30 ایده پولساز و سود آور خانگی – در منزل کسب درآمد کنید

زمان مطالعه:8 دقیقه
22 دسامبر 2019
نویسنده :مهسا فرمانی
30 ایده پولساز و سود آور خانگی

آیا قصد دارید یک شغل خانگی را شروع کنید؟ در این مقاله از سایت دکتر چک، فهرستی از 30 ایده پولساز و سود آور خانگی به شما آموزش می‌دهیم. ایده مشاغل خانگی یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد است. در مشاغل خانگی می‌توانید عملکردتان را با زمان تطبیق دهید. ما مشاغل خانگی بسیاری را بررسی کرده و 30 شغل برتر خانگی را انتخاب کردیم که برای جوانان، افراد فعال، دانشجویان و خانم های خانه دار مناسب هستند. این ایده های شغلی را می توان به راحتی و با سرمایه کم شروع کرد.
این ایده های شغلی  به چند دسته تقسیم می‌شوند :

– مشاغل خانگی مربوط به غذا؛
– مشاغل خانگی مربوط به آموزش؛
– مشاغل خانگی مربوط به اینترنت؛
– مشاغل خانگی برای زنان؛
– مشاغل خانگی دیگر.

30 ایده پولساز و سود آور خانگی

مشاغل خانگی مربوط به غذا

1- کار کترینگ

اولین ایده مشاغل خانگی کار کترینگ است. در این شغل، شما باید غذا و خدمات کترینگ را برای مراسم های ازدواج یا مناسبت های مختلف فراهم کنید. این شغل میتواند با سرمایه کم راه اندازی شود. برای شروع و اداره این شغل به مهارت های مدیریتی نیاز دارید.

2-  تهیه اسنک در منزل

ایده دوم، شغل درست کردن اسنک است. در این شغل باید انواع اسنک های خانگی را بپزید و بفروشید. آنچه درست میکنید، باید خوشمزه و با قیمت کم در دسترس باشد. این کار به شما در گسترش سریعتر کارتان کمک میکند.

تهیه اسنک در منزل

3- درست کردن شکلات خانگی

سومین ایده مشاغل خانگی درست کردن شکلات در خانه است. برای درست کردن شکلهای مختلف شکلات در خانه به مواد اولیه ای مانند: قالب، خامه، شکلات و دستورالعمل نیاز دارید. بهتر است بیشتر روی تزئین و بسته بندی شکلات تمرکز کنید.

4- تحویل تیفین یا ناهار خانگی

مورد بعدی در این فهرست، کار تحویل تیفین یا ناهار خانگی است. در این شغل، غذا می پزید و در شرکت ها توزیع میکنید. شما باید آشپزی خوب و مواد غذایی با کیفیت خوب داشته باشید. همچنین به نیروی انسانی برای تحویل غذای تیفین نیاز خواهید داشت. این شغل به سرمایه ای کم تا متوسط نیاز دارد.

مشاغل خانگی مربوط به آموزش

5- کلاس خصوصی

اولین شغل خانگی مربوط به آموزش، راه اندازی کلاس های خصوصی یا مربیگری است. این کار، سرمایه گذاری کمی دارد. برای شروع این شغل  فقط به تخته وایت برد و وسایلی برای درس خواندن نیاز دارید. در مراحل اولیه، باید برای تبلیغات پول بپردازید.

6- مدرسه بازی

مورد بعدی در فهرست ایده های مشاغل خانگی، مدرسه بازی است. در این شغل باید بخشی از خانه خود را تبدیل به مدرسه بازی کنید.  برای ساختن مدرسه ی بازی باید از رنگ‌ها و اسباب بازی های خلاقانه و جذاب استفاده کنید. سرمایه مورد نیاز این کار متوسط است.

30 ایده پولساز و سود آور خانگی و تاسیس مهد کودک

7- مهد کودک همراه با آموزش

یکی دیگر از 30 ایده پولساز و سود آور خانگی تاسیس مهد کودک در خانه است . مهد کودک جایی است که باید از کودکانی مراقبت کنید که والدینشان مشغول هستند. برای راه اندازی مهد کودک باید از مقامات محلی مجوز بگیرید. همچنین به اتاق های جداگانه با اسباب بازی و خدمتکار نیاز خواهید داشت تا از بچه ها مراقبت کنید.

مشاغل خانگی مربوط به اینترنت

8- وبلاگ نویسی

اولین شغل خانگی مرتبط با اینترنت، وبلاگ نویسی است. در این شغل شما باید نام دامنه (domain name) برای خود خریداری کنید و اطلاعاتی در مورد موضوع های مختلف به اشتراک بگذارید. زمانی که وبلاگتان معروف شد، می‌توانید میزبانی تبلیغات را به عهده بگیرید و کسب درآمد کنید. همچنین می‌توانید همراه با وبلاگ نویسی، بازاریابی وابسته نیز انجام دهید.

9- کانال ویدیویی در یوتیوب

دومین شغل اینترنتی و یکی از بهترین گزینه های 30 ایده پولساز و سود آور خانگی، راه اندازی کانال ویدیویی در یوتیوب است. برای راه اندازی کانال در یوتیوپ، فقط به حساب کاربری گوگل نیاز دارید.برای این کار، باید ویدیو های خاص بسازید و پست کنید. زمانی که کانالتان محبوب شد، میتوانید برای برنامه تبلیغاتی کانال یوتیوب اقدام کنید و شروع به کسب درآمد کنید.

10- تدریس آنلاین زبان انگلیسی

متخصصان زبان انگلیسی می‌توانند کار تدریس آنلاین زبان انگلیسی را شروع کنند. این کار را می‌توان با دو راه شروع کرد: اولین راه، تدریس در یوتیوب و دومین راه، تدریس در وبسایت خودتان است. این کار یک شغل خانگی سودآور است. می‌توانید موضوع های دیگر را هم تدریس کنید؛ اما درخواست های دوره زبان انگلیسی بالا است و بعضی از افراد حاضرند برای آن پول بپردازند.

11- طراحی وب

یکی از مشاغل خانگی فنی، طراحی وب است. اگر پیش زمینه IT دارید و در مورد زبان برنامه نویسی و سیستم عامل کامپیوتر، مانند: HTML، Jscript، CSS و وردپرس (wordpress) آگاهی دارید، میتوانید کار طراحی وب را شروع کنید.

12- خدمات سئو (SEO)

شغل اینترنتی و فنی بعدی، خدمات سئو است. در این شغل، باید در جهت افزایش رتبه موتور جستجوگر وبسایت، تلاش کنید. همچنین به دانش زیادی در مورد سئو نیاز دارید تا این کار را شروع کنید. این کار پتانسیل خوبی برای کسب درآمد دارد.

مشاغل خانگی برای زنان

13- سالن زیبایی

اولین شغل خانگی برای زنان، راه اندازی سالن زیبایی است. توصیه می‌کنیم که قبل از شروع این کار، دوره‌های آرایشی و پیرایشی را ببینید. همچنین باید برای صندلی، آینه و لوازم آرایشی سرمایه گذاری کنید. میزان موفقیت این شغل بسیار زیاد است.

14- آژانس همسر یابی

آژانس همسر یابی یکی از بهترین ایده های شغل خانگی برای زنان است. این شغل نیاز به جزئیات تماس افراد مجردی دارد که به دنبال همسر میگردند.فقط باید آنها را ثبت نام کنید و به عنوان واسطه ای برای ترتیب دادن ازدواج، شروع به کار کنید.

15- ساخت شمع یا صابون

میتوانید در خانه شمع یا صابون بسازید و درآمد زیادی کسب کنید. برای این کار، به اتاقی جداگانه برای شمع سازی نیاز خواهید داشت. مواد اولیه مورد نیاز برای این کار موم، مواد شیمیایی و وسایل بسته بندی دیگر است. همچنین به نیروی انسانی برای اداره این کار نیاز خواهید داشت.

16- کلاس موسیقی یا رقص

کلاس موسیقی یا رقص مورد بعدی در فهرست این نوع مشاغل است. قبل از شروع این کار باید با شرکت در دوره های موسیقی یا رقص شرکت کنید و مهارت‌های لازم را به دست بیاورید. این کار گزینه شغلی سودآوری است. تقاضای کلاس های موسیقی و رقص به سرعت در حال افزایش است، مخصوصا در کلان شهرها.

مشاغل خانگی دیگر

17- معاملات سهام

معاملات سهام یکی از پر سودترین ایده های شغلی است؛ اما این شغل نیاز به دانش زیادی از بازار سهام دارد. ریسک این شغل بسیار بالا است. باید قبل از سرمایه گذاری بسیار مراقب باشید. این شغل برای مبتدیان در بازار سهام توصیه نمی شود!

18- بازاریابی چند سطحی (MLM)

بازاریابی چند سطحی یکی از گزینه های تجاری سودآور است. در این شغل، باید به شرکت های بازاریابی چند سطحی بپیوندید. همچنین باید محصولات شرکت را تبلیغ کرده، بفروشید و باید اعضای جدیدی به شرکت اضافه کنید.

19- کارگزاری بیمه

اگر به فروش اقلام آشنا هستید و در متقاعد کردن افراد مهارت دارید، میتوانید کارگزار بیمه شوید. به عنوان یک کارگزار بیمه باید به افراد، بیمه نامه بفروشید. به ازای فروش هر بیمه نامه، کارمزد دریافت خواهید کرد.

20- فروش پوشاک

شغل خانگی بعدی، فروش پوشاک است. این شغل هم برای خانم ها و هم آقایان مناسب است. در این شغل باید پوشاک را با قیمت پایین خریداری کرده و با قیمت بیشتر بفروشید. باید قبل از شروع این کار شرایط بازار را بررسی کنید.

21- فروش تزئینات

مورد بعدی در لیست مشاغل خانگی ساخت و فروش وسایل تزئینی است. در این شغل، باید وسایل تزئینی سفارشی بسازید و بفروشید. حتی می‌توانید این  وسایل تزئینی را بخرید و بعد بفروشید. این شغلی با سرمایه گذاری کم و بازده زیاد است.

22- برنامه ریز رویداد ها

شغل بعدی، برنامه ریز رویدادهاست. در این شغل، به عنوان هماهنگ کننده برای برگزاری رویداد هایی مانند: جشن تولد ها، مراسم ازدواج و غیره کار خواهید کرد. برای شروع این کار باید مهارت های مدیریتی بسیار خوبی داشته باشید.

23- فروش هدیه

راه اندازی مغازه هدیه های سفارشی، یکی دیگر از ایده های خوب مشاغل خانگی است. باید هدیه های سفارشی درست کرده و بفروشید. حتی میتوانید از بازار هدیه بخرید و آنها را با قیمت بیشتری به فروش برسانید.

24- دکوراسیون داخلی

اگر در شهری بزرگ زندگی میکنید، می‌توانید کار دکوراسیون داخلی را شروع کنید. قبل از شروع این کار، به آموزش حرفه ای نیاز دارید. توصیه میشود برای شروع این کار مدرک مناسب را کسب کنید. ممکن است برای تبلیغات نیاز پرداخت هزینه داشته باشید. میزان موفقیت این کار بستگی به مهارت ها و خلاقیتتان دارد.

25- آژانس کاریابی

آژانس کاریابی هم یکی دیگر از ایده پولساز و سود آور خانگی می باشد . افراد زیادی هستند که به دنبال کار میگردند. بنابراین، راه اندازی آژانس کاریابی گزینه شغلی بسیار خوبی است. در این شغل باید با سازمان های بزرگی قرارداد ببندید که به دنبال نیروی انسانی هستند. باید در ازای کارمزدی ثابت به این سازمان‌ها، در پیدا کردن کارمند خوب کمک کنید.

26- آژانس معاملات املاک

کارگزار معاملات املاک کسی است که در خرید، فروش و اجاره املاک کمک می‌کند. این ایده ای عالی برای کسب درآمدی خوب در خانه است. برای این شغل باید از شماره تماس خود برای مشتری پیدا کردن استفاده کنید. حتی میتوانید از وبسایت املاک آنلاین نیز کمک بگیرید.

27- خدمات باغبانی و محوطه سازی

اگر به باغبانی یا کاشت گیاهان علاقه دارید، این شغل مناسب شماست. در این شغل باید گیاهان مختلفی مانند: گل رز، گل یاس، گیاه پول و غیره را بفروشید. همچنین میتوانید خدمات محوطه سازی را ارائه دهید. برای شروع این کار به دانش خوبی از باغبانی نیاز دارید.

28- سالن بازی

بچه ها و جوانان عاشق بازی هستند. آنها برای بازی حاضرند، هزینه کنند. اگر سالنی مجزا در خانه دارید، میتوانید آن را تبدیل به سالن بازی کنید. سرمایه مورد نیاز این کار متوسط است.

 

سالن بازی

29- خدمات حسابداری و حقوقی

اگر پیشینه بازرگانی یا مدرک وکالت دارید، میتوانید کار خدمات حسابداری و حقوقی را در خانه شروع کنید. این کار گزینه شغلی سودآوری است. در ابتدا باید برای به دست آوردن مشتری سخت کار کنید.

30- کلاس زبان های خارجی

در منزل خود کلاس های زبان فرانسه، IELTS و TOFEL دایر کنید. این کار گزینه شغلی خوبی است. با راه اندازی این کار می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید. سرمایه مورد نیاز این کار بسیار کم است.


مطالب مرتبط را هم نگاهی بیاندازید :

۶۰ ایده برتر کسب و کار صنعتی و تولیدی پر سود و آینده دار
۱۰ ایده کسب و کار مربوط به تکنولوژی با پتانسیل بالا
هر آنچه برای موفقیت در کار تجارت الکترونیک نیاز دارید

 

منبع: moneyexcel.com

مهسا فرمانی

مهسا فرمانی

سلام ، مهسا فرمانی دانشجوی سال آخر کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم . همواره علاقه شدید به مطالعه و ترجمه متون علمی از سراسر وب رو داشته ام و تمام تلاشم ارائه بهترین مطالب به کاربران عزیز وب سایت دکتر چک می باشد . اگر نکته ای ، پیشنهادی ، ایده ای داشتید ، در قسمت نظرات این پست برام ارسال کنید . خیلی خوشحال خواهم شد تا نظر شمارو هم در این باره بدونم . موفق باشید .

نظرات کاربران21 دیدگاه

 • محمد

  پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020

  اکثر مشاغلی که عنوان کردید اصلا در منزل قابل انجام نیست

 • سعید

  یکشنبه 14 ژوئن 2020

  سلام سرکار خانم فرمانی
  سپاس از اینکه وقت خود را براری گرداوری مطالب گذاشته و نکات اموزنده خوبی را در اختیار این جانب قرار داده اید .
  محبت میفرمایید در مورد اشخاص بازنشسته و کسانی که بی سرپرست و بد سرپرست یا معتاد هستند هم راهکاری ارائه بدهید تا کمی از مشکلاتشان کم شود
  به دلیل اینکه این قشر نه سرمایه کافی دارند و نه تخصص هایی مانند کامپیوتر و باغبانی و …
  پیشاپیش تشکر مجدد میکنم بابت پاسخگویی شما

  • مهسا فرمانی

   یکشنبه 14 ژوئن 2020

   سلام
   چشم سعی میکنیم در این موضوع مقاله ای تهیه کنیم.
   ممنون از پیشنهاد خوبتون

 • عباس نصر

  چهارشنبه 27 می 2020

  با سلام و ادب و احترام.بنده طراح و مجری غرفه های نمایشگاهی هستم.پیشنهادتون برای راه اندازی یک شغل تولیدی با جذابت خوب که سرگرم کننده باشد، با پرسنل ۲ الی ۳ نفر و سرمایه متوسط که بازار خرید عالی داشته باشد چیست؟
  زمین ۲ هکتاری با کاربری کشاورزی بدون آب هم دارم.مغازه ۱۸ متری تجاری و یک فروشگاه دو طبقه ای در پاساژی در مرکز شهر اصفهان هم دارم.ولی شغل تکراری و واسطه گری نباشد.

 • مهرشاد ازادی

  دوشنبه 25 می 2020

  سلام خانم فرمانی خسته نباشید من 17 سالم و تازه دارم میخوام پول در بیاورم…

  استعداد های خاصی به لینوکس و برنامه نویسی دارم

  همینطور به مداحی

  حالا میخوام بدونم از کدوم یکی میتونم بیشتر پول در بیاورم . و اینکه من لینوکس و زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرم کجا ها میتوانم استخدام شوم ومثل چه شرکت هایی در ایران ممنون میشم اگه سوال من هم پاسخ دهید.

  • مهسا فرمانی

   سه‌شنبه 26 می 2020

   سلام. باید نسبت به علاقتون تصمیم بگیرید.
   سن تون هم مناسبه برای یادگیری زبان های برنامه نویسی.

  • سعید

   یکشنبه 14 ژوئن 2020

   سلام مهرشاد
   برنامه نویسی اینده خوبی دارد و حتما نیاز به رفتن به شرکت خاصی نیست و تو میتوانی شرکت مخصوص به خود را داشته باشی
   برنامه نویسی شغل داخلی نیست و اگر حرفه ای باشی میتوانی به صورت بین المللی هم سفارش کار بگیری
   مثلا برای نوشتن برنامه بانک هیچ وقت در ایران به تو این سفارش داده نمیشود ولی یک کشور دیگر این کار را میکند و بلعکس در ایران به برنامه نویس کشور دیگر این برنامه برای نوشتن داده میشود.
   مداحی هم برای اوقات فراغت میتوانی روی ان کار کنی

 • Omid sayyadi

  جمعه 24 آوریل 2020

  سلام ببخشید برای یک پسر ۱۲ ساله چه کاری پیشنهاد میکنید

  • مهسا فرمانی

   سه‌شنبه 26 می 2020

   یادگیری مهارتی که بهش علاقه دارید ( در کنار درس و مدرسه )

 • محسن زارع

  سه‌شنبه 31 مارس 2020

  سلام.
  یه ایده کارمیخواستم

 • محمد حاتمی

  دوشنبه 16 مارس 2020

  سلام.ممنون از ایده های خوبتون.فقط ببخشید خانوم فرمانی بنظرتون برای یک پسر 15 ساله بهترین راه در آمد چیه

  • مهسا فرمانی

   سه‌شنبه 17 مارس 2020

   سلام
   به نظرم برای شما بهترین ایده این میتونه باشه که شروع کنید به یادگیری مهارت های لازم در رابطه با برنامه نویسی و طراحی…
   الان بهترین فرصت یادگیری شماست

  • پریسا

   پنج‌شنبه 30 جولای 2020

   سلام
   من کارشناس کشاورزی و تغذیه گلخانه هستم چه کاری پیشنهاد میکنید

 • موسی رمضانی راد

  دوشنبه 2 مارس 2020

  سلام و احترام خانم فرمانی
  رمضانی راد هستم روان شناس، در زمینه مشاوره فردی، زوج درمانی و مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودک و نوجوان در خدمت شما و سایت شما هستم و اعلام همکاری میکنم

  • مهسا فرمانی

   سه‌شنبه 3 مارس 2020

   ممنون از توجه تون . بله حتما

 • سامان

  دوشنبه 24 فوریه 2020

  ? سلام. تشکر بابت مطلب خوبتون، منم با شما موافقم، چندتا پروژه دورکاری داشتم که به فریلنسر های سایت خدمات یاب سپردمشون و بخوبی انجامش دادن.
  به نظرم فریلنسری هم درآمدش خوبه!
  گفتم تجربه ام رو با دوستان در میون بزارم. بازم ممنون

 • پولنا

  پنج‌شنبه 20 فوریه 2020

  ممنون بابت ایده های فوق العده سایتتون

 • Kiomars

  شنبه 1 فوریه 2020

  شماره ای ای دی چیزی نداری

 • Kiomars

  شنبه 1 فوریه 2020

  میتونین چند دقیقه ای وقتت ونو در اختیارم بزارین ممنون میشم

  • مقدسی

   شنبه 1 فوریه 2020

   سلام ، وقتتون بخیر
   سوالی دارید از همین طریق بفرمایید عزیز

  • بهزاد

   جمعه 14 آگوست 2020

   سلام بهزاد هستم از مهرشهر کرج بنده تولید کننده پوشاک هستم و مهارتی بالا در آموزش یادگیری برای علاقه مندان به این کار دعوت میکنم برای یادگیری میتونن بعد از یادگیری با چرخ خیاطی صنعتی از تولید کنندگان پوشاک کار بگیرن ودر منزل کار انجام بدن و در خدمتتون هستم خانم فرمانی.

افزودن نظر