساس می کنم که این درد بعد از برطرف شدن تاری دید در چشمم به وجود می آید.بعد از برطرف شدن درد و تاری دید هم احساس می کنم چشمم لِه شده است.مختصص چشم هم رفتم و گفت از نظر چشم مشکلی ندارم.آیا این ضربه باعث میشود بینایی ام را کم کم از دست بدهم؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 21 آوریل 2020

   سلام
   احتمال اسیب گوش در شما وجود دارد ولی از لحاظ بینایی فکر نمیکنم برای شما مشکلی ایجاد کند کماکان که به پزشک چشم نیز مراجعه نموده اید

 • صادق

  دوشنبه 20 آوریل 2020

  سلام ببخشید من خاب بودم ک خواهرم حواسش نبود پاگذاشت روی سرم تقریبا خواهرم وزن زیادی داره اون موقع وقتی از خاب بیدارشدم سرم درد گرفته و کمی خون دماغ شدم از اون موقع به بعد من هر روز سر درد دارم میشه بگید ایا مشکی به وجود امده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 1 می 2020

   سلام
   خیر مشکلی وجود ندارد

 • حمید

  جمعه 17 آوریل 2020

  سلام آقای دکتر.
  خواستم بپرسم ضربه به کف سر خطرناکتره یا پشت سر؟
  به طور کلی خطرناکترین جای سر تو ضربه خوردن کجاست
  ممنونم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 آوریل 2020

   سلام
   ضربه به سر در‌ هر جایی میتواند خطرناک باشد.شدت ضربه و مکانیسم ضربه حائز اهمیت میباشد و بسته به نوع اسیب و شدت ضربه متفاوت است
   به طور کلی ضربه به پشت سر به علت احتمال اسیب به هیپوتالاموس و احتمال قطع قلبی تنفسی خطرناکتر ‌میباشد

 • باران

  جمعه 17 آوریل 2020

  سلام ببخشید داداشم از دوچرخه افتاده ولی خودش خونمونو پیدا کرده بودو اومده بود ولی یادش نمی اومد چه اتفاقی براش افتاده هی سوال میکرو و دوباره سوالاش. تکرار میکرد می خواستم بپرسم خوب میشه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 19 آوریل 2020

   سلام
   احتمالا دچار ترومای سر شده که صحنه حادثه رو یادش نمیاد
   در صورتی که علایم خطر دیگری داشته باشد بهتر است در ۲۴ ساعت اول سیتی بشود
   اگر بهبود پیدا کرده و علامت‌خاصی‌ نداشته باشد نیازی نیست

 • شهنام

  سه‌شنبه 14 آوریل 2020

  سلام آقای دکتر بنده ۳۳ سالمه و در ۱۷ سالگی تصادف کردم جمجمه سرم شکست اوایل چشمم کمی تار شد عینک گذاشتم الان خیلی ضعیف تر شده ، گوشه چشمم رو کش میارم دقیق می بینم
  راهی هست درست بشه .ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 21 آوریل 2020

   سلام
   لطفا به چشم پزشک مراجعه داشته باشید و معاینه کامل برای شما انجام شود

 • علب

  شنبه 11 آوریل 2020

  سلام
  دو سه روز هست سر گیجه دارم موقعی که بلند میشم یا خوابیدم سرمو بر میگردونم سرم گیج میره و خونه دور سرم میچرخه
  حدود ۵الی۶روز پیس سرم بدجور به سردر یه انباری خورد ایا میتونه مال اون باشه چکار کنم؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 12 آوریل 2020

   سلام
   با توجه به اینکه تروما به سر را‌ ذکر میکنید سیتی اسکن مغز انجام ‌دهید
   در‌گیری گوش داخلی نیز احتمالش برای شما زیاد است
   فشار خود را‌معاینه‌کنید
   در‌صورتی‌ که قصد سیتی اسکن ندارید از امپول پرومتازین یا قرص های بتاسرک میتوانیداستفاده‌کنید

  • امیر

   دوشنبه 27 آوریل 2020

   سلام اقای دکتر من دیروز سرم بغل ابروم سمت چی خورد ب گوشه تیز کشو ی ذره سیاه شد و بعدش عرق کردم و حالت تهوه گرفتم ولی الان خوبم ب نظرتون نیازه ب دکتر مراجعه کنم؟

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    سه‌شنبه 28 آوریل 2020

    سلام
    خیر نیازی ندارد

 • حسین

  جمعه 10 آوریل 2020

  سلام…جناب دکتر .حدود ۷ماه‌ پیش در اثر یک نزاع خانوادگی. پدرم با مشت خیلی محکم زد تو سرم.همون لحظه هم از دماغم حدود یک دقیقه خون میومد..در این مدت هرشب کابوس میبینم..به شدت عصبی شدم و با خودم کلنجار میرم ولی خودم را کنترل میکنم ..حالت شک و تردید هم همینطور به مسائل پیدا کردم..فراموشی هم در بعضی مواقع میاد مخصوصا اگه سوالی ناگهانی ازم پرسیده بشه واقعا نمیتونم جواب بدم.حتی شماره تلفنم هم یادم میره و در مخاطبین شماره خودم را سیو کردم..ولی ترس من از وقتی هم بیشتر شده که چند مدت اخیر دائما فکر میکنم از لحاظ مغزی آسیب دیدم و خیلی حالم بد هستش.در ضمن تکلم زبان هم پیدا کردم.و هنگام صحبت زبونم میگیره و پلکای چشمام شروع به پرش میکنه..همه‌ی اینها از همون ضربه مشت به سرم شروع به خودنمایی کرده..باید چه اقدامی انجام بدم؟سپاسگذارم.ببخششید وقتتون را گرفتم.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 12 آوریل 2020

   سلام
   با توجه به علایم موجود، ابتدا به یک‌ پزشک متخصص نورولوژی( مغز و اعصاب) و‌مراجعه‌کنید و نوار مغز و ام ار ای مغز برای شما انجام شود
   در صورتی که مسائل نورولوژی برای شما رد شود و مسائل سایکولوژی ( روانپزشکی) برایتان مطرح شود سپس به متخصص اعصاب و روان مراجعه فرمایید
   خواهش میکنم

 • Zahra

  پنج‌شنبه 9 آوریل 2020

  سلام آقای دکتر دیروز پام لیز خورد و از پشت محکم سرم خورد روی سرامیکای خونه دیشب حالت تهوع و سردرد خیلی شدید داشتم قرص آستامینوفن خوردم امروز سردرد کم شده و حالت تهوع ندارم ولی اگر تو ماشین بشینم یکمی حالت تهوع بهم دست میده و امروز اصلا نمیتونم گردنمو تکون بدم به جلو یا عقب به شدت عظلات گلوم درد میکنه با این شرایط کرونا میترسم برم دکتر به نظر شما لازمه به پزشک مراجعه کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 9 آوریل 2020

   سلام
   بعله در هر صورت بهتر است مراجعه داشته باشین به پزشک ،شاید مهره های گردنی نیز اسیب دیده باشد و نیاز به عکس برداری از گردن باشد
   هرچند که میتواند تنها گرفتگی عضلات باشد و‌با دارو‌ بهتر شود ولی معاینه گردد بهتر است

 • عرفان

  چهارشنبه 8 آوریل 2020

  سلام اقایه دکتر من جوانی ۲۱ ساله تعریبا ۱هفته پیش با دوستام فوتبال بازی میکردیم که توپ با ضربه شدیدی به سرم خورد درست صورتم توپ تغریبا چشم سمت چپم خرد ۲روز به روشنایی نگاه میکردم چشم درد میکرد ولی درست شد اما الان احساس میکنم پشت چشم چپم درد میکنه سرم هم همینطور درد میکنه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 9 آوریل 2020

   سلام
   این مورد رو تقریبا اکثر ماها تجربه کرده ایم
   مشکلی هم پیش نیامده
   ولی اگر بسیار درد پشت چشم‌ اذیت‌میکند با به صورت غیر عادی درد‌میکنه‌ ، بهتره به چشم پزشک مراجعه کنید و چشم‌خود را با دستگاه معاینه کنید،بهرحال احتمال اسیب وجود دارد

  • لینا

   دوشنبه 20 آوریل 2020

   سلام آقای دکتر
   مدت یک سال پیش دچار گاز گرفتگی شدم و به زمین افتاده بودم بیهوش بعد اینکه فامیلم منو بیمارستان بردن بعد از به هوش اومدن هیچ کس از فامیل را نشناختم در روز هایی اول همه چی یه جوری برام جدید بود مثل اینکه برای اولین باره میبینم، مثل اینکه اولین دفعه است سنگ را میبینم و … زمان هم برای چند ثانیه از دستم می رفت نمیدونستم شب است یا روز یا زمستون یا تابستون،..و حادثه و تمام اون وقت که بیمارستان بودم هم یادم نمیاد دیگه تا به حال نام زیاد اشیا و افراد یادم می ره حتا برای چند ثانیه خود شخصو یادم نمیاد و درست حرف زده نمیتونم چون جمله بندی نمیتونم یا نام کلمه یا شی از یادم می ره لکنت زبان دارم و ،حرف هایی که برام میگن را بعضی اوقات نمیدونم نمیفهمم دارن چی میگن .. همه چی یادم می ره و بعضی اوقات با تکان دادن سرم سردرد میگرم کار ها را به صورت درست دیگه یاد ندارم انجام بدم نوشتن و خواندن یادم رفته یه کم تا حال خوب نشدم به صورت درست. چی کنمم؟؟

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    پنج‌شنبه 23 آوریل 2020

    سلام
    شما نیاز به یک مشاوره اعصاب و روان دارید که برای اینکار نیاز به مراجعه به پزشک متخصص روانپزشکی دارید
    علایم گفته شده بیشتر مسائل سایکولوژیک یا همان روان شناختی را مطرح میکند

   • تانیا

    پنج‌شنبه 2 جولای 2020

    سلام اقای دکتردیروزعصرکمدروی دخترم افتاده که ازناحیه پیشانی ضربه دیده اولش خیلی گریه میکردکه دردداره ولی یه ربع بعدش اروم شدبه نبم ساعت نکشیدکه همون قسمت شدیدمتورم شددیشی هم همون قسمت بالای ابرو دورچشمش کبودشد ازکمپرس یخ دوباربه مدت ۵دقیقه استفاده کردم ولی ورمش بنظرم زیاده وبین ابروش هم ورم داره هوشیاری کامل داره وهیچ علایم خطرناکژ جزکبودی ومتورم شدن پیشانی ندیدم دخترم چهارسالشه ینی ممکنه ضربه به مغزش واردشده باشه ۱۶ساعت ازاون وقت گذشته ولی ورمش همونطوره

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     جمعه 3 جولای 2020

     سلام
     متورم شدن محل ضربه دلیل بر اسیب جدی به جمجمه نمیباشد و علایم خطر همچون تهوع، کاهش سطح هوشیاری،دوبینی، سردرد بیشتر اهمیت دارد و باید بررسی حتما انجام شود
     اگر کودک در ۲۴ ساعت اول علایم نداشته باشد نگران زیادی نداشته باشید

 • ماهی

  سه‌شنبه 7 آوریل 2020

  سلام
  روز بخیر
  اقای دکتر همسرم در حین حمام کردن پاش لیز خورد و پشت سرشون به زمین برخورد کرد که درد خیلی زیادی ایجاد کرده و پشت سر ورم و خون لختگی ایجاد شده البته ایشون یه تا قرص مسکن خوردن بعد ازین اتفاق و الان حس خواب الودگی دارن ایا خطرناکه؟؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 8 آوریل 2020

   سلام
   بعله حس خواب الودگی از علایم خطر ‌در‌ ترومای سر میباشد
   ولی اینگونه نیست که هر خواب الودگی ای به دنبال تروما ، دال بر وجود عارضه ای خطرناک باشد
   سیتی اسکن توصیه میشود

 • احمدی

  سه‌شنبه 7 آوریل 2020

  سلام آقای دکتر مادرم حدودا 30 روز پیش توی یه تصادف جمجمه ش شکسته ولی خداروشکر مغزش و داخل جمجمه ش ضربه ای نخورده حدودا 8روز توی آی سی یو بود وقتی مرخص شد سرگیجه داشت الان سرگیجه ش خوب شده ولی پلکهاش ورم داره علتش چیه وبرای درمانش چه تجویزی دارین؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 8 آوریل 2020

   سلام
   ورم پلک ها به دنبال ترومای سر و شکستگی جمجمه کاملا قابل انتظار میباشد، داروی خاصی نیاز نیست و به مرور زمان بهتر خواهد شد

 • روح اله

  دوشنبه 6 آوریل 2020

  سلام جناب اقای دکتر
  پسر 8 ساله ای دارم که بین گیجگاه و چشمش ضربه خورده و پشت چشمش هم کبود شده سی تی اسکنش هم نرمال بود ولی سرگیجه و احساس افتادن از ارتفاع داره لطفا راهنمایی بفرمایید.
  سپاسگزارم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 8 آوریل 2020

   سلام
   همینکه سیتی اسکن نرمال بوده جای شکر دارد و به مرور بهتر خواهد شد

 • سحر

  یکشنبه 5 آوریل 2020

  سلام وقت بخیر.من صبح اومدم دراز بکشم پشت سرم خورد با لبه کشو تقریبا محکم از صبحه سردرد و چشم درد دارم.پشت سرم وسطاشه قرمز شده نبض دار میزنه و داغه یکمم ورم کرده نرمه
  میگرنم دارم نمیدونم این درد نبض دار برا ضربه ست یا میگرن اما قرص میگرنم ارومم نکرده.بنظرتون خطری هست؟باید برم دکتر؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 6 آوریل 2020

   اگه حالت تهوع، استفراغ، دوبینی، تاری دید پیدا کردید، یا سردردتان‌ تشدید‌گردد، یا تورم موضعی در پشت سر افزایش یابد بهتر است سیتی اسکن انجام دهید

 • فاطمه

  شنبه 4 آوریل 2020

  سلام وقتتون بخير اقاي دكتر من همسرم امروز تو دعوا سرش و چندبار به تنه درخت زده وزمانى ك زد سرش يكم خون اومدولرزكرده بود و ازشدت سرگيجه نميتونست راه بره يكم بد ك ميخواستى ب منزل ببرمش حالت تهو گرفت اب دهنش و اورد بالا بد ازاون حالت تهو قطع شد فقط سردرد سرگيجه داشت چون نميومد دكتر ك عكس بگيره ازسرش ٢ ساعت گذشت سرد دردش هنوز بود اون اولشم حالت چشاش جابه جاميشد بد ميديد همه جارو الان ٧ ساعت گذشته هنوز سردرد داره بايكم حالت تهو چيكاربايدكنم؟؟؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 8 آوریل 2020

   سلام
   بهتر است سیتی اسکن شود

 • رحمان

  جمعه 3 آوریل 2020

  سلام اقای دکتر 25روز پیش تو باغ بچه ها سنگ پرتاب میکردند که خورد به پشت سرم و بالای گوش چپم یک هفته سرم درد میکرد ولی هیچ گونه حالت تهوع و استفراغ نداشتم رفتم دکتر گفت چیز خاصی نیست اگر سر دردت زیاد شد یک سی تی بگیر الان احساس میکنم پای چپم گز گز داره این می تونه به دلیل ضربه به سر باشه بنده 33 سالم

 • معصومه

  جمعه 3 آوریل 2020

  سلام‌ برادر من ۳ماه پیش تصادف کرده وضربه مغزی شده وسرش عمل شده ویک ماه هم بدون جمجمه بود ویک ماه بعد جمجمه رو گذاشتن سرجاش وحافظه اش رو ازدست داده ووقتی صحبت میکنه صداش بی جون،میخواستم ازخدمتتون بپرسم حافظش برمیگرده؟البته نسبت به روزای اول کمی بهتر شده

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 4 آوریل 2020

   سلام
   بستگی داره به‌ میزان اسیب دیدگی، میزان روند بهبودی و خیلی چیزای دیگه
   امیدوارم که روز به روز بهتر شوند، معمولا در موارد بسیاری حافظه تا حدودی برمیگردد

 • Fatemeh

  پنج‌شنبه 2 آوریل 2020

  سلام خسته نباشین من خانمی هستم ۳۰ ساله پنج روز پیش هنگام اسب سواری پرتاب شدم به درخت نخل و بعد خوردم روی زمین ضربه به کمرو پهلوم بود از همون موقع احساس حالت تهوع شدید داشتم ولی از فرداش گردن درد و سردرد دارم احساس فشار سر و چشمام درد میکنه و یکم تاری دید دارم البته یادم نمیاد سرم به جایی برخورد کرده باشه و اگه برخورد کرده خیلی محکم نبوده بنطرتون مشکل خاصی هست ؟بخاطر ترس از کرونا بیمارستان نرفتم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 4 آوریل 2020

   سلام
   لطفا به بیمارستان مراجعه فرمایید
   درسته که ترس از کرونا منجر شده که خیلی از افراد مراجعه به بیمارستان یا پزشک نداشته باشند، ولی دلیل نمیشه چیز مهم تری که در حال حاضر سلامتی شما میباشد را فراموش کنید، حتما عکس برداری انجام شود، فشارتان چک شود و سایر بررسی ها

 • مصطفی

  پنج‌شنبه 2 آوریل 2020

  جناب دکتر سلام
  متاسفانه ۲۵ اسفند ماه برادرم توی یه حادثه پیش بینی با یک موتوری تصادف میکنه و متاسفانه ضربه شدیدی به سمت چپ پیشانی وارد میشه و بعلت خونریزی جراحی میشه و مشکل بعدی له شدن ریه سمت چپ هست. قبل و بعد از عمل برادرم دست سمت چپ و پای سمت چپ خودش رو حرکت میده و بعد از تقریبا ۱۵ روز ریز گلوش تراک وصل کردن و تنفسش خیلی بهتر شده و ریه هم تقریبا روبه بهبودی هست و الان برادرم با کمک ریه های خودش و تقریبا دستگاه تنفش میکنه الان بعد از تقریبا ۱۷ روز پلک هاش رو تکون میده و به صدا واکنش نشان میده و پلک سمت راستش رو وقتی پرستارها جابجاش میکنند و یا من صداش میزدم و روی شانه اش میزدم پلک باز میکرد و نگاه مستقیم به ما نداشت آیا این موارد عادی هست؟
  و اینکه صحبت کردن و یا پخش صداهای آشنا به طول درمان کمک میکنه؟
  ممنون از شما.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 2 آوریل 2020

   سلام
   برادر شما روند رو به بهبودی را طی میکند و به مرور زمان بهتر خواهد شد‌ و قادر به انجام حرکات بیشتری خواهد شد
   بله صد در صد ، بودن خانواده در‌کنار بیمار، شنیدن صداهای اشنا و روحیه بخش، ( نه که گریه زاری در‌کنارش بکنید) میتواند این روند را تسریع ببخشد

   • تارا

    جمعه 3 آوریل 2020

    سلام دکتر خسته نباشید، من 13 ساله پیش یعنی زمانی که 20 سالم بود، سوار دوچرخه بودم که یه سانحه پیش آمد و من به یه میله ی فلزی برق خوردم، کنار شقیقه سمت راستم ضربه خورد، یه لحظه واقعا همه جا سیاه شد، از اون روز به بعد ،لبخندم قرینه نبود و وقتی میخندیدم یه فرورفتگی تو لپم درست میشد و موقع خنده چشم راستم بیشتر جمع میشه،اما حسشو از دست ندادم همون موقع پیش دکتر رفتم گفتن یه رشته عصبت پاره شده خود به خود ترمیم میشه، گفت اگه بخوای جراحی کنی جاش میمونه، دست نزن، منم دیگه بیخیالش شدم، منم اصلا فراموش کردم باهاش کنار اومدم،چون تو حالت عادی اصلا مشخص نیست، تا 3 هفته پیش که ،تزریق بوتاکس و فیلر زیر چشم داشتم، چشم سمت راستم حین تزریق خونریزی کرد، از اون روز به بعد سمت راست سنگین شده،یعنی همون طرفی که 13 سال پیش واسش مشکل پیش اومد، چشم سمت راستم کوچیک شده ، یه مقدار دو بینی پیدا کردم، احساس میکنم یه مقدار افتادگی پلک هم پیدا کردم، میترسم موقع تزریق برای اون رگهای عصب آسیب دیده،مشکلی پیش اومده باشه که اینجوری شده، به خاطر کرونا هم هیچ دکتری نمیتونم برم،. میشه راهنمایی کنین، چرا اینجوری شده

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     شنبه 4 آوریل 2020

     سلام
     شما در ۱۳ سال همچین اتفاقی افتاده و باعث شده عصب حرکتی سمت راست صورت‌ دچار مشکل شود
     الان با زدن بوتاکس که باعث فلجی عصب های عضلات صورت میشه ، باعث تشدید علایم شده اید و به‌صورت دستی علایم را برای خود ایجاد کرده اید، شما اسیب به عصب نزده اید بلکه عصب را فلج‌کرده اید و‌ معلوم نیست که ایا به زودی و در عرض چند روز بهتر شود یا ۶ ماه یا بیشتر طول بکشد
     با متخصص پوست خود مشورت کنید

 • افسانه

  پنج‌شنبه 2 آوریل 2020

  سلام آقای دکتر همسرم با ضربه محکم میز چوبی به سرش کوبید و الان سمت چپ سرش درد میکند و فعلا فقط سردرد دارد خیلی نگرانم لطفا جواب بدید آیا خطرناکه ؟؟؟با توجه به اینکه کرونا وجود داره میترسن سی تی اسکن کنن آقای دکتر خواهش میکنم پاسخ بدید ممنونم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 4 آوریل 2020

   سلام
   در صورتی‌که اسیب بسیار جدی نباشد و علایمی همچون تهوع استفراغ تاری دید دوبینی کاهش سطح هوشیاری نداشته باشد مشکلی ندارد

 • ماشالله

  چهارشنبه 1 آوریل 2020

  سلام، ضربه نسبتا محکمی به پشت سرم و بالای پیشانیم خورده در اثر اون ضربه سر درد شدید و لخته خون در چشمم ظاهر شده که با وجود گذشت چند ساعت لخته خون بزرگتر شده،به نظر شما چکار باید بکنم یا چه قرصی برای سردردم استفاده کنم.ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 4 آوریل 2020

   سلام
   اگر علایم خطر ندارید مانند تهوع، استفراغ،سرگیجه،کاهش سطح هوشیاری ندارید نیاز به اقدام خاصی نمیباشد
   اگر سردرد تشدید پیدا کرده‌ و همراه‌ان علایم ذکر شده پیش امد بهتر است سیتی اسکن انجام شود‌و در عیر اینصورت نیاز به انجام این‌کار نمیباشد
   لخته خونی که ذکر کردید اوایل به مروز بیشتر و سپس یواش یواش جذب خواهد شد
   تاری دید از علایم خطر حساب میشود

 • مامان آنیسا

  سه‌شنبه 31 مارس 2020

  سلام دکتر وقت به خیر . خیلی خوشحالم که در این شرایط بد قرنطینه میبینم شما در پاسخ گویی فعال هستید خدا به شما خیر بده. دختر دو و نیم سالم سه روز پیش در حال دویدن بود که پاش به فرش گیر کرد و با سر به میز برخورد کرد . دقیقا زیر ناحیه رویش مو سریع ورم کرد و چون ترسیده بود نمی گذاشت که کمپرس یخ بزارم . با اورژانس تماس گرفتم و راهنمایی خواستم گفتن اگر استفراغ یا بیهوشی نداره نیازی به مراجعه نیست. دخترم فقط گریه شدید داشت و بعد با بازی سرگرمش کردیم و تا دو ساعت نگذاشتیم بخوابه . الان تمام فعالیت هاش عادیه ولی بعد از سه روز جای ورم شروع به کبودی کرده و ورم در حال پخش شدن هست و تا روی بینی اومده و از ناحیه داخل چشم ها به سمت بینی دوطرف کبود شده . خیلی نگرانم دکتر و این که از کرونا هم میترسم جرات نمیکنم ببرم مراکز درمانی چون شهرمون کوچیکه و امکانات کم و احتمال ابتلا زیاد . یک مخلوط زردچوبه و تخم مرغ که قدیما میگفتن هست ولی اونم دخترم نمیزاره روی سرش بمونه که بخاطر سنش طبیعیه . لطفا اگر پماد یا راهی برای کم کردن ورم و کبودی صورت هست معرفی کنید . ممنون از شما .

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 31 مارس 2020

   سلام ، خواهش میکنم
   میتوانید از پماد دمو DEMO استفاده فرمایید. نگران نباشید و بعد از مدتی شروع به کم رنگ شدن خواهد کرد. کار خاصی دیگری لازم نیست اگر نمیگذارد که کمپرس رو پیشانی بذارید

   • مامان آنیسا

    چهارشنبه 1 آوریل 2020

    ممنون از لطف شما فقط چون کبودی به سمت چشم ها داره میاد نگران بیناییش بودم از طرفی هنوز به حرف نیفتاده و ننی تونه درباره ناحیه و میزان درد توضیح بده. بسیار از شما سپاسگزارم و برای شما طلب خیر دارم ? موفق و سلامت باشید .

 • hadis

  دوشنبه 30 مارس 2020

  سلام من دیشب با خواهرم که ۱۱ سال سن دارم دعوام شد و گوشی رو کوبوندم به بالای پیشانی البته اصلا محکم نبو د خودش هم میگه من دردی حس نکردم و الان هم حالش خوب است ولی من همش میترسم اتفاقی براش افتاده باشه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 31 مارس 2020

   سلام
   نگران نباشید
   اتفاقی نمیفتد
   به اعصاب خود مسلط باشید!

 • راحیل

  دوشنبه 30 مارس 2020

  سلام آقای دکتر
  به پشت سرم یه ضربه ای خورد و همان لحظه احساس کردم که یه چیزی توی سرم تکون خورد وقتی که غذا یا چیزی میخورم همه چیز مزه خون میده کل سر من درد میکنه باید چیکار کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 1 آوریل 2020

   سلام
   سیتی اسکن حتما توصیه میشود

 • مژده

  جمعه 27 مارس 2020

  سلام آقای دکتر سال نومبارک
  دراثرسانحه ورزشی حدودپنج ماه پیش پشت نیمکره سمت چپم به زمین به شکل محکم اصابت کرد. که اوایل مقداری حالت تهوع و درد داشتم . اماالان که پنج ماه میگذرد هنوزدرددرپشت سربه هنگام لمس کردن نقاط ضربه خورده احساس میکنم . به نظرشمامن دچارشکستگی جمجمه شدم؟
  شماچه راهی روپیشنهادمیکنید؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 28 مارس 2020

   سلام ، سال نو شما هم مبارک
   با توجه به این که حدود ۵ ماه گذشته و جز درد مختصر در موقع لمس چیز دیگری وجود ندارد، چیز خاصی نیست احتمالا
   شکستکی جمجمه باید خیلی زودتر از این ها علامت دار‌ میشد و منجر به ایجاد هماتوم میشد
   ولی با این حال جهت اطمینان خاطر میتوانید یک نوبت سیتی اسکن مغز و جمجمه بدهید که خیالمان راحت شود

 • محبوبه

  سه‌شنبه 24 مارس 2020

  من ضربه ی شدیدی به پیشانی ام وارد شد.دقیقا جایی که مو رشد میکنه.حدود یه استکان هم خون ازم رفت.سی ای اسکن دادم گفت چیزی نیست.الان یه مقدار کمی حالت تهوع دارم.برای جبران خونی که رفته قرص خاصی لازمه بخورم؟آیا نیاز هم ام ار آی بدم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 27 مارس 2020

   سلام
   برای جبران نیاز به هیچ اقدامی‌نیست، به مرور بهتر میشه.
   با خیال راحت زندگی خود را ادامه دهید

 • محمد

  دوشنبه 23 مارس 2020

  سلام آقای دکتر
  من دیروز پام سر خورد که پیشانیم و گیجگاهم به سنگ خورد به خاطر اون پیشانیم چهار تا هم بخیه خورد و سزم هم ورم کرده دیروز اونجور سر درد که داشته باشم نداشتم ولی الان سردرد شدیدی دارم حتی به چشامم میزنه دردش !عرق سرد هم میکنه سرم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 23 مارس 2020

   سلام
   بهتر است سیتی اسکن انجام شود

 • هستی

  شنبه 21 مارس 2020

  سلام.۳روز پیش از ترس ی طرقه بدجور تکون خوردم فشارم اومد پائین ولی حالم خوب شد چندساعت بعدش از این اتفاق یدفعه که خواستم از جام بلندشم یکم سرم گیج رفت چند قدمی که راه رفتم دیگه نفهمیدم چجوری بیهوش شدم اطرافیانم گفتند یدفعه با پیشانی و صورت خوردم رو سرامیک دهانم قفل شد و نفس بالا نمی اومد بافشار دهانم باز کردند وبا چندتا فشار روقفسه سینه ام نفسم برگشته .پیش ی دکتر عمومی رفتم آمپول بهم زد اما الان بعد۳روز به تعداد دفعات زیاد سردرد دارم وخیلی کم هر دفعه ای حالت استفراغ دارم وخیلی هم فکم درد میکنه نمیتونم درست غذا بجوم البته فقط سمت راست صورت وفکم اینجوریه…بیشتر از سمت پیشانی وشقیقه هام درد میگیره.سرم که یکم سمت پائین می یاد خیلی سردرد میگیرم …تورو خدا منا راهنمائی کنید با این وضعیت کرونا خیلی میترسم دکتر برم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 21 مارس 2020

   باید به متخصص نورولوژی مراجعه کنید
   شما دچار تشنج شده اید
   در نوبت اول تشنج همیشه باید بستری شده و ام ار ای از مغز انجام شود و علت تشنج بررسی گردد

  • زهرا

   پنج‌شنبه 26 مارس 2020

   سلام دکتر اگر ممکنه پاسخ سوال من رو بدید ممنون میشم
   پدرم حدود ۳ ماه پیش بر اثر تشنج زمین خورده بودن و سرشون با جسم سختی برخورد کرده بود که خونریزی کوچیکی توی مغزشون اتفاق افتاده بود و یکی از چشم هاشون هم بسیار متورم و کبود شده بود
   یک مدت تو آی سی یو بستری بودن و بعد از ترخیص حال و احوالات شخصیتیشون به کلی تغییر کرده بود و حتی تنظیم خوابشون هم بهم خورده بود که بعد از گذشت مدتی خداروشکر بهتر شدن اما مسئله ای که ایشون رو رنج میده اینه که بعد از اون اتفاق در طی روز بخصوص زمانی که چشمشون خسته بشه یا تحرک جسمانی زیادی داشته باشن دچار دوبینی میشن که کنترل و تعادلشون رو از دست میدن و حتی نمیتونن راه برن
   در ضمن فشار خونشون هم بالا هست و از قرص های تنظیم فشار استفاده میکنن
   برای حل این مشکل چه کاری باید انجام بدم؟

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    پنج‌شنبه 26 مارس 2020

    سلام
    احتمالا این عارضه منجر شده که عصب های بینایی دچار مشکل بشن یا مرکزی که توی مغز مسئول کنترل و تعادله دچار مشکل شده. حالا این عارضه یا باید با گذشت زمان بهبود پیدا کنه و یا باید توسط متخصص از نزدیک معالجه بشه ، اگه نیاز باشه داروی مخصوص بده اگه نیاز باشه جراحی انجام بده .

    • زهرا

     شنبه 28 مارس 2020

     ممنون از پاسخ گوییتون لطف کردید ?

 • هلیا

  چهارشنبه 18 مارس 2020

  سلام خسته نباشید…
  من و خانوادم دیشب بخاطر شرایط پیش اومده چهارشنبه سوری رو روی پشت‌بام خونه‌مون جشن گرفتیم…چون تاریک بود من طنابی که کشیده شده بود ندیدم،گردنم بهش گیر کرد و به شدت ب عقب پرت شدم و با پشت سرم افتادم زمین…۱-۲دقیقه اصلا نمیتونستم نفس بکشم بعد یواش یواش سروپا شدم،پشت سرم یه برامدگی خیلی گنده ایجاد شده بود از ترس کرونا بیمارستان نرفتیم و روش کمپرس یخ گزاشتیم و خوابیدم و صبح که بلند شدم درد و تورم سرم خوب شده بود ولی بعد ۱-۲ساعت دوباره سر و چشمم شروع به درد کرد،احساس گیجی میکنم و حالت تهوع خفیفم دارم…به نظرتون ممکنه خطرناک باشه و نیاز به مراجعه به بیمارستان هست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 19 مارس 2020

   سلام
   به نظر میرسه که احتمالا اتفاق خاصی نیفتاده باشد
   در صورت بدتر شدن علایم گفته شده و ادامه دار شدنشان اجبارا مجبور به مراجعه به بیمارستان و سی تی اسکن مغز میباشید

 • hamid

  دوشنبه 16 مارس 2020

  سلام خسته نباشین

  من توی باشگاه با یه چوب کلفت محکم از پشت سر توسط یکی از افراد به بالای سرم یه ضربه محکم اصابت کرد اون موقع فقط درد داشتم ، نه حالت تهوعی ، نه گیج شدنی ، نه شکستگی و نه خون ریزی ولی چند روز بعد احساس کردم چشمم ضعیف شده ولی نمیدونم این ضعیف شدن چشم به دلیل استفاده زیاد از کامپیوتر هستش یا بعد از اون ضربه چشم من اینطوری شده اصلا تا حالا دقت نکرده بودم که ضعف چشمم از قبل وجود داشته یا نه رفتم سی تی اسکن گرفتم مورد خاصی توش مشاهده نشد ولی چشمم حس میکنم ضعیف شده؟

  آیا طبیعی هستش ؟؟
  خوب میشه یا نمیشه ؟؟
  اگه نشد چیکار کنم؟؟

  در ضمن 23 سال سن دارم
  ممنونم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 16 مارس 2020

   سلام . بله به خاطر ضربه ای که بهتون خورده به چشتون فشار وارد شده . برای این کار به چشم پزشک مراجعه کنید

 • طیبه محبی

  یکشنبه 15 مارس 2020

  سلام اقای دکتر خسته نباشید . ازتون‌ خواهش میکنم کمکم کنید . حدود ۲۰ روز پیش داداشم سرکار حالش بدشد که تمام عضلاهای بدنش سفت وقفل شد دهنش قفل شد چشاش کلا عوض شد کلا ۲۰ دقیقه این اتفاق افتاد تا این بیمارستان رساندیم کلی استفراغ کرد . با کلی ازمایش وعکس ام ای ار دکتر گفت یه کلافی تو سرش بوجود اومد قرص دادوگفت فعلا اینها رو مصرف کن . از اون روز داداشم هردو دستش درد میکنه و کتف طرف راستش ورم داره مشکل چیه چه کار باید بکنه خواهشن راهنماییم کنید . باتشکر

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 15 مارس 2020

   سلام . شرایطی که گفتید در واقع گویای همه چیز است همونطوری که در MRI دیده شده توده مغزی باعث تشنج شده. در واقع سر دردش به خاطر همین توده مغزی می باشد. درد دست راست هم در واقع عوارض تشنج ه . سکته عضلانی که بوجود اومده باعث خستگی و درد عضلانی میشه و فشاری که به مفاصل اومده اون لحظه امکان جابجایی مهره وجود داره که علت دردش هم همونه . راه های درمان و تشخیص اصلی باید از نزدیک معاینه شود اگر توده قابل جراحی باشه که جراحی انجام میشه اگه هم با دارو رفع بشه دارو های مخصوص باید تجویز بشه .

 • سپیده شاکری

  شنبه 14 مارس 2020

  سلام. پنج روز قبل هنگام بالا رفتن از پله ها سرم با کنتور اصابت کرد از اون روز احساس میکنم استخوان بینیم همش ذق ذق میکنه و نبض داره و بعضی وقتا سرم کمی سنگینی میکنه .آیا مشکلی پیش اومده ؟ واینکه بعضی وقتها ناپروکسن میخورم که بهتر بشه ولی اثر نداره

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 15 مارس 2020

   سلام . ضربه ای که به بینی تان خورده باید بررسی شود که آیا شکسته یا خیر .
   نگرانی خاصی وجود نداره درد و احساس نبض در محل صدمه عادیه و به مرور رفع میشه . فقط به دکتر مراجعه کنید که در صورت شکست بینی سریع تر مراحل درمان رو آغاز کنید

  • سارا

   یکشنبه 5 آوریل 2020

   سلام
   من صبح بیدار شدم اومدم باز بخوابم سرم خورد به لبه کشوی تخت محکم.الان پشت سرم قرمز شده یکمم ورم داره نمیتونم روش دراز بکشم فشار میداد درد داره پشت سر و گردنمم خفیف درد داره چشم دردم دارم میگرنم دارم درکل الان پست سرم همونجا که ضربه خورده نبض دار داره میزنه و درد تو کل سرمه اما اونقد غیرقابل تحمل نیست.نگرانم ایا لازمه برم دکتر؟

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    دوشنبه 6 آوریل 2020

    سلام ،در صورتی که علایم خطر ندارین لازم نیست و به مرور بهتر خواهد شد

 • مریم

  پنج‌شنبه 12 مارس 2020

  سلام شبتون بخیر
  من چند ساعت پیش‌ با برادرم دعوام شد و اون یه چک خیلی محکم زد در گوشم در حدی که گوشم زنگ زد.دقیقا جلوی گوشم به شدت باد کرده و یه خراشیدگی ام ایجاد شده که خون ریزی کرد.سرم خیلی درد میکنه.باید به پزشک مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 13 مارس 2020

   بله پیشنهاد میشه به پزشک مراجعه کنید شما. بهتره از نزدیک مشکل شما بررسی بشه

 • حانیه

  پنج‌شنبه 12 مارس 2020

  سلام برای سرگیجه شدید به خاطر ضربه به سرباید به چه متخصصی مراجعه کرد؟

  • سودا مرادی

   پنج‌شنبه 12 مارس 2020

   سلام
   متخصص مغز و اعصاب

 • حانیه

  سه‌شنبه 10 مارس 2020

  سلام وقت بخیر،من حدودا دو هفته پیش بالای گوشم نزدیک به شقیقه ضربه محکمی خورد و تا چند روز محل ضربه درد میکرد اما بعد خوب شد ولی گوشم چند روز ناگهانی موقع دراز کشیدن سوت میکشید بهش توجهی نداشتم اما الان درد شدیدی در گوشم هست و آبریزش بینی بی دلیل دارم؛آیا جای نگرانی هست؟باید به پزشک مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 10 مارس 2020

   سلام ،لطفا به پزشک مراجعه کنید و معاینه‌ گوش برایتان انجام شود
   بهتر است به دلیل رینوره بی دلیل از نظر شکستگی کف جمجمه نیز بررسی شوید( سیتی اسکن)

 • میثم

  دوشنبه 9 مارس 2020

  سلام آقای دکتر
  من امروز خواستم از خیابون رد شم دویدم که سرم خورد به تیرآهن روی یه نیسان و افتادم روی زمین یعنی تیرآهن رو ندیدم با سرعت دویدم که که سمت چپ سرم خورد به تیراهن و افتادم صورتم کبود شده و به جاهاییشم زخم شده این اتفاق حدودا ساعت12 ظهر اتفاق افتاده الان اونجایی که ضربه خورده درد میکنه مثلا دندونامو روی هم میزارم هم دماغم هم صورتم درد میکنه ولی سردرد و سرگیجه و حالت تهوع هم ندارم نه صبح نه الان فقط تو صورتم درد دارم به نظرتون چیکار کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 9 مارس 2020

   سلام
   در صورت نداشتن علائم خطرناک مشکلی نیست و درد ناشی از ضربه به مرور زمان خوب میشه .

 • محمد

  دوشنبه 9 مارس 2020

  سلام من ۱۱سالم بود که با یکنفر دعوام شد و اونهم با پشت پا زد با پشت سرم و من هم روی چشم هام تعادل نداشتم و همه چیز را دو تا می دیدم.بعد رفتم کمی آب زدم با صورتم و خوب شدم و تا حالا مشکلی نداشتم فقط بعضی وقتا که از خواب پا میشم اینطوریه و بعد دو باره خوب میشه . الان ۱۵ سالمه.آیا نیازی هست به پزشک مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 11 مارس 2020

   سلام
   خیر ،با شرح حالی که شما‌ گفتین نیاز به مراجعه به پزشک نیست و اقدام خاصی نیز نمیخواهد

  • سجاد

   چهارشنبه 25 مارس 2020

   سلام ..من ۲۸ سالمه…الان ک ب سمت راست سرم بالای پیشانیم توجه میکنم ی برامدگی هست ..نگرانم کرده .تا حالا ندیده بودمش ..یادمم نمیاد جای خورده باشه .البته درد هم نداره .انگار قبلنا ضربه خورده و ورمش مونده …برام عحیبه .ایا نیاز زه دکتر رفتن هست ؟با تشکر

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    پنج‌شنبه 26 مارس 2020

    سلام. اگر علائم خاصی نداشته باشه جای نگرانی نیست و نیاز به بررسی نداره.

 • Med

  شنبه 7 مارس 2020

  ببخشید اسیب مغزی ینی چییییی ؟
  من کنکور دارم به هوش و تمرکز که ربطی نداره؟سرم ضربه خورده و ورم کرده

 • Med

  شنبه 7 مارس 2020

  سلام ببخشید سرم ضربه بدی خورد و همون لحظه به شدت درد گرفت الانم ورم کرده و یه کمم درد داره
  ممکنه مشکل ساز بشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 7 مارس 2020

   سلام
   در صورت نبودن علائمی همچون از دست دادن هوشیاری ، تاری دید ، حالت تهوع مشکلی وجود ندارد و درد ناشی از ضربه به مرور زمان بهبود خواهد یافت . اگر ضربه خیلی شدید بود پیشنهاد میشه جهت انجام آزمایشات به پزشک مراجعه کنید . معمولا اگر علائمی که گفته شده رو نداشته باشید نیازی نیست نگران باشید

 • حسین

  پنج‌شنبه 5 مارس 2020

  سلام دکتر حدود چند روز قبل در ایستگاه برق کار میکردم
  ک ی وسیله ای در ارتفال ۱۰ متری ب سرم خورد ک خونریزی شدید داشتم و رفتم بیمارستان ۷ بخیه سرم خورد بعد رفتم سی تی گرفتم گفت مشکلی نداری از ان روز تا حالا نه سردرد نه حالت تهوه نه حالت گیچی و هیچ علایمی ندارم بهم میگن دوباره برو سی تی بگیرم نظر شما چیه دکتر جان

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 5 مارس 2020

   سلام
   به علت عدم وجود علایم‌خطر نیازی به انجام سیتی اسکن نیست

 • محمد

  سه‌شنبه 3 مارس 2020

  سلام یکی از دوستان من چند روز پیش با موتور خورد زمین و سرش خونریزی داشت و آمبولانس بردش بیمارستان و سیتی و ام آر ای گرفتن و یک بار هم صبح قبل مرخص کردن سیتی گرفتن گفتن خونریزی نداره و مرخصش کردن اون چند ساعت اول حالت تهوع شدید داشت ولی الان بهتر شده ولی سرگیجه داره و وقتی از جاش بلند میشه یا تغییر حالت میده سرگیجه میگیره و سر درد داره گردنش هم آسیب دیده که با گردنبند فیکسش کردن . سوال من اینه که این سرگیجه و سردردش کی رفع میشه و نیاز هست اقدامی انجام بدیم .؟خیلی ممنون بابت راهنمایی

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 4 مارس 2020

   سلام
   اقدامات لازم برای بیمار انجام شده است،زمان بهبود علایم بسته به فرد متفاوت است و از چند روز تا حتی یک ماه و گاها بیشتر طول میکشد

 • زهرا

  سه‌شنبه 3 مارس 2020

  ممنونم از پاسخگوییتون
  خواهش میکنم وظیفمو انجام میدم.

 • زهرا

  سه‌شنبه 3 مارس 2020

  سلام خسته نباشید سوالی که خدمتتون داشتم برای مادرم هست و واقعا نگرانم براشون
  ایشون الان ۵۶ سالشونه حدودا هشت نه سال پیش بخاطر مشکلات زیادی که داشتیم و خودشون هم کلا آدم استرسی و همیشه نگرانی هستن برا بچه هاشون سرشون رو به دیوار میکوبیدن حتی گاهی اوقات(پشت سرشون) بعد از اون هم فراز و نشیب هایی بوده ولی در مورد خودشون فقط تیروئیدشون رو عمل کردن(کامل خارج کردن)و برای اون قرص های کلسیم د و کلسیتریول و لووتیروکسین میخورن
  مشکل دیگه ای نداشتن تو این سال ها خدا رو شکر تا اینکه الان چند روزیه که میگن سرشون درد میکنه پشت سرشون و بعد ادامه پیدا میکنه تا گوش چپشون و گردن و چشم چپشون مثلا چند ساعتی اینطورن و بعد دوباره کاملا خوب میشن خودشون میگن فقط وقتی ناراحتن
  میخواستم ازتون سوال کنم تا چقدر نگرانی از بابت ایشون منطقیه؟آیا نیاز به سی ای اسکن یا ام ار ای هست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 3 مارس 2020

   سلام
   با توجه به تروماهایی که به سر وارد میشده در طی این‌ سالها، احتمال اینکه سردرد بیمار ناشی از مشکلات و ضایعاتی که به صورت مزمن در مغز و سیستم عصبی بیمار ایجاد شده باشد،وجود دارد و نیاز به انجام ام ار ای مغز و نوار مغز میباشد.
   با این‌حال خودتان را نگران نکنید چرا که بیماریهایی مانند میگرن و‌ سردردهای تنشی که ناشی از فشار عصبی بر روی بیمار میباشد نیز برای بیمار مطرح است و ضایعه ای در مغز و سیستم عصبی مرکزی وجود نداشته باشد،با این حال حتما مراجعه به متخصص نورولوژی داشته باشید و پیگیری لازم را انجام دهید
   ازین که به فکر سلامتی مادرتان هستین ،تشکر میکنیم

 • عباس

  سه‌شنبه 3 مارس 2020

  سلام ، دیشب جلوی پیشانیم به دیوار خورد و ضربه محکم بوده ، جوری که متورم شد و ی مقدار احساس گیجی داشتم
  الان سر درد دارم
  بنظر شما خطرناکه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 3 مارس 2020

   سلام. نخیر مشکلی نیست .

 • Mahdieh

  دوشنبه 2 مارس 2020

  سلام خسته نباشین .من دیشب پشت سرم خیلی بدجور به دیوار خورد و ورم کرد و حالت تهوع داشتم یکم نارنگی خوردم حالت تهوعم رفع شد ولی خیلی سر درد بدجور دارم نیازی هست به پزشک مراجعه کنم؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 2 مارس 2020

   پشت سر از نواحی حساس میباشد،اگر سردرد شما شدتش بیشتر شود و دوباره تهوع و استفراغ پیدا کنید سیتی اسکن مغز و جمجمه برای شما میتواند انجام شود . در صورت تشدید به پزشک مراجعه شود.

 • سحر

  یکشنبه 1 مارس 2020

  سلام وقتتون بخیر، پدرم دو هفته پیش افتادن زمین، بیهوش نشدن اما بشدت گیج و بیقرار بودن،با مراجعه به اورژانش فهمیدیم سرشون خونریزی کرده ( هماتوم SOA)بعد از ده روز در آی سی یو بودن ترخیص شدن حالشون از نظر هوشیاری خوب بود اما از همون شب اول بیقرار بودن بشدت و نمیتونستن بخوابن، رفته رفته تو این سه چهار روز شبها گیج و بیقرارن و صبح ها بمراتب هوشیاری بالاتره ارومن اما خوابالودن … این درحالیه که هوشیاری روز اول ترخیص رو ندارن .. ایا این شرایط نرمال؟ ایا روند درمان همینه؟ ایا این مشکل موندگار میشه (گیجی و بیقرری)

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 1 مارس 2020

   سلام
   به صورت طبیعی، بی قراری در فرد تا مدتی بعد از ضربه به سر و خونریزی مغزی در فرد ایجاد بشه که این بی قراری در گذشت زمان کمتر و بهتر میشود
   در صورتی که بی قراری فرد نسبت به زمان های اول به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و تغییرات عمده ای داشته باشد که برای اطرافیان کاملا غیر طبیعی به نظر برسد دوباره به پزشک خودش مراجعه و بررسی مجدد گردد، در ثانی داروهایی که به بیمار داده شده و بیمار در حال مصرف آنها میباشد، احتمال ایجاد همچین علایمی را در فرد ایجاد میکند،
   با توجه به اینکه ریسک هماتوم مجدد و یا عوارض بعد از تروما به سر وجود دارد، سیتی اسکن مغز به نظر کار معقولی باشد

 • کوثر

  سه‌شنبه 25 فوریه 2020

  سلام ببخشید من یه ماه پیش ضربه مغزی شدم دوهفته اول درد نداشتم وبیهوش واینا هم نشدم ولی الان سرم درد میکنه شرایط رفتن پش دکتررو اصلا ندارم خواهش میکنم بگید باید نگران باشم؟17ساله

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 26 فوریه 2020

   در صورت تشدید سردرد، سردردهای صبحگاهی، اضافه شدن تهوع و استفراغ،گیجی و منگی و سایر علایم خطر مراجعه به پزشک داشته باشین، در حال حاضر میتونین کمی صبر کنین

 • بهمن

  دوشنبه 24 فوریه 2020

  سلام يعني جاي نگراني از تومور نيست ون يك ماه پيش ام ار اي عالي بود و مشكلي نبود ؟ بله دكتر از روي نوار مغز گفت

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 24 فوریه 2020

   اگر دکتر بگن مشکلی نیست ، پس جای نگرانی وجود نداره

 • لیلا

  دوشنبه 24 فوریه 2020

  سلام دوست من سرش تو دعوا ضربه خورده از سرشو دماغش خون میری و بند نمی شد آیا خطرناک

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 24 فوریه 2020

   بله ، به پزشک مراجعه کنند حتما

 • بهمن

  دوشنبه 24 فوریه 2020

  سلام من یک ماها پیش از سرم به خاطر اینکه دکتر گفت برای اینکه خیالتون راحت بشه mri گرفتیم و گفتند هیچ مشکلی نیست و یکم میگرن خفیف دارید حالا الا ن یک ماه گذشته و الان سه روزه سردرد دارم ایا این برای میگرن است جای نگرانی است ?

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 24 فوریه 2020

   بله ، اگر از میگرن باشه سر درد ها عادی هستند

   • بهمن

    دوشنبه 24 فوریه 2020

    سلام من همان بهمن هستم

   • بهمن

    دوشنبه 24 فوریه 2020

    چه كار كنم ميگرنم قطع بشه ديوانه ام كرده با قرص هم خوب نميشه

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     دوشنبه 24 فوریه 2020

     از نزدیک باید معالجه شوید

   • بهمن

    دوشنبه 24 فوریه 2020

    يعني چون يك ماه پيش ام ار اي اوكي بوده جاي نگراني از تومور نيست ؟

   • بهمن

    دوشنبه 24 فوریه 2020

    فقط صبح ها كه از خواب بيدار ميشم سردرد دارم

 • سعيد

  دوشنبه 24 فوریه 2020

  سلام خسته نباشيد من چند وقته پيش دچار سينوزيت شده بودم ولي از انجايي كه من خيلي ادم استرسي هستم رفتم و از سرم ام ار اي گرفتم به دكتر مغز و اعصاب نشان دادم گفت هيچ ضايعه اي در سرتان نيست و مغزتان سالم سالم است و بعد از انجام نوار مغزي گفت ميگرن هم داريد حالا يك ماه از ان ميگذرد و من دو سه روزه كه صبح ها كه از خواب بيدار ميشوم سردرد دارم ايا اين سردرد نشان دهنده ي تومور مغزي هست؟ ولي علاعم ديگري ندارم ولي يك طرف سرم درد ميكنه و نبض ميزنه انگار و وقتي دراز ميكشم بيشتر ميشه به نظرتان اين ميگرن هست يا سينوزيت يا تومور ولي من چون mri گرفتم يك ماه پيش بايد الان از تومور خيالم راحت باشه درسته ؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 24 فوریه 2020

   درسته تومور در ام ار ای دیده نشده، سردرد بیمار‌ بیشتر نشانه علایم میگرن بوده و نیاز به درمان دارویی داره

 • یا علی

  یکشنبه 23 فوریه 2020

  ضربه محکمی به سرم وارد شده و دردی نداشتم ولی میترسم مغزم تکون خورده باشه تغراتی در من ایجاد شده باشه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 24 فوریه 2020

   بله دوست عزیز احتمالش هست ، باید از نزدیک بررسی بشه

   • علی

    پنج‌شنبه 19 مارس 2020

    سلام من یک سال پیش الکل خورده بودم سرم محکم به جدول خورد و از حال رفتم چیزی یادم نمیاد از اون صحنه ولی رفیقم میگه از دهنت کف میومد بیرون رفتم بیمارستان و فرداش اومدم خونه هیچی از اون شب یادم نمیومد و گوشم سمتی که ضربه دیده بود خیلی ضعیف شده و حالت گیجی داشتم و قشنگ فهمیده بودم که تو سرم مشکلی پیش اومده و الان بعد یه سال حس میکنم اون هوشیاری که همه داماد من ندارم و همیشه گیجی گمم.نمیدونم چیکار کنم تفکرمم به هم ریخته ایا به خاطر همون ضربه سره؟چیکار باید بکنم ؟آیا دوباره خوب میشم؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     جمعه 20 مارس 2020

     سلام
     یک نوبت ام ار آی مغز انجام دهید
     در صورتی که مشکلی نبود خیالتان راحت باشد

 • ع

  شنبه 22 فوریه 2020

  سلام خانم دکتر من چن ضربه و فشار پشت سرم بالای گردنم خورده تو دعوا و الان درد میکنه بی حال و کسلم امروز حالت تهوع هم داشتم به نظرتون جایی ک درد میکنه مهمه و لازمه برم دکتر؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 22 فوریه 2020

   بله حتما نیاز به عکس برداری و معاینه کامل داره
   چون علامت خطر مانند کسلی و تهوع داره
   قابل ذکره ممکنه که هیچ یافته ی غیر طبیعی هم وجود نداشته باشه در کیسایی که گفته میشه ولی همواره علایم خطر رو در نظر داشته باشین و مراجعه به پزشک جهت اطمینان از سلامتی خودتون داشته باشین

   • Amit

    جمعه 27 مارس 2020

    سلام دکتر..من داشتم ورزش میکردم خوردم زمین با پشت سر…یکم سرم گیج بود و اولش دهنم شل بود چند ثانیه…چشامم یکم تار میدید و یچیزایی از جلوش رد میشد آبمیوه که خوردم خوب شد…الان فقط سرمو تکون میدم درد میگیره مشکلی هست ب نظرتون؟؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     جمعه 27 مارس 2020

     سلام
     خیر ، ظاهرا مشکلی نبوده و‌در صورت عدم ایجاد علایم خطر در منزل استراحت فرمایید

 • پرنیا

  شنبه 22 فوریه 2020

  سلام. مادرم حدود۵سال پیش ضربه خیلی شدیدی به سرش وارد شد و باعث شد که تشنج بگیره.ولی تا امسال حالش خیلی بهتر شده بود.
  توی دوروز گذشته سردرد خیلی شدید و گرفتگی عضلات داره و همش بی دلیل حالت تهوع بهش دست میده و استفراغ میکنه.
  به نظر شما مشکلش خیلی جدیه؟! چون اصلا دکتر نمیاد و میترسه.
  مادرم 39 سالش هست.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 22 فوریه 2020

   بله حتما مراجعه به پزشک نورولوژی داشته باشه،چون امکان تشنج دوباره وجود داره و البته نیاز به بررسی کامل

 • بریتان

  شنبه 22 فوریه 2020

  سلام و خسته نباشید.هفته یه پیش ضربه یه شدیدی به قسمت چپ سرم وارد شد که درد خیلی زیادی داشت باد کرد و خون مردگی ایجاد شد و الانم کبود شده از اون رو سر درد شدید دارم حتی با مسکن هم ارام نمیشه وقتی سر دردم شدید میشه حالت ضعف بهم دست میده و حس میکنم لرزش میگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 22 فوریه 2020

   سلام
   جهت اطمینان انجام سیتی اسکن مغز انجام شود

 • بنیامین

  شنبه 22 فوریه 2020

  سلام علیکم
  پسرم ۴ سالشه سرش با کوچکترین ضربه ورم میکنه
  بیشتر از ناحیه پیشانی و بالای گوشها ورم میکنه
  از نظر من این مقدار ورم غیر عادیه
  نظر جناب دکتر چیه؟
  ممنونم

 • ینا

  چهارشنبه 19 فوریه 2020

  سلام ..ببخشید من سوال کردم در مورد پسر 11 سالم انگار پاک شده .پسرم وقتی دو سالش بود از بالای میز کامپیوتر افتاد .بچه اولم بود نمیدونستم ضربه ب سر خطرناکه و حتما باید دکتر برد فکر میکردم اگه خون نیاد مشکلی نیست ..یادم نمیاد حالت تهوع داشت ی ن .و این گذشت تا کلاس دوم ک بود وقتی آومد خونه گفت از بالای سکوی ک صف میگیرن افتاده یکی هولش داده بود .میگفت بیهو شدم و وقتی ب هوش اومدم دیدم تو کلاسم ..سرما خورده بود چند دقیقه بعد استفراغ کرد ..بعد شوهرم بردش دکتر عمومی ..دکتر گفته بود نیازی ب عکس و سی تی نیست و برگشتن ..و منم دیگه دنبالش نگرفتم ..سال های قبل نصف شب ک بلند میشدم میدیدم سر جاش نیست و میرفتم تا وآیساده کنار در و میخواد در باز کنه ولی نمیتونست ..میوردمش سر جاش و صبح ک بلند میشد میگفت یادم نیست ک بلند شدم ..یا نصف شب بلند میشد راه میرفت ب حالت عصبی ی چیزایی میگفت ک ن میفهمیدم میبردم دستشویی و میخوابید.و باز یادش نبود صبح …الان دیگه راه نمیره فقط نصف شب بعضی شبا بلند میشه و میشینه دوروبرش ب حالت تعجب نگاه میکنه و میخوابه ..دو ماه پیش هم دستش با چسپ حرارتی سوخت خیلی داد و جیغ زد .بدجور سوخت تاول زد و صبح بیدار شد رفت دستشویی .بعد خوابید .رفتم بالا سرش تا دستش ک تاول زده بود زیر شکمش و چشم و دهانش بازه و بزور نفس میکشید انگار صداش میزدم بلند نمیشد چند دقیقه بعد ی سرفه کرد آب دهانش همراه یکم خون آومد بیرون از گوشه لبش بعد چشماش بست .صداش زدیم بلند شد نشست انگار کسی نمیشن اخت صداش زدم ولی میخواست از دست ما فرار کنه هی میدوید میفتآد چون نمیتونست رو پاش وایسه ..باباش آومد گرفتش و نشست ازش میپرسیدم بزور ج پیدا ولی درست .بعد بردیمش بیمارستان سرم زدن و گفتن شوک بهش وارد شده .بعد مرخص شدن حالت تهوع و سردرد داشت .میگفت چشمام باز کردم تا بیمارستان اصلا یادش نبود .میگفت نمیدونم کی حرکتم میده ک یادم نیست..الان کلاس پنجمه.و درسش متوسط ..بنظرتون این علاعم خطرناکه ؟ربطی ب افتادن در گذشته داره ؟لازمه هست دکتر مغز و اعصبآب ببرمش ؟میترسم از سی تی میترسم عوارض داشته باشه و خدای نکرده بدتر شه ..ممنون میشم راهنماییم کنید.نگرانشم .ک نکنه این علاعم خطرناک باشه .

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 19 فوریه 2020

   سلام ، چیز خاصی نیست . کودک شما شبگردی داره . بابت این قضیه باید ببریدش پیش پزشک اعصاب و روان کودکان . به نظرم در صورت صلاحدید روانپزشک کودکان بعدش ببرید پیش متخصص مغز و اعصاب .

   • حسین

    چهارشنبه 1 آوریل 2020

    سلام دکتر برادرم 24 سال سن داره دیروز از ناحیه پشت سر ضربه محکمی خورد و بعدش حالت تهوع و سرگیجه داشت تا چند ساعت، حتی یبارم گفت دست چپم یکم بی حس شده، آیا نیاز هست عکس برداری بشه؟

  • یا علی

   یکشنبه 23 فوریه 2020

   من سرم از پشت محکم ضربه خورده من وقتی به سرم ضربه میخوره یه بویی حس میکنم ولی موقع لحظه ضربه وبعد از ضربه برای من هیچ مشکلی پش نیومدومن کاملا هوشیار بودمو هستم ایا ضربه به سر تغیراتی در بدن ایجاد میکند

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    یکشنبه 23 فوریه 2020

    سلام
    سوالتون رو نمیشه دقیق جواب داد . ام ار ای مغز انجام بدید و توسط پزشک متخصص بررسی بشید . احتمال های زیادی برای این مشکل وجود داره .

  • لارا

   دوشنبه 16 مارس 2020

   سلام وقت بخیر ببخشید دکتر من خواهرم بیل خورد روی سرش و خیلی خون رفت ازش رفتیم بیمارستان ۷ تا بخیه خورده و اصلا نه سر درد نه حالت تهوع و نه گیجی داره نیازی هست عکس هم گرفته بشه از سرش خیلی نگرانیم

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    دوشنبه 16 مارس 2020

    سلام ، اگر علائمی که گفتید رو نداشته باشن مشکلی نیست . اگر نیاز بود بیمارستان انجام میدادن. اما گاهی اوقات عوارض ضربه بعد از چند روز بروز میکنند ، اگر علائم سرگیجه ، سر درد و تهوع ظاهر شد به پزشک مراجعه کنند.

 • Mohdse

  سه‌شنبه 18 فوریه 2020

  سلام من ۱۸ سالمه و وقتی بچه بودم سرم ضربه میخوره و نیمه هوشیار میشم و الان که ۱۸ سالم شده دچار لرزش شدید پا میشم به طوری که انگار لگنم در حال جدا شدن از بدنمه و بعد چشمام سیاهی میره ومیوفتم روی زمین و بعد احساس تپش قلب میکنم میخواستم ببینم اسیبی به سرم وارد شده یا این علائم نشانه بیماری دیگه ای هست البته mri انجام دادم که توی mri اول پلاک های ریزی تو سرم بود اما بعد از انجام mri رنگی مشکلی نبود لطفا راهنماییم کنین

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 18 فوریه 2020

   سلام ، نمیشه گفت این عارضه مربوط به کودکی میشه یا نه ، از آنجایی هم که جوان هستید و مونث ، و در ام آی آی پلاک های ریزی دیده شده پیشنهاد اینه که باید تحت نظر پزشک متخصص باشید . آیا علائم بیماری ام اس را دارید ؟ چون این بیماری هم گاها همچین علائمی رو نشون میده . اما از اونجایی که گفتید در ام آر آی بعدی مشکلی وجود نداشته ، امیدواریم که همینطوری بوده و مشکلی نباشه . اینو در نظر بگیرید . از طرف دیگر حملات پنیک هم این علائم رو داره! یعنی تپش قلب میگیرید و چشاتون سیاهی میره ، میافتید زمین ( اینم میتونه باشه ) ، اختلالات فشار خون هم میتونه باشه . باید بررسی بشه ، دقیق نمیشه گفت .

   • Mohdse

    چهارشنبه 19 فوریه 2020

    ممنون از نظرتون مشکوک به بیماری ام اس هستم و فعلا منتظر جواب ازمایش هام هستم و از همه دوستانی که پیاممو میخونن میخوام برام دعا کنن که مبتلا به این بیماری نباشم و البته دکتر احتمال دادن که شاید یکی از رگ های گردنم گرفتگی داشته باشه

    • مقدسی

     چهارشنبه 19 فوریه 2020

     انشالله که چیزی نیست . مارو در جریان آزمایش تون قرار بدید حتما

 • سارا

  سه‌شنبه 18 فوریه 2020

  ممنون بابت توضیحاتتون. الان حال پدرم خوبه و مشکل خاصی ندارن خدا رو شکر و ما هم مواظب هستیم. ببخشید تروما چیه؟ همون ضربه شدید میشه؟ نه فقط حواسشون نبوده سرشون به در ماشین برخورد کرده.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 18 فوریه 2020

   خدارو شکر پس . ایشالله همیشه سلامت باشید

 • ليلا

  سه‌شنبه 18 فوریه 2020

  سلام خسته نباشيد مي خواستم بدونم اگه خون توي مغز لخته بشه چه علاعمي داره و ضربه چقدر بايد قوي باشه تا خون لخته بشه اگر مغز اسيبي ببينه حتما بايد روي سر خراشي يا زخمي ايجاد شده باشه يانه ؟ ممنون ميشم جواب بديد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 18 فوریه 2020

   علایم مختلفی میتونه در فرد ایجاد بشه که بستگی به محل درگیری شریان یا ورید و اختلال خونرسانی ناشی از آن در قسمتی از مغز دارد
   تغییر سطح هوشیاری، سرگیجه،سردرد، استفراغ،اختلالات ناگهانی بینایی، علایم لترالیزه مانند اختلال حسی در یک سوی بدن یا اختلال حرکتی در یک سمت بدن، کاهش انرژی ناگهانی و ضعف ، اختلال در تکلم،اختلال در فهم سخنان و مطالب،هذیان و …. که بسته به محل درگیری ایجاد میشود
   برای لخته شدن خون و انسداد رگ های خونرسانی دهنده به مغز صرفا نیاز به آسیب و ضربه وجود ندارد و در خیلی از موارد بدون آسیب به سر ایجاد میشود
   نخیر، عدم وجود خراش پوستی در سر نشانه عدم وجود آسیب و ترومای معزی و جمجمه ای نیست . علایم گفته شده ملاک قرار میگیرند تا خونریزی سطحی

 • سارا

  سه‌شنبه 18 فوریه 2020

  با سلام خدمت مدیر محترم سایت. پدر من ضربه به سرشان وارد شد. در اثر برخورد سر به در ماشین. در قسمت سمت چپ مغز بالای گوش. بعد از این ضربه ایشان احساس آبریزش بینی و آب از چشمانشنان شدن و تا نیم الی یک ساعت ادامه داشت و بعد خوب شد. میخواستم بدونم علائم بدی که نداره؟ (راستی پدر من همین امسال در تابستان سکته مغزی کردن و خدا رو شکر زود به بیمارستان رسوندیم و دکتر مشکوک شد که توی سرشان چیزی هست و بعد از ام آر آی فهمیدن به دلیل اینکه سرشان در گذشته آسیب دیده لخته جمع شده و آب توی سرشان جمع شده. دکترشان چند دفعه آب مغز از نخاع گرفتن)

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 18 فوریه 2020

   سلام
   اگه بر اثر ترومای شدید به جمجمه فرد دچار شکستگی کف جمجمه بشه مایع مغزی نخاعی میتونه از بینی و یا گوش خارج‌ بشه و بصورت ابریزش بینی و با آبریزش از‌گوش و مایعی کاملا روشن و یا آغشته به خون خارج میشه
   در این کیس با توجه به اینکه نمیدونیم شدت تروما در‌ چه حد بوده و چه مقدار به جمجمه فشار وارد شده و از طرفی سابقه مشکلات مغزی در فرد وجود داشته ،مراجعه به‌ پزشک توصیه میشه،با این حال با توجه به‌ توضیحات متن نوشته شده،بعید میدونم مشکل خاصی ایجاد شده باشه و فرد دچار مشکلات مغزی یا جمجمه شده باشه، در صورت عدم مراجعه به پزشک و بیمارستان ،تحت نظر گرفتن توسط خانواده توصیه میشود

 • زحل

  دوشنبه 17 فوریه 2020

  سلام وقت بخیر بنده امروز صبح یه جسم سخت به سرم خورد به اندازه یک بند انگشت سرم شکافت خونریز داشت اما شدید نبود الان ۹ ساعت از خوردن ضربه میگذره محل ضربه و اطراف الان درد داره مقداری احساس خستگی دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  در منزل با سرم شتشو شتشو دادم محل رو پانسمان کردم نیازی هست به پزشک مراجعه کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 18 فوریه 2020

   در صورت عدم وجود علایم خطر و عدم شکافته شدن شدن محل جراحت که نیاز به بخیه وجود داشته باشد نیازی به مراجعه نیست

 • حسین

  دوشنبه 17 فوریه 2020

  من 1 ساعت پیش دعوا کردم و سرم به دیوار اسابت کرده کمی سر درد و صدای وزوز تو سرم می‌شنوم راهنمایی کنید لطفا

  • حسین

   دوشنبه 17 فوریه 2020

   خراشیدگی روی سرم هست اما خون نماد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 17 فوریه 2020

   مراجعه به اورژانس در صورت ادامه علایم به مدت ۶ ساعت توصیه میشود

 • قاسم سالاری

  دوشنبه 17 فوریه 2020

  سلام ، برادرم دو هفته پیش تصادف کرده طبق سی تی های انجام شده وتشخیص پزشکش خونریزی داخلی مغزی داشته البته خیلی کم و الان خونریزی بند اومده و به تشحیص پزشک از بیمارستان مرخص شده اما اصلا اروم وقرار نداره ودائم باید یکنفر بالا سرش باشه و مواظبش باشه خواستم چه مدت این طول میکشه ایا این بیقراریاش پایانی داره یا رفتارش خوب میشه ؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 17 فوریه 2020

   سلام. بعد مدتی تغییر رفتارش بهتر میشه و به حالت عادی برمیگرده
   طول مدت این علایم معلوم نیست، شاید یکی دوهفته شاید به ماه یا بیشتر، باید ترسش بریزه

   • عباس

    یکشنبه 8 مارس 2020

    ببخشید دکتر من با خانومم دعوام شد و سرمو محکم کوبیدم ب دیوار برای اینکه خیلی اعصبیم میکرد سوالم اینه ایا ممکنه موهای سرم بریزه؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     دوشنبه 9 مارس 2020

     سلام
     ضربه نه ولی استرس میتونه باعث ریزش موی شما بشه

 • بهراد بهرامی

  شنبه 15 فوریه 2020

  البته انتی بیوتیک کو اموکسی کلاو هم مصرف میکردم ممکن است تهوع به خاطر ان باشه چون از وقتی نمیخورم حالم خیلی توبه و هیچ مشکلی ندارم نه درد نه گیجی نه تاوع و نه … .

 • بهراد بهرامی

  شنبه 15 فوریه 2020

  سلام و خسته نباشید . من ۱۲ سالمه و همش از همه ی مریضی ها میترسم چند روز پیش دوستم تو سرویس مدرسه سرمو زد به شیشه ی ماشین ضربه اش محکم نبود ولی بعدش خیلی کم احساس تهوع کردم ولی الان نه درد دارم نه تهوع لطفا نظرتون رو بگید ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   شنبه 15 فوریه 2020

   سلام ، شما مبتلا به نوعی از وسواس و همچنین‌ فوبیایی که افراد در آن‌ واهمه مبتلا شدن به بیماری رو دارن،میباشید . زیاد بهش فکر نکنید و اگر علائم دیگری رو ندارید مشکلی نیست .

   • امير

    دوشنبه 17 فوریه 2020

    سلام ميخواستم بدونم اگر به سر ضربه بخورد تومور ايجاد ميشود در سر ؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     دوشنبه 17 فوریه 2020

     سلام ، نخیر ارتباطی نداره

 • پارسا

  سه‌شنبه 11 فوریه 2020

  سلام.خسته نباشید من در مسابقه بوکس بر اثر ضربه حافظه خودمو از
  موقت از دست دادم و بعد چند ساعت دچار تشنج شدم و سی تی اسکن و ام ار ای خوب بود اما نوار مغزم نوسان داشت الان دوماه دپاکین ۵۰۰ مصرف میکنم .ایا امکان تشنج دوباره هست؟لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 11 فوریه 2020

   سلام ، دقیقا نمیشه گفت که علائم برمیگرده یا خیر . بعضی وقتا سی تی چیزی نشون نمیده و شما باید تا یه مدت تحت نظر پرشک متخصص مغز و اعصاب باشید .

  • بنیامین

   جمعه 21 فوریه 2020

   سلام علیکم
   پسرم ۴ سالشه سرش با کوچکترین ضربه ورم میکنه
   بیشتر از ناحیه پیشانی و بالای گوشها ورم میکنه
   از نظر من این مقدار ورم غیر عادیه
   نظر جناب دکتر چیه؟
   ممنونم

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    جمعه 21 فوریه 2020

    سلام
    ببرید آزمایش و تست پلاکت و pt ptt .
    مراجعه به متخصص اطفال توصیه میشه .

 • زینب

  سه‌شنبه 11 فوریه 2020

  سلام وقتتون بخیر من در یک حادثه چهار بار ضربه محکم به سرم وارد شده و هیچ حس دردی حتی توی لحظه سانحه هم نداشتم اما بعد از اون اتفاق حس گنگی دارم و حس می کنم تهی از هر چیزم و تمام بدنم به یکباره سرد میشه از اون اتفاق یک هفته می گذره ولی این حس با من مونده و زمان خواب هم من خیلی پریشون میشم و در طی شب چند دفعه از خواب بیدار میشم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   سه‌شنبه 11 فوریه 2020

   سلام . آسیب به سر خیلی حساسه ، چرا با وجود اینکه یک هفته این عوارض با شما مونده به پزشک مراجعه نکردید ؟ این گونه آسیب ها باید از نزدیک بررسی و معالجه شوند ، مگر اینکه ضربه خیلی جزئی بوده و بعد از 1 یا 2 روز از بین برود ! احساس سردی بدن ، گیجی و سردرگمی ، از دست دادن حافظه علائم خطرناک آسیب مغزی می باشد . بازم میگم حتما باید توسط پزشک متخصص از نزدیک معاینه شوید ، ایشون اگر تشخیص دهند که آسیب دیدگی جدی است ، از شما درخواست عکس و آزمایشات لازم خواهند کرد و راه های درمانی مناسب رو ارائه خواهند داد . نگران نباشید و به پزشک متخصص برای درمان مراجعه کنید .

   • افشین

    یکشنبه 16 فوریه 2020

    سلام من شغلم داربست فلزی داشتم راه میرفتم حواسم نبود سرم خورد به لوله یکم خراشیده شد باد کرد اما کم فقط همون ناحیه درد می‌کنه یکم آیا نیاز برم دکتر

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 16 فوریه 2020

     سلام ، نخیر اگر علائم سرگیجه و دیگر علائم رو نداشته باشید مشکلی نیست . و نیاز به دکتر ندارید

 • آرتین

  دوشنبه 10 فوریه 2020

  سلام خسته نباشید من‌دیروز دعوا کردم طرف مقابل دو بار ناگهان با ضربه محکم زد تو سرم حالت تهوع ندارم یا فراموشی ندارم فقط یه جوریم انگار‌ مثل قبل نمیتونم صحبت کنم یکمی سر درگمم وقتی به یه چیزی نگاه میکنم خیره میشم به یه چیزی شب هم که میخوابم کلا بی قرارم دست و پام پر عرق میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 10 فوریه 2020

   سلام . ضربه به سر خیلی حساسه مخصوصا اگر این علائمی که میگید ( بی قراری و عرق کردن ) بعد از ضربه به آن دچار شده باشید اصلا طبیعی نیست و نیاز به آزمایش و عکس از سرتون داره . به احتمال زیاد بر اثر ضربه های محکم جمجمه شما آسیب دیده . به نظر بنده حتما هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید .

 • احمد

  یکشنبه 9 فوریه 2020

  سلام وقت بخیر من امروز سرم به در آهنی خورد و گیج گاهم باد کرده درد و علائمی که گفتید رو ندارم ولی به ورم دست میزنم سرم درد میگیره

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 10 فوریه 2020

   سلام
   اگر علائم این مقاله رو ندارید مشکلی پیش نمیاد . ورم هم به مرور زمان از بین میره

 • مهدی

  یکشنبه 9 فوریه 2020

  سلام ببخشید من امروز میخواستم یک چهارپایه بزرگ رو تکون بدم اما وقتی تکون دادم یه چکش آهنی نمیدونم با کجاش خورد تو سرم حدود ۲ ساعت پیش والان علا‌‌‌ئمی جز سردرد ندارم
  میخواستم بدونم چه اتفاقی می افته حالا؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 9 فوریه 2020

   سلام . معمولا بعد از ضربه ، سر درد عادیه ، و احتمال داره تا 1 روز سرتان درد کند ( در صورتی که ضربه خیلی شدید نباشه ) . ضربه به سر موقعی خطرناکه که حالت تهوع داشته باشید ، هوشیاریتان را از دست بدید ، تاری یا خستگی چشم داشته باشید… اگر سر دردتان بیشتر از 1 روز ادامه داشت حتما به پزشک مراجعه کنید . اگر ضربه محکم نباشه ، علائم سر درد بعد از نهایت 1 روز از بین خواهد رفت .

 • ستاره

  شنبه 8 فوریه 2020

  سلام نامزدم سرش ضربه خورده وچنددقیقه اول تهوع داشته وبعدازاون بیست دقیقه ای بدنش میلرزید،رفتن بیمارستان سیتی اسکن گرفتنـو گفتن اگ خدانکرده بهترنشدین بیاین یکم ازمایش مشکوک بوده الانم سروچشاش سنیگنه..ممکنه طبیعی باشه؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 9 فوریه 2020

   سلام ، خیر طبیعی نیست. اگر لرزش ، تاری دید و علائم دیگری داشته باشند ، سریعا باید توسط پزشک متخصص بررسی شوند و آزمایش های لازم گرفته شود .

 • مینا

  جمعه 7 فوریه 2020

  سلام .پسر 3 سالم دیروز از فاصله نیم متری با دوچرخه افتاد ..گریه کرد ..نمیدونم سرش ضربه دیده ی ن ..حرکاتش مثل قبله ..بالا نیورد ..ولی باز میترسم ..چون با دوچرخه افتاد خطری نداره .لازمه سی تی یا عکس ؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 7 فوریه 2020

   سلام
   علائمی که در مقاله ذکر شده رو اگه نداشته باشن ، نخیر جای نگرانی نیست

   • مینا

    جمعه 7 فوریه 2020

    رفتارش عوض شده .مثلا وقتی قبل افتادن جایی میرفت دنبالم میومد .اروم مینشست.ولی الان ن برعکس شده بزور میاد میگه بشین ..امشب رفتم خونه خواهرم میگفتم بریم میگفت بشین بلند شدم برم چادرم میکشید ک یعنی ن .بعد ب خواهر زادم گفتم بغلش کن من میرم بیرون بیارش همینکارو کرد دیگه برگشتیم .انگار پروتر شده .ممکنه مغز آسیب دیده باشه ؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 9 فوریه 2020

     نخیر حساس نباشید به مرور زمان درست میشه . اما برای اطمینان خاطراتان میتوانید به پزشک مراجعه کنید

  • رویا

   پنج‌شنبه 20 فوریه 2020

   با سلام پسرم دیروز تو مغازه بدو بدو می کرد که یهو خورد زمین و پیشونیش خورد به تیزی یخچالهای مغازه و پیشونیش اندازه یک انگشت بالا اومد بعدش کبود شد من کیسه یخی گذاشتم یکم ورمش بهتر شد ولی هنوز ورم و کبودیش هست نمی دونم باید چی کار کنم یا چه روغن یا کرمی بزنم که ورمش بره آیا تو روند یادگیریش در آینده تاثیر داره. پسرم هفت سالش هست

   • دکتر یعقوب خوش سیرت

    پنج‌شنبه 20 فوریه 2020

    در صورت عدم وجود علایم خطر که در این کودک ذکر نشده، نیازی به اقدام خاصی نیست
    کرم دمو تا حدودی موثر و مفیده

 • نرگس

  چهارشنبه 5 فوریه 2020

  سلام خسته نباشید .دختر من دیروز سرش با شیر حمام برخورد شدید کرد و اون نقطه از پوست سرش قرمز شد .دخترم ده سالشه .جز درد در اون ناحیه علائم دیگه ای نداره .آیا لازمه که برای بررسی های پزشکی ببرمش

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 5 فوریه 2020

   سلام خدمت شما
   اگه علائم دیگری مانند از دست دادن هوشیاری ، گیجی و … نداشته باشه نیازی نیست ، و قرمزی سر به مرور زمان از بین خواهد رفت .

 • کمال

  دوشنبه 3 فوریه 2020

  سلام. همسر بنده سه روز پیش سرش خورده زمین هیچ خراش یا شکستگی نداره. سی تی اسکن هم ساز سر گرفتن سالمه. ولی حافظه کوتاه مدتش رو از دست داده بود کم کم تو سه روز درست شده فقط روز حادثه و مکان حادثه یادش نیست. الان بعد سه روز دچار سردرد هست ایا این درست میشه یا باید دوباره به پزشک مراجعه کنم؟ جای نگرانی نیست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   دوشنبه 3 فوریه 2020

   سلام
   اینکه بعد ترومای سر تا مدتی فرد حافظه کوتاه مدتش دچار مشکل بشه قابل انتظاره بخصوص اینکه زمان و مکان حادثه یادش نیفته ، ولی برمیگرده
   سی تی اسکن‌ نرمال بوده ولی مواقعی هست که سیتی اسکن اولیه نرماله و آثار تروما بعد چند روز خودشو تو سیتی اسکن نشون میده
   چون سردرد داره و حافظه موقت دچار مشکله بهتره سیتی اسکن مجدد انجام بشه‌که اگه مشکل وجود داشت اقدامات مربوطه انجام بشه و اگرم نرمال بود که چه بهتر و خیال خودشونم راحت میشه.
   همچنین پیشنهاد بنده مراجعه به پزشکه .

   • فاطمه

    دوشنبه 9 مارس 2020

    سلام وقت بخير
    آيا شوك برقي براي تومور ممكنه منجر به از دست دادن دائم حافظه بشه؟
    فردي اين عمل انجام داده و حدودا يك هفتس كه كسي رو نميشناسه

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     دوشنبه 9 مارس 2020

     بله ، یکی از عوارض شوک مغزی میتواند از دست رفتن حافظه باشد ولی معمولا بعد از مدتی بهتر شده و حافظه بیمار برمیگردد،از دست رفتن دائمی حافظه از موارد نادر بوده ولی میتواند اتفاق‌ بیفتد

     • حامد

      دوشنبه 4 ژانویه 2021

      سلام،خوبی آقای دکتر،خسته نباشی،من چند سال پیش از بالای یه ساختمان به طور ناگهانی افتادم و سرم به چند تا چوب خورد و همزمان چند تا سنگ و آجر به وسط سرم خورد و خون از گوشم اومد،بعد از اون حادثه یکی دو بار عکس سی ی اسکن گرفتم گفتن مشکلی نداری،بعد از اون حادثه تا العان وسط سرم جایی که آدم کچل میشن باد کرده،لطفا کمکم کن که چکار کنم،آیا مشکلی دارم؟با تشکر

 • مهدی

  شنبه 1 فوریه 2020

  پشن سرم بین سر و گردن بر اثر ضربه که از پشت به زمین افتادم یه نیم دایره بیرون زده از جمجمه از جنس استخوان هم هست و این ضربه واسه ۱۰ سال پیش هست ولی این ضایعه هنوز مونده میخواستم نظرتون رو بدونم.

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   یکشنبه 2 فوریه 2020

   سلام
   ضایغه استخوانی معمولا خود به خود از بین نمیره .

   • سارا عبداللهی

    سه‌شنبه 24 مارس 2020

    سلام .. من شوهرم ۵ روز پیش تصادف کرد و پشت سرش چهارتا بخیه خورد و جلوی‌پیشونیش سمت راست نزدیک شقیقه هم جمجمش ترک برداشته سه بار ازش سی تی اسکن گرفتن‌گفتن ک لخته خون و خونریزی نداره خداروشکر .. ولی خیلی شدید سردردداره و بعضی وقتا سرگیجه داره و اصلا نمیتونه بشنه و همش میخواددراز بکشه میگ سرش دردمیگیره و صداتو سرش میپیچه و حس چشاییشو از دست داده و مزه غذاهارو نمیفهمه ..دکارا میگفتن ب مرور زمان بهترمیشه .. ولی نگفتن‌برا ترک جمجمش باید چیکارکنیم ک خوب بشه ولی وقتی گردنشو ماساژ میدیم میگ سرم سبک میشه و بهترمیشه .. ایا حالش خوب‌میشه؟؟؟ بعضی وقتا هم استفراغ خیلی کم میکنن و اصلا نمیتونن غذا بخورن بزور سه چهارقاشق میخورن …مهره کمرش و مهره ال گردنش هم دچارشکستگی شده .. ایا خوب میشه ؟؟؟

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     شنبه 28 مارس 2020

     سلام
     با شرح حال ذکر شده و با توجه به وجود تروماهای مختلف در کمر،گردن،جمجمه وجود همچین علایمی در بیمار کاملا قابل انتظار میباشد
     بهبودی این علایم در بیمار شما نیاز به گذشت زمان دارد و حتی ممکن است تا ماه ها زمان نیاز داشته باشد.بسته به شدت تروما و اسیب مغزی ممکن است بعضی حالات مانند حس چشایی بهبود نداشته باشد یا ان هم با گذشت زمان بهبود یابد
     بی حرکتی و استراحت مطلق و استفاده از کلار های گردنی حتما در بیمار صورت گیرد
     در مواردی که بیمار آژیته یا همان بی قرار است میتوانید از آمپول های ارام بخش نیز استفاده فرمایید

   • ر.سجودی

    سه‌شنبه 24 مارس 2020

    سلام اقای دکتر.من چهار سال پیش بدلیل خونریزی مغزی سرمو عمل کردم.الان ب مدت یک ماهه ک حالت افسردگی و نا آرام دارم و حس میکنم ک مغزم تواناییشو داره از دست میده.چکار باید بکنم؟ممنون

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     چهارشنبه 25 مارس 2020

     سلام
     ممنون میشم سنتون رو هم اگر میگفتین
     افت کارکرد مغز علل های بسیاری میتواند داشته باشد از جمله آلزایمر،بیماری های مزمن در بیمار که در طولانی مدت بر سیستم عصبی بیمار تاثیر گذاشته، سابقه تروما به سر، خونریزی مغزی در‌گذشته، بیماری های روانپزشکی و افسردگی و بسیاری علل دیگر
     بنابراین با توجه به مشکل ذکر شده، ام‌ار ای مغز یکی از روش های پیشنهادی است که انجام دهید تا علل مغزی این بیماری بررسی گردد

     • حامد

      پنج‌شنبه 21 ژانویه 2021

      سلام،خوبی آقای دکتر،خسته نباشی،من چند سال پیش از بالای یه ساختمان به طور ناگهانی افتادم و سرم به چند تا چوب خورد و همزمان چند تا سنگ و آجر به وسط سرم خورد و خون از گوشم اومد،بعد از اون حادثه یکی دو بار عکس سی ی اسکن گرفتم گفتن مشکلی نداری،بعد از اون حادثه تا العان وسط سرم جایی که آدم کچل میشن باد کرده،لطفا کمکم کن که چکار کنم،آیا مشکلی دارم؟با تشکر

     • دکتر یعقوب خوش سیرت

      پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021

      خیر ظاهرا مشکلی نداشته باشد و در اثر تروما دچار برآمدگی استخوانی شده باشید ولی از عوارض طولانی مدت ترومای سر میتواند ایجاد تومورهای مغزی را بیان کرد که باید حواستان به این مورد باشد

افزودن نظر