اگر شغل مناسبی را انتخاب کرده باشید، کار کردن در خانه می‌تواند جالب باشد. امروزه بیشتر از همیشه، گزینه هایی برای کار های خانگی وجود دارد. اگر میخواهید زندگیتان سرگرم کننده تر شود، بعضی از این فرصت های کاری ممکن است دقیقا آن لحظه ای باشد که شما به دنبال آن هستید. در این مقاله از دکتر چک فهرستی از 50 ایده مشاغل سرگرم کننده و پر درآمد را به شما پیشنهاد می دهیم.

50 ایده مشاغل سرگرم کننده و پر درآمد

1- برنامه ریز مهمانی

معمولا افراد مختلف برای برنامه ریزی رویدادها از مراسم جشن تولد گرفته تا فارق التحصیلی، نیاز به کمک دارند. اگر از برنامه ریزی کردن و کار کردن با مشتری های متفاوت لذت میبرید، این کاری که است که میتوانید در خانه انجام دهید؛ البته ممکن است لازم باشد گاهی با مشتری ها در محل مراسم ملاقات کنید.

2- طراح وب

در طراحی وب کارهای زیادی امکان پذیر است. شما فرصت کار کردن با مشتری ها در سراسر جهان را دارید و می توانید مهارت های طراحی و هنری خود را در وبسایت آنها به نمایش بگذارید.

3- طراح صفحه اینستاگرام

میتوانید از مهارت های طراحی خود برای کار با مشتری و اضافه کردن عناصری خاص در صفحه اینستاگرام آنها استفاده کنید.

4- نگهداری از کودک در خانه

یکی دیگر از 50 ایده مشاغل سرگرم کننده و پر در آمد ، نگه داری از کودکان است . اگر بچه ها را دوست دارید و از داشتن محیطی شلوغ و هیجان انگیز در خانه لذت می برید، می‌توانید به راه اندازی مهد کودک در خانه فکر کنید؛ جایی که شما در خانه خودتان از کودکان نگهداری می‌کنید.

5- فروشنده پوشاک قدیمی

سایت های آنلاین کار را برای شروع کسب و کار فروش پوشاک قدیمی و چیزهای مشابه آسان کرده اند. شما میتوانید آنها را به صورت آنلاین یا از مغازه ی دست دوم فروشی بخرید و سپس بفروشید یا اینکه فقط لباس های قدیمی خودتان را بفروشید.

6- دلقک مهمانی

اگر از سرگرم کردن بچه ها و کار با آن ها لذت می برید، دلقک شدن برای تولد بچه ها و مهمانی های مشابه آن، می‌تواند جالب باشد. البته، برای مهمانی ها باید از خانه خارج شوید؛ اما کارهای رزرو و آماده شدن برای مهمانی ها را می‌توانید در خانه تان انجام دهید.

شغل دلقک مهمانی

7- مربی حرکات موزون

هرکسی در انجام حرکات موزون حرفه ای است و می تواند مشتری هایی با سلیقه مشابه پیدا کند، می‌تواند پیشنهاد آموزش رقص در خانه را بدهد. برای مهیا کردن استودیو اصلی از سالن خانه خود استفاده کرده یا جایی را اجاره کنید و فقط کارهای اداری را در خانه انجام دهید.

8- نوازنده

با اینکه ممکن است به یک استودیو اختصاصی نیاز داشته باشد، اگر استعداد و انگیزه داشته باشید، میتوانید در خانه خود آهنگ ضبط کرده و آن را منتشر کنید.

9- چهره شبکه های اجتماعی

هیچ تضمینی نیست که در شبکه های اجتماعی بسیار مشهور شوید. اما میتوانید در خانه ویدیو های مختلفی را درست کرده و در آن جا بگذارید، و حتی شاید از تبلیغات آنقدر پول کافی بدست آورید که این کار را به عنوان شغلتان ادامه دهید.

10- مربی خصوصی

اگر به تناسب اندام و به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتان علاقه دارید، میتوانید به مشتری ها دوره های تناسب اندام یا جلسات تمرین خصوصی را در ورزشگاه، خانه یا اتاق تمرین خود پیشنهاد دهید.

11- نویسنده آگهی های تجارتی و تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی همیشه به دنبال نویسنده های آزادکار هستند تا به آنها در پروژه های خلاقانه شان کمک کنند. می‌توانید در خانه اتاق کاری برپا کنید و از شم بازاریابی و خلاقانه خود بهره ببرید .

12- طراح لباس

چه لباس شب هایی با طرح های پیچیده بدوزید یا فقط یک تیشرت ساده را طراحی کنید، در هر صورت فرصت های زیادی برای طراحان وجود دارد تا لباس های خود را در خانه طراحی کنند و بفروشند.

13- سازنده زیورآلات

روش ها و وسایل مختلف زیادی مانند: مهره، مروارید، سنگ های زینتی و … وجود دارند که می توانید با آن ها زیورآلات دست ساز درست کنید و بعد به صورت آنلاین یا حتی در نمایشگاه های صنایع دستی و یا عمده فروشی ها بفروشید.

14- معلم موسیقی

اگر کارآفرینی با استعداد موسیقی هستید، میتوانید مشتری هایی را که قصد یادگیری آلت موسیقی خاصی دارند، به خانه خود دعوت کنید و به آن‌ها موسیقی یا حتی آواز بیاموزید.

15- نویسنده کتاب های الکترونیکی

امروزه گردآوری کتاب های الکترونیکی و منتشر کردن آنها به صورت آنلاین در جاهای مختلف بسیار ساده تر است، چه رمان نویسی مشتاق باشید و چه تمرکزتان بر آثار غیر داستانی و مستند باشد.

16- شمع سازی

یکی دیگر از سرگرم کننده ترین کارها در منزل ساخت شمع است . از شمع برای بیشتر مهمانی ها ، مراسم مختلف و … استفاده می شود. شما می توانید با مقداری پارافین جامد، فتیله شمع و شیشه های سس و مربا (برای قالب) شمع های زیبا در اشکال مختلف درست کنید . راه ساده تر این است که شمع های قدیمی را آب کرده و داخل قالب های زیبا بریزید و شمع بسازید و آن ها را به دوستان و نزدیکان خود بفروشید. بعد از اینکه کاملا به این کار تسلط پیدا کردید می‌توانید انواع مختلف شمع را با رایحه و اشکال مختلف بسازید و در نمایشگاه های صنایع دستی بفروشید.

شمع سازی

17- ماساژور

ماساژوری هم یکی دیگر از 50 ایده مشاغل سرگرم کننده خانگی است که میتوانید انجام دهید . اگر گواهینامه ماساژ درمانی داشته باشید، می‌توانید در خانه خود اتاق ماساژی ترتیب داده و مشتری هایتان را در خانه ببینید و خدماتتان را ارائه دهید.

18- آرایشگر

آرایشگران میتوانند اتاقی کوچک یا بخشی از خانه شان را به ملاقات با مشتریان اختصاص دهند.

19- طراح داخلی

هرکسی که استعدادی در مد و طراحی داشته باشد، می‌تواند به مشتریان پیشنهاد طراحی داخلی خانه، شرکت و … را بدهد. برای این کار نیازی به دفتر کار جداگانه ندارید؛ بلکه میتوانید چگونگی طراحی و کارهای اداری را در خانه انجام دهید.

20- متخصص چیدمان منزل

شما می‌توانید خدماتی خاص تری به مشتریان ارائه دهید؛ مثلا: چیدمان منزل. در این کار شما وسایل خانه و دیگر وسایل تزئینی برای مشتریانی را که میخواهند منزلشان را اجاره دهند یا بفروشند، می چینید.

21- فروشنده کلکسیون

اگر مجموعه ای از چیزی دارید یا به عتیقه جات و کلکسیون علاقه دارید، می‌توانید آنها را در وبسایت های فروش آنلاین بفروشید و کسب و کاری بر اساس آنها راه اندازی کنید.

22- مشاور رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و پینترست (pinterest) هم برای کارهای تجاری محبوبند و هم برای افرادی که از استفاده از آنها لذت میبرند. با راه اندازی کار مشاوره رسانه های اجتماعی میتوانید از هر دو جنبه بهره ببرید. در این کار شما به کسب و کار ها کمک میکنید تا راهکار هایشان را در رسانه های اجتماعی شکل داده و انجام دهند.

23- آرایش و پیرایش کننده سگ

اگر عاشق سگ ها هستید و وسایل اصلی آراستن آن ها را دارید، میتوانید شغل آرایش و پیرایش سگ ها را در خانه راه اندازی کنید. این چنین فرصت زیادی برای وقت گذراندن با سگ ها خواهید داشت.

24- پرستار حیوانات خانگی

شما می‌توانید خدماتتان را به عنوان پرستار حیوانات خانگی ارائه دهید. برای این کار ممکن است مجبور باشید به خانه ی مشتری هایتان سر بزنید؛ ولی به احتمال زیاد بسیاری از کارهای روزمره را در خانه انجام می دهید.

25- آموزشیار کوادکوپتر

امروزه کوادکوپتر ها هم در بین کسب و کار ها و هم در بین افراد عادی محبوب شده اند؛ یعنی افراد زیادی به دنبال یادگیری نحوه استفاده از آنها هستند. بنابراین می‌توانید آن را در خانه خود آموزش دهید.

آموزشیار کوادکوپتر

26- طراح مد شخصی

اگر به مد علاقه دارید و می‌دانید که در این حوزه استعداد دارید، می‌توانید به ارائه خدمات خود به عنوان طراح مد شخصی فکر کنید. در این کار شما به مشتریان در مرتب کردن کمد لباس و ست کردن لباس هایشان کمک می‌کنید.

27- عکاس

شما می‌توانید کارهای زیادی مربوط به عکاسی را در خانه انجام دهید. می‌توانید عکاس چهره ، عکاس مجالس عروسی، عکاس طبیعت یا هرچیزی که به آن علاقه دارید، باشید.

28- آراستن سبد هدیه

افراد مختلف انواع سبد های هدیه را برای عزیزانشان یا برای رویدادی خاص می‌خرند. اگر از آراستن سبد غذا یا چیزهای مشابه آن لذت می برید، این کار ممکن است شغل خانگی جالبی برایتان باشد.

آراستن سبد هدیه

29- بازآفرین اسباب خانه

مکان های زیادی وجود دارند که در آنها می‌توانید اسباب و وسایل تزئینی خانه را بفروشید. شما می‌توانید تکه های قدیمی اسباب خانه را در بازار کهنه فروش ها یا مغازه های دست دوم فروشی پیدا کنید و آنها را بازآفرینی کرده و با سود زیادی بفروشید.

30- متخصص تعمیر دوچرخه

اگر دوچرخه و تعمیر کردن چیزهای دیگر را دوست دارید، می‌توانید پارکینگ خود را به کارگاه تبدیل کرده و خدمات تعمیر دوچرخه را ارائه دهید.

31- شیرینی پز

کسانی که شیرینی پز هستند میتوانند تجهیزات حرفه ای بخرند و آشپزخانه ای مجهز در خانه مهیا کنند. شما می‌توانید شیرینی های خود را در مغازه های محلی یا به صورت آنلاین بفروشید.

32- فروشنده مربا

اگر تخصص شما در مربا درست کردن یا دیگر مواد غذایی کنسروی است، می‌توانید به درست کردن آنها برای فروش فکر کنید.

33- تدارکات چی

شما همچنین میتوانید کار کترینگ را راه اندازی کنید و غذاها را در آشپزخانه خود تهیه کرده و برای مشتری های محلی تان برای مراسم های مختلف حاضر کنید.

تدارکات چی

34- گل آرا

برای کسانی که استعداد طراحی داشته و به گل و گیاه نیز علاقه دارند، درست کردن دسته گل های زیبا کار سرگرم کننده ای خواهد بود. شما می‌توانید با فروختن دسته گل ها یا بقیه گیاهانی که در خانه درست می کنید، این سرگرمی را به کار خود تبدیل کنید.

35- جمع آوری صدقه

خیریه ها و سازمان های زیادی از مراسمات و کمپین های برنامه ریزی شده به عنوان روشی برای جمع آوری اعانه استفاده می کنند. اگر از برنامه ریزی مراسم ها یا دیگر فرصت های پولساز لذت می برید، این شغل خانگی را راه اندازی کنید.

36- طراح برنامه یا اپلیکیشن

طراحی برنامه های موبایل حوزه ای در حال رشد است. اگر از لحاظ تکنیکی میدانید چطور برنامه طراحی کنید، میتوانید در خانه برنامه های خود را درست کرده یا حتی خدماتتان را به مشتری ها ارائه دهید.

37- طراح منظره

طراحی منظره یکی دیگر از کارهایی است که میتوان در خانه انجام داد. این کار مناسب کسانی است که به طراحی علاقه دارند و از کار کردن در طبیعت لذت می‌برند.

38- طراح لباس رنگارنگ

رنگ کردن پیراهن، لباس ها و لوازم دیگر می‌تواند کار جالب و سرگرم کننده ای باشد. اگر از این کار لذت می برید، می‌توانید آنها را به صورت آنلاین یا در نمایشگاه های صنایع دستی و … بفروشید.

39- مربی زندگی

میتوانید به صورت آنلاین یا از طریق تلفن به مشتری ها مشاوره و پیشنهاد دهید و به آنها در برنامه ریزی در مورد کار، روابط و دیگر جنبه های زندگیشان کمک کنید.

40- مسئول هماهنگی عروسی

برنامه ریزی عروسی به کار و مهارت های سازماندهی زیادی نیاز دارد. زوج های زیادی مسئول هماهنگی عروسی را استخدام میکنند تا در مدیریت جنبه های مختلف مراسم به آنها کمک کند. بسیاری از کارهای این شغل را میتوانید در خانه انجام دهید؛ البته اگر از سازماندهی و کار با مشتری لذت می برید.

41- طراح حنا

حنا گیاهی است که هزاران سال است برای تزئین و آرایش از آن استفاده می شود. اگر هنرمندی هستید که در حنا زدن مهارت دارید، می‌توانید طرح هایی برای این کار طراحی کنید و آنها را بفروشید یا در مراسم های مختلف برای افراد بزنید.

42- وبلاگ نویس حرفه ای

وبلاگ نویسی کاری در حال رشد است که شامل حوزه های موضوعی و موقعیتی مختلفی است. اگر از نوشتن، عکاسی یا حتی شرح فعالیت های خانواده تان لذت می برید، کار وبلاگ نویسی حرفه ای را انتخاب کنید.

43- شیشه گر

شیشه گری سرگرمی است که می‌توانید از آن برای ساختن همه چیز، از زیورآلات گرفته تا وسایل تزئینی خانه، استفاده کنید. شما میتوانید این آثار خاص را به صورت آنلاین یا در عمده فروشی ها و … بفروشید.

شیشه گری

44- مسئول تبلیغات

از دیگر 50 ایده مشاغل سرگرم کننده میتوان به تبلیغات اشاره کرد . اگر استعداد تبلیغات و کار با رسانه ها را دارید، ممکن است بتوانید در خانه برای مشتری های مختلف به عنوان مسئول تبلیغات کار کنید.

45- صاحب خانه اجاره ای

اگر اتاق اضافه، آپارتمان یا جایی در خانه دارید که استفاده نمی شود ، می‌توانید آن را تبدیل به مکانی اجاره ای برای تعطیلات کنید و در وبسایت و شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید.

46- خریدار مخفی

اگر خرید کردن را دوست دارید، می‌توانید خدمات خود را به عنوان خریدار مخفی به مشتری ها ارائه دهید. در این کار شما خدمات و نیاز های مغازه های مختلف محله را ارزیابی می‌کنید. البته این کار نیازمند سر زدن به مغازه هاست؛ اما می‌توانید بیشتر کارهای اداری را در خانه انجام دهید.

47- مربی یوگا

یوگا در بسیاری از کشورها محبوبیت زیادی دارد. پس اگر در یوگا مهارت دارید، می‌توانید در خانه خود اتاقی به انجام یوگا اختصاص دهید و مهارت هایتان را برای دیگران به اشتراک بگذارید.

48- برنامه ریز مسافرت

به لطف بسیاری از برنامه های آنلاین، برنامه ریزی برای مسافرت برای افراد بسیار آسان تر شده است. شرکت ها و گروه های بزرگ همچنان برای برنامه ریزی مسافرت ها نیاز به کمک دارند؛ بنابراین اگر از این کار لذت می برید می‌توانید خدمات خود را به مشتری ها ارائه دهید.

49- مسئول مهمانسرا

اگر مکانی بزرگ دارید که برای تعداد زیادی مهمان مناسب است، میتوانید مهمانسرایی راه اندازی کنید که در آن جای خواب و صبحانه به مسافران ارائه دهید.

50- ساخت و تزیین سفره هفت سین

یکی از سرگرم کننده ترین کارها خصوصا در پایان سال، تهیه و تدارک سفره هفت سین است. شما می توانید با جام ها و ظروف قدیمی، کمی کاغذ رنگی، خمیر گل چینی و … سفره هفت سین زیبایی درست کنید و به دوستان و آشنایان خود بفروشید.

 

 

منبع