60 ایده برتر کسب و کار صنعتی و تولیدی پر سود و آینده دار

زمان مطالعه:18 دقیقه
28 نوامبر 2019
نویسنده :مهسا فرمانی
ایده برتر کسب و کار

آیا به دنبال ایده های کسب و کار تولیدی می گردید؟ اگر جوابتان مثبت است، در این مقاله از دکتر چک 60 ایده برتر کسب و کار تولیدی را به شما معرفی خواهیم کرد .
همان طور که میدانید صنعت تولید در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است. پیش بینی می شود که صنعت تولید با همین سرعت، به پیشرفت خود ادامه خواهد داد. اگر می خواهید از پتانسیل رشد صنعت تولید استفاده کنید، باید کار تولیدی را شروع کنید. تولید، فرایند ساخت محصولات و فروش آنها به بازار است.

میتوانید راه اندازی کار تولیدی را در مقیاس بزرگ یا متوسط برنامه ریزی کنید. اما وقتی که این کار را در این مقیاس ها شروع میکنید، باید پول زیادی سرمایه گذاری کنید. همچنین باید در انتخاب محصول نهایت دقت را داشته باشید؛ زیرا ممکن است متحمل ضرر شوید. بهتر است که این کار را در مقیاس کوچکتر یا از خانه خود شروع کرده و در مراحل بعدی کارتان را گسترش دهید.

در اینجا 60 ایده برتر کسب و کار تولیدی را می بینید که میتوانید هنگام ورود به صنعت تولید، در نظر بگیرید. این ایده های کسب و کار مستقل از محدودیت های جغرافیایی و شرایط بازار هستند. چه در ایران، آمریکا، اروپا و چه در چین باشید، این ایده های کسب و کار در همه جا جواب میدهند.

60 ایده برتر کسب و کار تولیدی

برای درک بهتر، ایده های کسب و کار تولیدی را به دسته های مختلف تقسیم کرده ایم :
– ایده های کسب و کار تولیدی جدید؛
– ایده های کسب و کار تولیدی کوچک؛
– ایده های کسب و کار تولیدی خانگی؛
– ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس متوسط؛
– ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس بزرگ؛
– ایده های کسب و کار تولید محصولات صنعتی.

-ایده های کسب و کار تولیدی جدید :

همان طور که از نامش مشخص است ایده های کسب و کار تولیدی جدید، ایده های جدیدی هستند که پتانسیل بالایی برای آینده دارند.

60 ایده برتر کسب و کار تولیدی

1- تولید بیودیزل (سوخت ارگانیک)

اولین ایده برتر کسب و کار تولیدی جدید، تولید بیودیزل است. بیودیزل سوخت جایگزین است. بیودیزل از روغن سبزیجات، چربی حیوانات، مازاد روغن آشپزی تولید میشود. این ماده را میتوان در بیشتر موتور های اصلاح نشده استفاده کرد. برای راه اندازی کار تولید بیودیزل باید بسیار تحقیق زیادی انجام دهید.

2- هدیه های سفارشی

دومین ایده برتر کسب و کار تولیدی جدید، ساخت هدیه های سفارشی، به ازای سفارش هر مشتری است. هدیه های سفارشی میتوانند شامل :دسته کلید، تیشرت، لیوان، قاب چوبی، روکش کوسن و غیره شوند. این کاری با مبلغ سرمایه گذاری کم است که میتواند از مکانی کوچک شروع شود. هنگامی که کارتان محبوب شد، میتوانید برای کار آنلاین نیز برنامه ریزی کنید.

3- تولید غذای بسته بندی شده

تولید ظرف غذا یکی از ایده های تازه ی کسب و کار تولیدی است. در این شغل، شما باید غذای آماده بسته بندی شده و فاسد نشدنی تولید کنید. کسانی که کمبود وقت دارند، همیشه به دنبال چنین گزینه هایی هستند. میتوانید این کار را در مقیاسی کوچک شروع کنید و بعدا آن را گسترش دهید.

تولید غذای بسته بندی شده

4- تولید شمع های لوکس

شمع ها به عنوان وسایل تزئینی استفاده می شوند. اگر در تولید شمع در اشکال و سایز های مختلف تخصص دارید، میتوانید این کار را شروع کنید. شمع های لوکس، لوازم تزئینی همیشگی خانه ها هستند. سرمایه مورد نیاز این کار پایین است.

5- تولید پرینتر سه بعدی

مورد بعدی ایده برتر کسب و کار، تولید پرینتر سه بعدی است. چاپ سه بعدی تکنولوژی جدید است. به احتمال زیاد استفاده از پرینتر سه بعدی در آینده نزدیک” افزایش خواهد یافت. اگر بتوانید در زمینه تولید پرینتر سه بعدی یا فناوری استفاده شده در آن تخصص پیدا کنید، میتوانید درآمد زیادی کسب کنید.

6- وسایل بسته بندی بیوپلاستیک

در بسیاری از نقاط جهان استفاده از کیسه ها و وسایل بسته بندی پلاستیکی ممنوع می باشد؛ همین امر باعث به وجود آمدن ایده ی کسب و کار ساخت وسایل بسته بندی بیوپلاستیک شده که از منابع تجدید پذیر ساخته می شود. بیوپلاستیک جایگزینی برای پلاستیک است تا مشکل استفاده از زباله های پلاستیکی کاهش یابد.

7- ساخت تشک و بالش سفارشی

ساخت تشک و بالش سفارشی ،ایده ای جدید برای کسب و کار تولیدی است. در این شغل شما باید تشک و بالش سفارشی با شکل ها و سایز های مختلف تولید کنید. این کاری با سرمایه متوسط است و برای شروع به مکانی مناسب نیاز دارد.

8- ساخت خانه های سیار

هزینه معمول ساخت خانه جدید، به دلیل افزایش قیمت زمین در حال افزایش است؛ بنابراین، راه اندازی کار جدید ساخت خانه های سیار میتواند تجارت خوبی باشد. سرمایه مورد نیاز این کار بسیار بالا است. به غیر از هزینه ها، برای راه اندازی این کار شما به تخصص هم نیاز خواهید داشت.

9- مکمل سلامتی

مکمل سلامتی محصولی است که برای تکمیل کردن رژیم غذایی تولید میشود. افرادی که به سلامت خود اهمیت می دهند ،مکمل های سلامتی را ترجیح می دهند. اگر دانش و تخصص لازم را دارید ،میتوانید کار تولید و فروش مکمل های سلامتی را آغاز کنید.

_ ایده های کسب و کار تولیدی کوچک:

ایده های کسب و کار تولیدی کوچک ایده هایی هستند که می توانید آن ها را در مقیاس کوچک و با سرمایه ای کمتر راه اندازی کنید.

10- تولید اثاثیه خانه

کار تولید اثاثیه خانه یا کار با چوب، یکی از ایده های کسب و کار راحت و در مقیاس کوچک است. در این شغل شما باید وسایل چوبی مختلفی مانند :میز، صندلی، قفسه، اثاثیه خانه و غیره تولید کنید. میتوانید خودتان آنها را طراحی کرده یا با پرسش از مشتری، اسباب سفارشی برای آنها بسازید.

11- تولید کاغذ، پرونده و پوشه

نوشت افزار شامل: کاغذ، پرونده و پوشه همیشه در مدرسه ها، دانشگاه ها، شرکت ها و موسسات مختلف دیگر متقاضی خواهند داشت. بنابراین، شروع کار تولیدی مربوط به پوشه و کاغذ، انتخاب سودآوری است. برای ساخت کاغذ و پوشه به خمیر کاغذ، فیبر چوب و دستگاه پرس هیدرولیکی نیاز دارید. این کاری مناسب برای مقیاس کوچک است.

12- تولید لوازم ورزشی

همچنین شما میتوانید به ساخت لوازم ورزشی مانند: راکت تنیس، قلاب، دستکش، وسایل کریکت و غیره فکر کنید. بچه ها و جوانان عاشق ورزش هستند و پول زیادی برای وسایل ورزشی خرج میکنند. بنابراین، شروع تولید لوازم ورزشی گزینه شغلی مناسبی است.

تولید لوازم ورزشی

13- نانوایی و شیرینی پزی

نانوایی و شیرینی پزی کار تولیدی دیگری در مقیاس کوچک است که میتوان آن را با سرمایه کم آغاز کرد. محصولات نانوایی و شیرینی پزی مانند :نان، بیسکوییت و کیک محصولاتی بادوام هستند و همیشه متقاضی خواهد داشت. اگر نیروی کار با مهارتی برای درست کردن چنین اقلامی دارید، میتوانید این کار را شروع کنید. برای فروش این محصولات لازم است زنجیره تامین ایجاد کنید.

14- درست کردن عسل

درست کردن عسل در واقع کار زنبورداری و پرورش زنبور است. درست کردن عسل یکی از راحت ترین کارهایی است که میتوان با سرمایه کم شروع کرد. عسل غذایی متعادل کننده است و امروزه متقاضیان زیادی دارد. این کار مانند این است که از سرگرمی هایتان درآمد کسب کنید. برای این کار به جعبه ای برای زنبورها، بدنه کندو و لوازم بسته بندی نیاز دارید.

15- درست کردن مربا و ژله

درست کردن مربا و ژله ایده ی بعدی مشاغل تولیدی در مقیاس کوچک است. مربا و ژله به صورت گسترده ای برای درست کردن کیک و شیرینی و به غیر از رستوران در خانه هم استفاده میشوند. بچه ها نیز به مربا و ژله بسیار علاقه دارند. با توجه به محبوبیتشان, میتوانید کار درست کردن مربا و ژله را آغاز کنید. برای شروع این کار به میوه، شکر، سرکه، مواد نگهدارنده و مواد بسته بندی دیگر نیاز خواهید داشت.

16- تولید بطری های پلاستیکی

انواع مواد غذایی و نوشیدنی های سرد و صنایع شیمیایی برای بسته بندی به بطری های پلاستیکی نیاز دارند. به غیر از معدودی از محصولات، هیچ محصولی بسته بندی سست ندارد؛ بنابراین شروع کار تولید بطری پلاستیکی ایده خوبی است. این کاری با مبلغ سرمایه کم تا متوسط می باشد.

17- تولید شیشه و فریم عینک

ایده برتر کسب و کار بعدی تولید شیشه و فریم عینک است. بازار شیشه و فریم عینک بسیار بزرگ است. برای شروع این کار به شخصی با مهارت لازم و برای راه اندازی این کار به دستگاه ، قالب برش، لوازم مورد نیاز عینک احتیاج دارید.

18- تولید کالاهای چرمی

تولید کالاهای چرمی ایده دیگری برای کسب و کار در مقیاس کوچک است. چرم به صورت گسترده ای در کالاهایی چون: کیف، کت و غیره استفاده میشود. با نگاهی به پتانسیل بازار متوجه می شوید که راه اندازی کار تولید کالاهای چرمی فکر مناسبی است. توصیه میشود قبل از شروع در مورد این کار بسیار تحقیق کنید.

19- لوازم جانبی موبایل

صنعت تلفن های همراه با سرعت بیشتری در حال رشد و استفاده از لوازم جانبی تلفن همراه نیز در حال افزایش است. لوازم جانبی موبایل شامل: شارژر موبایل، رابط بلوتوث، هدفون، کیف دستی و غیره میشود. اگر در این زمینه تخصص دارید میتوانید کار تولید لوازم جانبی تلفن همراه را شروع کنید.

-ایده های کسب و کار تولیدی خانگی :

ایده های کسب و کار تولیدی خانگی، ایده هایی هستند که میتوانند در منزل آغاز شوند و نیاز به کمترین تخصص دارند.

20- ساخت چوب های معطر (عود)

اولین ایده کسب وکار تولیدی خانگی، درست کردن عود است. عود به طور گسترده ای برای مراسمات و موقعیت های خاص استفاده میشود. عود با دست یا دستگاه پیچیده درست میشود. شما به چوب بامبو، چسب چوب، عطر و غیره احتیاج خواهید داشت. اگر می خواهید تولید انبوه داشته باشید، پیشنهاد میشود، دستگاهی برای درست کردن عود خریداری کنید.

21- درست کردن ترشی

درست کردن ترشی، کار خانگی معمولی برای خانم های خانه دار است. قبل از شروع این کار باید دستور های مختلف درست کردن ترشی را تهیه کنید. میتوانید طعم های مختلفی مانند کلم، لیمو، سیر و غیره را امتحان کنید. زمانی که دستورهای ترشی را تهیه کردید، چند نمونه از آن درست کرده و شروع به بازاریابی کنید.شما همچنین باید برای آن ها بسته بندی مناسبی تهیه فرمایید.

درست کردن ترشی

22- درست کردن صابون ارگانیک

صابون ارگانیک صابونی طبیعی و دست ساز است که از گیاهان و روغن های ارگانیک ساخته میشود. خیلی از افراد صابون ارگانیک را ترجیح میدهند. روش تهیه صابون ارگانیک بسیار ساده است. رنگ طبیعی، روغن طبیعی، روغن مرطوب کننده و ظرف شیشه ای مواد لازم برای ساخت صابون طبیعی هستند. سرمایه مورد نیاز این کار بسیار کم است.

23- محصولات مو و زیبایی

محصولات مو و زیبایی به طور گسترده ای توسط خانم ها، مخصوصا در سالن های زیبایی استفاده می شود. این محصولات را میتوان در خانه با سرمایه کم تولید کرد. شما برای درست کردن محصولات مو یا زیبایی مناسب، به تخصص نیاز دارید.

24- ساخت صابون مایع

ساخت صابون مایع یکی دیگر از ایده های خوب کسب و کار تولیدی خانگی است. شما باید در خانه صابون مایع درست کنید. برای درست کردن صابون مایع، فرمول ساخت، مواد لازم و بسته بندی بسیار مهم است. این کار میتواند با سرمایه کم آغاز شود.

25- درست کردن شکلات

درست کردن شکلات، شغلی خانگی، مخصوصا برای خانه دار ها و خانم ها، است. در این شغل باید در سایز ها و شکل های مختلف شکلات درست کنید. مواد لازم برای درست کردن شکلات: خامه، شکر، دانه شکلات آماده و قالب هستند. بسته بندی شکلات بسیار مهم است. حتما در بسته بندی آن از لوازم تزئینی استفاده کنید.

26- درست کردن روغن مو

ایده بعدی کسب و کار تولیدی خانگی، درست کردن روغن مو است. این کار خیلی برای خانم ها مناسب است. برای درست کردن روغن مو اول باید در مورد فرمول آن و نوع روغن تصمیم گیری کنید. روغن مو را میتوان در انواع مختلفی مانند :روغن نارگیل، روغن موی ریحان، روغن موی گیاهی، روغن موی آملا (Amla)، روغن موی چریش (neem) و غیره درست کرد. بعد از تصمیم گیری در مورد نوع روغن، باید مواد اولیه را تهیه و روغن مو را درست کنید و سپس در مورد بسته بندی و قیمت آن تصمیم بگیرید.

27- ساخت بیسکوییت خانگی

مورد بعدی درست کردن بیسکوییت خانگی است. در این شغل شما باید بیسکوییت های مختلف درست کنید. بیشتر مواد لازم برای درست کردن بیسکوییت را میتوان در منزل یافت. برای شروع این کار به دستور تهیه خوبی برای بیسکوییت های خانگی نیاز دارید.

28- تولید لباس

تولید لباس یکی دیگر از کارهای تولیدی خانگی است. در این شغل، شما باید لباس های سفارشی و مارک دار درست کنید. این شغل نیاز به دانش خیاطی و طراحی لباس دارد.

29- ساخت گوش پاک کن

گوش پاک کن بازار بسیار خوبی دارد. گوش پاک کن را به راحتی و با سرمایه کم میتوان درست کرد. برای درست کردن گوش پاک کن به چوب و پنبه نیاز دارید. برای کسب درآمد خوب، بسته بندی گوش پاک کن ها بسیار مهم است.

30- درست کردن زیور آلات مصنوعی

درست کردن زیور آلات با وسایل ابتدایی ایده بسیار خوبی برای خانم ها و دختران نوجوان است . انواع مختلفی از زیور آلات مصنوعی در بازار وجود دارد. برای شروع و راه اندازی این کار باید خلاق باشید. میتوانید آن ها را به صورت دست ساز درست کنید یا دستگاه آن را بخرید.

– ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس متوسط :

ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس متوسط، ایده هایی هستند که میتوان آن ها را با سرمایه متوسط آغاز کرد.

31- اسباب بازی

اسباب بازی صنعت بزرگی است و پایدار خواهد بود. برای شروع، اول باید در مورد نمونه اولیه و مواد اولیه مورد نیاز برای نوع اسباب بازی مورد نظر، تصمیم بگیرید. زمانی که تصمیم گیری کردید، میتوانید دستگاه این کار را ساخته یا برای تولید انبوه اسباب بازی، دستگاه آماده آن را از بازار خریداری کنید.

ایده برتر کسب و کار

32- ظروف آشپزخانه

ظروف آشپزخانه مانند: قابلمه، کتری، ماهیتابه، کارد و قاشق و چنگال در همه خانه ها ضروری است. ظروف آشپزخانه بازار بزرگی دارد. بنابراین، راه اندازی کار تولید ظروف آشپزخانه ایده بسیار خوبی است. شما میتوانید برای تولید ظروف آشپزخانه، دستگاه لازم برای این کار را خریداری کنید.

33- تولید کفش

یکی از مشاغل تولیدی در مقیاس متوسط کار تولید کفش است. کفش، بوت و صندل استفاده بسیاری در زندگی دارند. میتوانید کارگرانی را برای ساخت کفش دست ساز استخدام کرده و یا دستگاه تولید کفش را برای تولید انبوه بخرید.

34- تولید لوازم برقی

برق، زندگی است. هیچ چیز بدون برق و تجهیزات برقی کار نمیکند. بنابراین، راه اندازی کار تولید لوازم برقی میتواند ایده بسیار خوبی باشد. میتوانید این کار را با سرمایه متوسط آغاز کنید. برای راه اندازی این کار باید چندین مجوز از مقامات دولتی دریافت کنید. این مجوزها شامل مجوز تجارت نیز میشوند.

35- واحد نساجی

واحد نساجی ایده کاری است که به سرمایه زیادی نیاز دارد. در این کار، شما باید پارچه یا سایر محصولات نساجی را تولید کنید تا به افراد یا شرکت ها بفروشید. این کار به فضا و دستگاه نیاز دارد. علاوه بر این، شما باید قبل از شروع این کار وضعیت بازار را ارزیابی کنید.

36- تولید جواهرات

تولید و فروش جواهرات گزینه تجاری سودآوری است. این کار نیازمند مهارت، آموزش و سرمایه زیادی است. حاشیه سود این کار متوسط رو به بالا است.

37- تولید آرد

آرد، پودری است که از گندم یا سایر بذر های گیاهان درست میشود. عمل تولید آرد با دستگاه آسیاب از طریق آسیاب کردن گندم در دستگاه انجام میشود. این کاری با سرمایه متوسط و سود زیاد است. دستگاه آسیاب آرد در سایزها و شکل های مختلف وجود دارد. شما باید بر اساس نیاز هایتان آن را انتخاب کنید.

38- درست کردن سس

درست کردن سس هم یک ایده برتر کسب و کار در خانه است که بسیار ساده می باشد . اگر میخواهید کار درست کردن سس را در مقیاس بزرگتری انجام دهید باید دستگاه سس ساز تهیه کنید. این ایده ای بسیار سودآور است.

– ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس بزرگ:

مشاغل تولیدی در مقیاس بزرگ، ایده های شغلی هستند که به سرمایه خیلی زیاد و فضایی بزرگ نیاز دارد.

39- تولید رنگ

تولید رنگ یکی از ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس بزرگ است. در این شغل شما باید برای نیاز های خانگی و صنعتی، رنگ بسازید. برای راه اندازی این کار به تخصص و کارمندان زیادی نیاز دارید.

40- تولید سیمان

تولید سیمان ایده ی شغلی سودآوری در مقیاس بزرگ است. به دلیل رونق حوزه زیرسازی، تقاضای سیمان همیشه زیاد خواهد بود. برای شروع این کار به فضای بزرگ، تعداد زیادی دستگاه و کارگر نیاز خواهید داشت.

41- ساخت کاشی های سرامیکی

رونق در بازار املاک ،همیشه به موارد مرتبط با ساخت و ساز مانند کاشی های سرامیکی کمک میکند. این کار به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد.

42- درست کردن کالاهای پشمی

کالاهای پشمی همیشه در زمستان مورد نیاز هستند. برای شروع این کار، به مواد اولیه و ماشین بافندگی نیاز دارید. ماشین های بافندگی دو نوع هستند؛ تعداد کمی از آنها معمولی و بقیه آنها کاملا کامپیوتری هستند.

43- تولید مواد شیمیایی

مواد شیمیایی برای اهداف مختلفی مانند :مواد نگهدارنده غذا، رنگ های لباس، رنگ مو و غیره استفاده میشوند. برای شروع کار تولید مواد شیمیایی به تایید ویژه دولت نیاز دارید. کارگاه و ماشین آلات این کار نسبتا پرهزینه هستند.

44- تولید دارو

تولید دارو با عنوان داروسازی نیز شناخته میشود. برای بدست آوردن فرمول های دارو باید تحقیق و توسعه های زیادی انجام دهید. اگر در این زمینه تخصص و یا سوابق تحصیلی خوبی در داروسازی دارید، میتوانید این کار را شروع کنید. گرفتن تاییدیه یا مجوز به عنوان تولید کننده دارو بسیار سخت است.

45- ساخت ابزار مهندسی

ساخت ابزار مهندسی به معنی ساخت ابزاری است که برای ساخت محصولات استفاده میشوند. قبل از ساخت ابزار، باید قالبی مناسب بسازید. هنگامی که قالبتان آماده شد، میتوانید تولید انبوه را آغاز کرده و ابزار ساخت مناسب، برای درست کردن آن را بخرید.

46- ساخت بلوک بتنی

بلوک بتنی در صنعت املاک استفاده گسترده ای دارد. بلوک بتنی انواع مختلفی مانند :بلوک مکعبی، بلوک سنگفرش و غیره دارد. برای شروع این کار باید ماشین ساخت بلوک بتنی را خریداری کنید.

47- آسیاب برنج

آسیاب برنج شغل دیگری است که به سرمایه زیادی نیاز دارد. بازار بزرگی برای برنج در ایران و خارج وجود دارد. برنج غذایی ضروری برای بیشتر مردم در دنیا است. شما باید بعضی از تاییدیه ها را برای تاسیس این کار بگیرید. بعد از گرفتن تاییدیه، باید ماشین آلات آسیاب برنج را خریداری کرده و نصب کنید.

48- آسیاب شکر

آسیاب شکر یکی از ایده های کسب و کار تولیدی در مقیاس بزرگ است. شکر از نیشکر تهیه میشود. برای تهیه شکر سفید، نیشکر را در دستگاه خرد میکنند. باید یک دستگاه بزرگ را برای آسیاب شکر نصب کنید.

– ایده های کسب و کار تولید محصولات صنعتی:

محصولات صنعتی در صنعت به کار میروند. ایده های کسب و کاری که برای تولید محصولات صنعتی استفاده میشوند را ایده های کسب و کار تولید محصولات صنعتی می نامند.

49- مخازن دخیره سازی و کانتینر

مخازن ذخیره سازی به طور گسترده ای در صنعت و همچنین بخش های خانگی استفاده میشوند. برای شروع این کار به فضا و سرمایه خیلی زیادی نیاز خواهید داشت.

50- لوله و میله های فولادی

لوله و میله های فولادی با فرآیند خاصی جوش داده شده یا ساخته میشوند. برای ساخت لوله های فولادی در مقیاس بزرگ، باید اول ابعاد و طرح را فراهم کنید. زمانی که ابعاد را تهیه کردید، میتوانید با فرآیندی خاص جوشکاری کرده یا اینکه از ماشین آلات استفاده کنید تا تولیدی انبوه داشته باشید.

51- پمپ و دستگاه پمپاژ

پمپ برقی در صنعت و همچنین خانه ها استفاده میشود. این دستگاه معمولا برای ایجاد فشار برای کشیدن آب یا سایر مایعات مرتبط استفاده میشود. کار تولید پمپ به تحقیق و توسعه زیادی برای تولید محصولات جدید نیاز دارد. اگر تخصص ندارید میتوانید از روند انتقال تکنولوژی استفاده کنید.

52- چسب حساس به فشار

چسب های حساس به فشار در فرآینده صنعتی مختلفی استفاده می شوند. این نوع چسب ها از نوعی از چسب های مخصوص و مواد اولیه دیگر ساخته میشوند. برای ساخت این نوع چسب ها به دستگاهی مخصوص نیاز دارید.

53- محصولات پلاستیکی پی وی سی (PVC)

محصولات پلاستیکی پی وی سی به طور گسترده ای در صنایع استفاده میشوند. تولید پلاستیک های پی وی سی، کاری در مقیاس کوچک است که میتواند به کاری در مقیاس بزرگ گسترش یابد. توصیه میشود قبل از شروع، در مورد این کار تحقیق کنید.

54- شلنگ و رابط شلنگ

برای کار تولید شلنگ و رابط آن، باید اول در مورد اندازه آن تصمیم گیری کرده و اندازه استاندارد را انتخاب کنید. میتوانید از دستگاه برای درست کردن رابط شلنگ استفاده کرده و هم چنین میتوانید کار ساخت لوازم جانبی شلنگ را آغاز کنید.

55- لاستیک و محصولات لاستیکی

لاستیک و محصولات لاستیکی در جاهای زیادی مانند: پادری، واشر لاستیکی، قطعات لاستیکی اتوموبیل، قطعات لاستیکی و محصولات لاستیکی صنعتی استفاده میشوند. لاستیک ها از لاستیک خام یا درخت لاستیک تهیه میشوند. ساخت محصولات لاستیکی؛ یعنی تولید لاستیک و محصولات لاستیکی بر اساس نیازها و با استفاده از ماشین آلات.

56- کالاهای مهندسی صنایع

کالاهای مهندسی صنایع شامل: لوله، اتصال، نردبان، محصولات ساخته شده کوچک و یا ابزار های مهندسی بزرگ مانند: ماشین حمل و نقل یا ابزار های بزرگ میشود. این کاری سودآور است؛ اما، سرمایه مورد نیاز این کار بسیار بالا می باشد.

57- نوار نقاله و تسمه انتقال

نوار نقاله و تسمه انتقال معمولا بر روی قرقره استفاده میشوند. این مواد کالاهای لاستیکی هستند. برای تولید نوار نقاله از تجهیزات مخصوصی استفاده میشود.

58- تصفیه آب و دستگاه تصفیه

تصفیه آب یکی از گزینه های شغلی بسیار پیچیده اما با سود بسیار است. قبل از شروع این کار باید تحقیقات بسیاری انجام دهید تا بتوانید دستگاه تصفیه خود را بسازید. به غیر از تصفیه آب RO، در بخش های صنعتی و خانگی نیز به صورت گسترده ای استفاده می شود.

59- اتصالات لوله کشی

اتصالات لوله کشی گزینه تجاری بسیار خوبی است. برای تولید اتصالات لوله کشی به دستگاه های مخصوصی نیاز خواهید داشت. سرمایه و زحمت مورد نیاز برای این کار زیاد است.

60- قطعات خودرو

تولید قطعات خودرو گزینه تجاری بسیار سودآوری است. اگر میخواهید قطعات خودرو تولید کنید، نوع و برند را به دقت انتخاب کنید. احتمال موفقیت این کار بسیار زیاد است.

طراحی قطعات خودرو

همه مشاغل تولیدی که در بالا ذکر شد، به تکمیل کارهای ثبت شرکت و سایر تشریفات قانونی نیاز دارند. شروع مشاغل تولیدی ایده ی بسیار خوبی است؛ اما برای موفقیت در این کارها ، به تلاش فراوان، برنامه ریزی دقیق و سرمایه نیاز دارید. قبل از راه اندازی کارهای تولیدی مطمئن شوید که همه اقدامات لازم را انجام میدهید.
امیدواریم این 60 ایده برتر کسب و کار تولیدی به شما در انتخاب شغل کمک کند. بهترین شغل تولیدی را بر اساس تجربیات، مهارت ها، دانش و سرمایه ای که در اختیار دارید ،انتخاب کنید.


مطالب مرتبط را حتما مطالعه کنید :

رمز کسب درآمد بیشتر با رسانه های اجتماعی
۱۰ ایده کسب و کار مربوط به تکنولوژی با پتانسیل بالا
با ۱۰ میلیون چه کنم ؟ ۱۵ ایده شروع مشاغل کوچک با سرمایه گذاری کم

 

مهسا فرمانی

مهسا فرمانی

سلام ، مهسا فرمانی دانشجوی سال آخر کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم . همواره علاقه شدید به مطالعه و ترجمه متون علمی از سراسر وب رو داشته ام و تمام تلاشم ارائه بهترین مطالب به کاربران عزیز وب سایت دکتر چک می باشد . اگر نکته ای ، پیشنهادی ، ایده ای داشتید ، در قسمت نظرات این پست برام ارسال کنید . خیلی خوشحال خواهم شد تا نظر شمارو هم در این باره بدونم . موفق باشید .

نظرات کاربران77 دیدگاه

 • جلال

  چهارشنبه 2 دسامبر 2020

  با سلام ممنون از سایت و انتقال ایده کسب و کار خیلی با ارزشه خیلی از ثروتهای سرگردان دنبال دانش کسب و کارند هوش مالی یعنی همین امیدوارم موفق باشید

 • سمیر

  دوشنبه 30 نوامبر 2020

  با 250 میلیون چه تولیدی میشه راه اندازی کرد
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 • سعید

  جمعه 27 نوامبر 2020

  سلام بر همگی
  با ۲۰ میلیون چه کاری انجام بدهم که از همون اول سود کنم … 09921256588
  اگه کمکم کنید دعاتون میکنم

 • فائزه

  چهارشنبه 11 نوامبر 2020

  یه کار تولیدی. ت یک مکان 120متری
  با سرمایه حدودا 50ملیونی لطفا اگ میتونید راهنمایی کنید

 • دارابی

  یکشنبه 8 نوامبر 2020

  بفروش بزن تو خدمات منظورم کارخدماتی درسته نه دلالی

 • علی

  پنج‌شنبه 5 نوامبر 2020

  با سلام
  لطفا برای راه اندازی کسب و کار مناسب با سرمایه حدود 100 الی 150 میلیون راهنمایی بفرمایین. زمینی به مساحت 4500 متر در حومه شهر تبریز نیز در اختیار دارم. ممنون

  • پوریا

   چهارشنبه 25 نوامبر 2020

   پرورش شتر مرغ

  • یک کاربر

   پنج‌شنبه 3 دسامبر 2020

   سلام در مورد پرورش گل محمدی تا مرحله اسانس گیری تحقیق کن…

 • Saeadeh

  شنبه 19 سپتامبر 2020

  سلام من میخوام یه کارخونه بزنم ولی نمیدونم ازکجاوچجوری شروع کنم ….اطلاعاتم هیچ هیچه …ممنون میشم اگه کسی بهم مشاوره بده وراهنماییم کنه

  • شهرام

   سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020

   سلام با این شماره بیاید واتساپ، شاید بتونم از دانشی که هیچ گاه ازش استفاده نکردم حداقل بتونم با شما به اشتراک بذارم

  • جلال

   جمعه 4 دسامبر 2020

   سلام را ه حل برای تولید هست ۱.. بسته بندی مواد غدایی ۲.. دنبال کنسرو پسته برو تحقیق کن .. توی رفسنجان می تونی تحقیق کنی ایده نو و جالبی هست ۳ . تولید لوازم مصرفی ماشین مثل لوله اگزوز البته باید تلاش فراوان کنید ۴ تولید لیوان یکبار مصرف و ظروف ان جهت رستورانها

 • محمد

  چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

  من اس پاس بی پول مگسم ته جیبم نیست فقط ی بز کور دارم ک چوپونمون زد پاشم شکست لطفا یکی بگه اگه این بزم خدایی نکرده بمیره چ گلی ب سرم بگیرم😔

 • زری

  چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

  سلام من بیست هزار متر زمین درحومه شهردارم دوست داشتم سردخونه بزنم یا کشتارگاه اگه دوستان ایده های بهتری دارن خوشحال میشم

  • جواد

   چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

   سلام لطفا واتساپ پیام بدین 09109367964

  • محمد

   سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020

   سلام.بهترین راه تاسیس گلخانه میباشد

  • مهدی

   چهارشنبه 4 نوامبر 2020

   کشت آلوورا انجام بدید

  • افشین

   جمعه 13 نوامبر 2020

   سلام پرورش بزن هرچیزی گاو خر یا شتر مرغ خیلی خوبه دوست من زد خودشو بست

 • علی

  چهارشنبه 2 سپتامبر 2020

  سلام ارایشگرم در کنار ارایشگری چ کاری انجام بدم ک درتمد زیادی داشته باشم منظورم اینه ک هر وقت مشتری ندارم اون کارو کنم

 • حسنا

  دوشنبه 31 آگوست 2020

  باسلام.
  من میخوام یک شغل با درآمد معمولی شروع کنم ک نیاز ب تخصص آنچنانی نداشته باشه و بازار کار خوبی هم داشته باشه اگه راهنمایی بفرمایید و چند شغل معرفی کنید ممنون میشم واقعااا
  آی دیم Hhh_r7073

  • رافی

   جمعه 23 اکتبر 2020

   سلام، 300 میلیون رو درگیر یک کار اونهم تو این شرایط؟!؟! ریسک بزرگیست، به شرط همکاری، من به سرکار خواهم گفت که چگونه با سرمایه بسیار کم، یک تولیدی خوب راه اندازی بفرمایید.

   • سید

    پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020

    سلام
    روز خوش
    میشه لطفا بنده رو هم راهنمایی کنید

  • پوریا

   چهارشنبه 25 نوامبر 2020

   کارواش

 • سعید

  یکشنبه 30 آگوست 2020

  بنظرم تواین موقعیت کرونا دستگاه تولید ماسک خیلی خوبه اما قیمتش بالاس

 • فهیمه

  یکشنبه 30 آگوست 2020

  سلام وخسته نباشید
  ایا میشه با ۳۰۰ میلیون یه کار تولیدی راه انداخت
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • معراج

   یکشنبه 6 سپتامبر 2020

   سلام
   لابراتوار دندان سازی

   • عارفی مهر

    دوشنبه 28 سپتامبر 2020

    نیاز ب تخصص داره

  • حمیدرضا

   دوشنبه 28 سپتامبر 2020

   باید تخصص خودتون رو در نظر بگیرید
   تولید البسه زنانه و یا البسه شخصی کار به صرفه ای هست

  • saeed

   شنبه 10 اکتبر 2020

   بله خیلی کارای تولیدی هست با صد میلیون هم میشه را انداخت با درامد حداقل روزی ۴۰۰ هزارتومان

  • hamid

   یکشنبه 25 اکتبر 2020

   اگه میتونید دستگاه های بهداشتی مثلا ماسک یا نوار بهداشتی بخرید اونم اگه بتونید برید تبریز میتونید ارزون تر بخرید
   و قرار نیست خودتون بسته بندی کنید چون فله ای میخرن و خود شرکت ها بسته بندی میکنن

  • اردانی هستم

   جمعه 30 اکتبر 2020

   سلام اگه مایلی تو کار نساجی سرمایه گذاری کنی کمکتون میکنم در کاشان

  • محمد

   سه‌شنبه 3 نوامبر 2020

   پرورش اسب اگر موافق بودید در خدمتم

 • محسن

  یکشنبه 30 آگوست 2020

  خوب بود

  • رضا

   شنبه 19 سپتامبر 2020

   بله میشه تولید لبنیات

 • محمد

  شنبه 29 آگوست 2020

  سلام من یه70 میلیونی دارم جای تولیدی دارم بنظر شما چه کار راه اندازی کنم که سود داشته باشه .و باید چجوری چیزی که تولید میکنمو بتونم به فرش برسونم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • حمید رضا

   دوشنبه 28 سپتامبر 2020

   شما باید در حوضه مونتاژ یا سرخم بندی فعالیت کنی
   به عنوان مثال قطعه های قفل فرمون تهیه کنی سر هم بندی کنی و بسته بندی

   • محمد

    جمعه 27 نوامبر 2020

    احسنت چه جالب…
    اگه درست کنیم میخرن واققعا ؟ میشه امتحانی همچین کار کرد اگه خریدن ادامه داد؟ تو چه مقیاسی باید باشه ؟

 • مجید

  یکشنبه 23 آگوست 2020

  سلام نظر و راهنمایی شما در مورد سرمایه ۱۲۰ میلیونی و راه اندازی یک کار تولیدی چیه؟

افزودن نظر