15 ایده کسب و کار در شهرهای کوچک و روستا ها

زمان مطالعه:5 دقیقه
24 اکتبر 2019
نویسنده :مهسا فرمانی
ایده کسب و کار در شهرهای کوچک

ایده کسب و کار در شهرهای کوچک روستایی برای مناطق روستایی یا شهر های کوچک مناسب هستند. این ایده ها کم هزینه،  برای شروع آسان و مختص مناطق کم جمعیت هستند.
امروزه مردم به مشاغل در شهر های بزرگ فکر میکنند، اما نمی دانند شهری کوچک یا روستا گزینه بهتری برای شروع تجارت است. به احتمال زیاد در شهر های کوچک با رقابت کمتری در تجارت مواجه خواهید شد. و مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز در مشاغل روستایی کمتر از کلان شهرهاست.
بنابراین، اگر در شهری کوچک زندگی میکنید یا به سفر کردن به مناطق روستایی برای شروع کسب و کار خود علاقه دارید، این مقاله برایتان جالب خواهد بود. در اینجا فهرستی از 15 ایده کسب و کار در شهر های کوچک روستایی برای کارآفرینان مشتاق  در مناطق روستایی می بینید.

با 15 ایده کسب و کار در شهرهای کوچک و روستا ها آشنا شوید

1- فروشگاه مواد غذایی

اولین ایده ی کسب و کار در شهرهای کوچک، راه انداختن فروشگاه مواد غذایی است. فروشگاه مواد غذایی جایی است که در آنجا اقلام خانگی و حبوبات به فروش می‌رسد. در مرحله اول، میتوانید یک مغازه را برای راه اندازی فروشگاه مواد غذایی اجاره کنید. برای خرید حبوبات میتوانید مستقیما با کشاورزان قرارداد ببندید. این امر به شما در بدست آوردن حاشیه سود بالاتر کمک میکند.

2- بازار میوه و سبزیجات

دومین گزینه ی کسب و کار برای مناطق روستایی راه اندازی بازار میوه و سبزیجات است. از آنجایی که میوه و سبزیجات در مناطق روستایی تولید میشوند، میزان دسترسی به میوه و سبزیجات بسیار است. میتوانید مغازه ای اجاره کنید و تجارت خرده فروشی یا عمده فروشی میوه و سبزیجات را شروع کنید. این یک تجارت کم هزینه با حاشیه سود بسیار مناسب است.

3- خرده فروشی مواد غذایی

خرده فروشی مواد غذایی گزینه مناسبی برای تجارت در مناطق روستایی و همچنین شهری است. خرده فروشان مواد غذایی کلیه اقلام بسته بندی شده مربوط به مواد غذایی (کالاهای غیر قابل فاسد شدن) را در فروشگاه نگه می دارند. آنها به خوبی فروشگاه مواد غذایی هستند با این تفاوت که فقط کالاهای بسته بندی شده مربوط به مواد غذایی را دارند. این یک تجارت در حال رشد با فرصت های بسیار است.

4- فروشگاه بذر و کود شیمیایی

کشاورزی یکی از مشاغل اصلی مناطق روستایی است. بنابراین راه اندازی فروشگاه بذر و کود، گزینه ی تجاری امیدوارکننده ای برای شروع است. در این تجارت، شما باید در فروشگاهتان بذر و کود شیمیایی بفروشید. بهتر است بذر و کود را به چند شرکت مختلف بفروشید و با آنها قرارداد ببندید. علاوه بر کود شیمیایی، میتوانید در فروشگاهتان سموم دفع آفت نیز گزینه مناسبی است.

5- تجارت گل

تجارت گل یا گل فروشی ایده بعدی در فهرست ایده های کسب و کار در شهرهای کوچک است. در این تجارت باید گل بفروشید. این یک گزینه تجاری بادوام با سرمایه گذاری کم است. به دلیل کاربردهای محلی و استفاده در مراسم های ازدواج و سایر رویدادها، نیاز به گل یک نیاز همیشگی است. در مناطق روستایی میزان دسترسی به گل زیاد است. علاوه بر این موارد، شما میتوانید گل ها را از مناطق روستایی خریداری کنید و حتی آن‌ها را در شهرها بفروشید.

6- کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک به معنای کاشت طبیعی محصولات بدون استفاده از کود، سموم دفع آفات و مواد شیمیایی است. شما می توانید تجارت کاشت محصولات ارگانیک را در مناطق روستایی شروع کنید. در مناطق روستایی، زمین های زیادی با هزینه های کمتر وجود دارد. اگر در زمینه کشاورزی تخصص دارید، میتوانید وارد تجارت بادوام کاشت محصولات ارگانیک شوید.

ایده کسب و کار در شهرهای کوچک

ایده کسب و کار در شهرهای کوچک

7- فروشگاه پوشاک آماده

فروشگاه پوشاک آماده یکی از بهترین گزینه های تجارت در شهرهای کوچک است. در این فروشگاه باید پوشاک آماده برای فروش بگذارید. میتوانید پوشاک بانوان، آقایان و همچنین کودکان را بفروشید. برای شروع این کار نیاز به مغازه ی اجاره ای کوچکی دارید. از آنجایی که در منطقه ی روستایی هستید، پیشنهاد می شود که پوشاکی با قیمت های باصرفه به فروش برسانید

8- پرورش ماهی

پرورش ماهی به معنای پرورش ماهی در محیط مصنوعی و مخازن یا حوضچه ها است. نیاز به ماهی در داخل و همچنین در خارج از کشور بسیار زیاد است. بنابراین، شروع کار پرورش ماهی معقول است. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کار بالا است. شما به زمین، محیط مناسب و همچنین دانش مورد نیاز برای شروع کار پرورش ماهی، نیاز خواهید داشت.

9- مرغداری

مرغداری به معنای دامپروری برای پرورش پرندگانی مانند مرغ، بلدرچین و غیره است. ایده ی اصلی این است که با تخم مرغ و گوشت حیوانات سر و کار دارید. در این تجارت، شما باید از نظر محیط زندگی، تغذیه و سایر نیازهای اساسی نهایت دقت را داشته باشید. توصیه می شود قبل از شروع پرورش طیور، تجربیاتی کسب کنید.

10- فروشگاه لوازم جانبی تلفن همراه

فروشگاه لوازم جانبی تلفن همراه ایده بعدی در فهرست ایده های کسب و کار مناطق روستایی است. استفاده از تلفن های همراه بسیار است. در کنار افزایش استفاده از تلفن همراه، نیاز به لوازم جانبی همچون کاور های موبایل، شارژرها، هدفون و لوازم دیگر در حال افزایش است. شما می توانید فروشگاهی برای لوازم جانبی تلفن همراه راه اندازی کنید. همراه با لوازم جانبی تلفن همراه، می توانید برای شارژ مجدد موبایل نیز اقدام کنید.

11- دوره آموزش کامپیوتر

یک متخصص کامپیوتر می تواند برای شروع دوره های آموزش کامپیوتر در شهرهای کوچک برنامه ریزی کند. تقریبا در همه مشاغل کوچک یا بزرگ متخصصان کامپیوتر لازم هستند. بنابراین، افراد حاضرند برای یادگیری کامپیوتر هزینه کنند. در مرحله اول، می توانید با دوره های آموزش ورد (word)، اکسل (excel) و پاورپوینت (power point) شروع کنید. در مرحله بعدی، میتوانید دوره های آموزش پیشرفته مربوط به کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT) را شروع کنید.

12- تعمیر و نگه داری تجهیزات مزرعه

تجهیزات مزرعه در مناطق روستایی برای کشاورزی استفاده زیادی دارد. تقریبا همه تجهیزات کشاورزی بعد از مدتی نیاز به تعمیر دارند. بنابراین، شروع کار تعمیر و نگه داری تجهیزات مزرعه در مناطق روستایی فکر خوبی است. برای شروع این کار، شما به نیروی کاری متخصص و شخصی با دانش تجهیزات مزرعه نیاز دارید.

13- خدمات کارگری برای تولید محصول

کشاورزی یکی از حرفه های اصلی مناطق روستایی است. بیشتر مردم برای کشاورزی به کارگر مزرعه نیاز دارند. اگر در مدیریت نیروی انسانی استعداد دارید، می توانید خدمات کارگری برای تولید محصول راه اندازی کنید.

14- داروخانه

ایده ی بعدی ، راه اندازی داروخانه است. برای افتتاح داروخانه باید مجوز داروسازی داشته باشید. از آنجایی که داروخانه یکی از نیاز های اساسی است، شانس موفقیت در این کار بسیار زیاد است

15- رستوران

افتتاح رستوران یکی از بهترین ایده های تجاری برای شهرهای کوچک است. برای باز کردن رستوران به مکانی کوچک و گروهی خوب نیاز دارید. مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای رستوران  نیز متوسط است.


مطالب مرتبط رو حتما بخوانید :

چشم اندازی روشن و برنامه ای برای آینده خود بسازید
موفقیت در مصاحبه و دستیابی به شغل و هدف رویایی تان
5 سبک رهبری در مدیریت که باید بیاموزید

 

منبع

مهسا فرمانی

مهسا فرمانی

سلام ، مهسا فرمانی دانشجوی سال آخر کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم . همواره علاقه شدید به مطالعه و ترجمه متون علمی از سراسر وب رو داشته ام و تمام تلاشم ارائه بهترین مطالب به کاربران عزیز وب سایت دکتر چک می باشد . اگر نکته ای ، پیشنهادی ، ایده ای داشتید ، در قسمت نظرات این پست برام ارسال کنید . خیلی خوشحال خواهم شد تا نظر شمارو هم در این باره بدونم . موفق باشید .

نظرات کاربران4 دیدگاه

 • mahdi

  سه‌شنبه 11 فوریه 2020

  کاش هیچ کس تو روستا و شهر های کوچک بزرگ نشه چون هیچ شغلی وجود نداره امکانات درس و زندگی ساده و اینکه وقتی وارد یه شهر بزرگ میشه با کلی آدم سرش کلاه میزارن.

  • مقدسی

   سه‌شنبه 11 فوریه 2020

   درسته شهر های بزرگ یه سری مزیت هایی داره ، ولی خوب بعضیا هم مجبورن تو شهر های کوچیک رشد کنن

   • حسین حیاتی زیارتی

    جمعه 17 جولای 2020

    من خیییلی روستا رو به شهر ترجیح میدم، خیلی پتانسیل داره

  • حسن

   شنبه 30 می 2020

   اتفاقا کسی که بخواد بهترین شروع رو از شهرهای کوچک میتونه داشته باشه چون تو شهرهای بزرگ رقابت خیلی شدید میشه اما تو شهرهای کوچک راحت میتونی پیشرفت کنی

افزودن نظر