علت داغ شدن کمر و سوزش پشت بدن چه بیماری های است؟

دسته: بیماری ها
زمان مطالعه: 10 دقیقه
21 ژانویه 2020
نویسنده : نسترن ملک پور
داغ شدن کمر نشانه چیست؟

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در یک روز معمولی، ناگهان پشتتان داغ شده و دلیل آن را نمی دانید! باید بگوییم که این داغ شدن می تواند نگران کننده باشد؛ مخصوصا وقتی که داغ شدن کمر ناگهانی بوده و علائم دیگری هم نداشته باشد.

البته در بیشتر مواقع داغ شدن کمر دلیلی برای نگرانی ندارد. به طور مثال: افرادی که طبع گرمی دارند و بیشتر از دیگران، احساس گرما می کنند،  در پشت کمرشان احساس گرمای زیادی می کنند. در بعضی مواقع این داغ شدن می تواند به خاطر ایجاد مشکلاتی در سلامتی شخص باشد. مثلا اگر با داغ شدن پشتتان اذیت می شوید ، این داغ شدن در اکثر ساعات شبانه روز اتفاق می افتد یا علائم دیگری نیز در کنارش تجربه می کنید، شاید مبتلا به بیماری خاصی هستید.

در اکثر اوقات دلیل داغ شدن کمر مشکلات پوستی و یا بروز مشکل در اعصاب کمر و یا ستون فقرات است.

در این مقاله از سایت دکتر چک می خواهیم دلایل احتمالی داغ شدن کمر، علائم و راه های درمانی آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

علائم داغ شدن کمر و پشت بدن

در صورتی که پشتتان با لمس کردن شروع به داغ شدن کرد، ممکن است مشکلی در پوستتان وجود داشته باشد. مشکلات پوستی که باعث داغ کردن پشت می شوند، علائم دیگری هم دارند.

علائم داغ شدن کمر

این علائم عبارتند از:

 • پوست قرمز شده و تغییر رنگ داده و نسبت به لمس کردن حساس می شود؛
 • التهاب و لایه لایه شدن پوست؛
 • درد شدید در زیر یا روی پوست؛
 • تب؛
 • درد در ماهیچه های بدن.

برخی افراد همراه با داغ شدن کمرشان، درد هایی شبیه به سوختگی یا خشکی و یا احساس فرو رفتن سوزن را در پشتشان احساس می کنند. در برخی اوقات همراه با این درد ها، علائم دیگری هم بروز می کند:

 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن کمر؛
 • احساس گرما یا جرقه های الکتریکی که در قسمت های دیگر بدن مانند: بازوها و یا قسمت پایین پاها بروز می کند؛
 • احساس درد در معده، قفسه سینه یا گلو.

علت داغ شدن کمر و پشت بدن چیست؟

چند مورد از دلایلی را که باعث ایجاد کمر درد می شوند، در پایین شرح می دهیم:

دردهای عصبی

در بیشتر موارد گرم شدن و سوزن سوزن شدن کمر به علت بروز درد های عصبی است.

دردهای عصبی باعث سوزش کمر می شوند

درد عضلانی باعث ایجاد گرفتگی، فشار و تیر کشیدن خفیف یا شدید می شود؛ اما دردهای عصبی علائم دیگری نیز دارند. این علائم عبارتند از:

 • احساس ناگهانی گرما در یک یا چند نقطه از بدن؛
 • مور مور شدن؛
 • بی حسی در یک یا چند قسمت از بدن؛
 • تیر کشیدن یک یا چند قسمت از بدن؛
 • حرکت ناگهانی بعضی از اعضای بدن که احساسی شبیه به وارد شدن شوک الکتریکی دارد.

داغ شدن یکی از علائم دردهای عصبی است. در صورتی که عصب آسیب دیده و یا فشرده شده باشد، نمی تواند سیگنال های عادی به مغز ارسال کند. در نتیجه ممکن است مغز، آن سیگنال ها را به عنوان داغ شدن تعبیر کند و فرد احساس کند که قسمتی از بدنش گرم شده است .

دیابت و آسیب به اعصاب:

افراد مبتلا به دیابت دچار نوعی از دردهای عصبی به نام نوروپاتی دیابتی می شوند. میزان بالای گلوکز و تری گلیسیرید در خون می تواند به مرور زمان، به اعصاب بدن آسیب برساند و در نتیجه باعث ایجاد احساسات غیر عادی یا دردناکی مانند: بی حسی، سوزن سوزن شدن و سوزش شود.

نوروپاتی محیطی و کانونی و آسیب به اعصاب:

یکی از معمولی ترین انواع نوروپاتی ” نوروپاتی محیطی” است که بر روی پاها و دست ها تأثیر می گذارد. در این مشکل چندین عصب محیطی بیمار آسیب می بیند. یکی دیگر از انواع نوروپاتی ” نوروپاتی کانونی” نام دارد که تنها به یک عصب حمله کرده و به آن آسیب می رساند. به طور معمول نوروپاتی کانونی در قسمت های پایین تنه، تاثیر می گذارد و احتمال اینکه به دست و پا یا سر هم آسیب برساند، کم است.

رادیکولوپاتی و آسیب به اعصاب:

یکی دیگر از بیماری های عصب که می تواند باعث داغ شدن و سوزش کمر شود رادیکولوپاتی نام دارد. در این بیماری عصب های ستون فقرات ملتهب و یا کشیده می شوند و در نتیجه باعث ایجاد درد، در هر قسمت آسیب دیده کمر می شود. معمولا درد ناشی از رادیکولوپاتی الگوی مشخصی دارد. در صورتی که اقدامی برای کاهش درد انجام نشود و بیمار روش زندگی و فعالیت های روزانه اش را تغییر ندهد، این درد با گذشت زمان می تواند بدتر شود.

سیاتیک و آسیب به اعصاب:

دردهای سیاتیک یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد، مخصوصا افرادی که فعالیت های بدنی سنگین انجام می دهند با آن مواجه هستند. سیاتیک یکی از انواع رادیکولوپاتی است که باعث فشرده شدن« عصب سیاتیک» می شود. عصب سیاتیک از قسمت تحتانی لگن و به داخل پا حرکت می کند، در نتیجه دردهای سیاتیک معمولا در قسمت های پایینی کمر (درد در باسن و پاها هم احساس می شود) بروز می کنند.

دردهای سیاتیک می تواند باعث ایجاد کمردرد، سوزش و یا گرفتگی شوند.

آفتاب سوختگی

پوشیدن لباس های زیاد و یا برهنه بودن قسمتی از بدن در  فصل های گرم سال، می تواند باعث آفتاب سوختگی و به خصوص سوختن پوست شانه ها و کمر شود. پوست آفتاب سوخته معمولا قرمز یا لایه لایه می شود.

آفتاب سوختگی باعث داغ شدن کمر می شود

در صورتی که پوست آفتاب سوخته را لمس کنید، دچار درد، سوزش و سوزن سوزن شدن پوست می شوید.

استفاده از برخی از داروها مانند: رتینوئیدها، اسید سالیسیلیک، سولفونامیدها، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و برخی از داروهای ادرارآور می توانند خطر آفتاب سوختگی را افزایش دهند. در بیشتر مواقع لازم نیست درمان خاصی برای آفتاب سوختگی انجام دهید و معمولا به مرور زمان خوب می شوند. اما به هر حال این آفتاب سوختگی ها می توانند دردناک باشند؛ مخصوصا وقتی که لباس می پوشید. علاوه بر این قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم و ایجاد آفتاب سوختگی های مداوم، می توانند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد.

علائم آفتاب سوختگی شدید شامل: تاول، کم آبی بدن، تب و … است. اگر شخصی دچار آفتاب سوختگی شدید شده باشد، بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کند.

عفونت های پوستی

عفونت های پوستی باعث ملتهب شدن پوست می شوند. در صورتی که روی پوست ملتهب دست بکشید، احساس داغ شدن می کنید؛ به علت اینکه بدن در حال مبارزه با عفونت است.

عفونت های پوستی باعث سوزش کمر می شود

چند مورد از علائم عفونت پوستی شامل: تورم، درد در قسمت عفونی شده و قرمزی پوست هستند. در صورتی که عفونت پوستی زیاد شود بیمار علائمی شبیه علائم بیماری آنفولانزا یا تب را تجربه می کند.

سلولیت نوعی عفونت پوستی است که در لایه های عمیق پوستی شکل می گیرد و زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از طریق زخم وارد پوست شوند. این عفونت می تواند باعث داغ شدن پوست شود. زخم هایی که دچار سلولیت می شوند، می توانند خیلی بزرگ و یا بسیار کوچک باشند، مانند: خراش های کوچک، نیش عنکبوت و سایر موارد. در اکثر مواقع زمانی که پوست دچار سلولیت می شود، رگه های قرمز یا تیره بر روی زخم دیده می شود.

اگر سلولیت درمان نشود، زندگی بیمار به خطر می افتد. عدم درمان سلولیت می تواند منجر به ابتلا به یک عفونت بدنی به نام سپسیسی (گند خونی) شود. با گذشت زمان عفونت از طریق خون وارد تمام بافت های بدن می شود و در این صورت بیمار به آنتی بیوتیک های بسیار قوی نیاز پیدا کرده یا حتی ممکن است در بیمارستان بستری شود.

سوزش سر دل

زمانی که محتویات معده به سمت بالا (مری) حرکت کنند، شما دچار سوزش سر دل می شوید. این اتفاق معمولا بعد از خوردن غذای زیاد و حجیم روی می دهد و در نتیجه بیماری رفلاکس دستگاه گوارش (GERD) است. یکی از علائم این بیماری: حرکت مکرر محتویات معده به سمت مری است.

سوزش سر دل باعث داغ شدن کمر می شود

بیشتر افراد مبتلا به این بیماری در قفسه سینه یا گلویشان احساس درد و سوزش می کنند. در مواقعی که شدت بیماری زیاد می شود، این سوزش و درد به کمر هم سرایت می کند و باعث داغ شدن بالای کمر بیمار می شود.

سنگ کلیه

معمولاً وقتی که میزان مواد معدنی (مانند کلسیم) در ادرار بیش از حد حد مجاز باشد، ذراتی مانند سنگریزه در کلیه ها جمع شده و به مرور تبدیل به سنگ کلیه می شود. بسیاری از کسانی که دچار سنگ کلیه می شوند پس از مدتی از عفونت ادراری هم رنج می برند.

داشتن سنگ کلیه به شدت دردناک است و در زندگی بیمار اختلال ایجاد می کند. این درد در قسمت تحتانی کمر و معمولاً در نزدیکی کلیه سنگ ساز، بسیار شدید است. بیشتر مبتلایان به سنگ کلیه در کمرشان احساس درد دارند؛ اما در مواردی دیده شده که بیمار در سمت کلیه اش احساس گرما و داغ شدن می کند.

سنگ کلیه باعث داغ شدن کمر می شود

ممکن است درد ناشی از سنگ کلیه به سمت کشاله ران کشیده شود. علاوه بر این در زمانی که سنگریزه ها در حال رد شدن از مجاری ادراری هستند، بیمار احساس سوزش و درد در کشاله ران یا کمر دارد و ممکن است دچار گرفتگی عضلانی شدید هم شود.

درمان داغ شدن کمر و سوزش پشت

اینکه برای درمان داغ شدن و سوزش کمرتان از چه روشی استفاده کنید، بستگی به علت به وجود آمدن آن دارد. اگر درد و داغ شدن پشتتان شدید است و یا علائمی مانند: تب یا احساس کسالت دارید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

بهتر است در صورت مشاهده علائم بیماری های زیر، زودتر خودتان را به اورژانس یا پزشک برسانید:

 • سنگ کلیه؛
 • سلولیت یا زخمی که عفونت کرده؛
 • آفتاب سوختگی شدید.

ممکن است پزشک برای از بین بردن و یا جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک را تجویز کند. در صورتی که شخص دچار آفتاب سوختگی شدید شده باشد، به صورت وریدی مایعات را به بدنش تزریق کرده و   برای کم کردن درد مسکن را تجویز می کنند.

برای درمان سوزش سر دل کافی است یک آنتی اسید مصرف کنید (برای خرید این دارو از داروخانه نیازی به نسخه پزشک نیست). علاوه بر این مصرف وعده های غذایی کوچک و غذاهایی که اسید کمتری دارند، باعث جلوگیری از سوزش سردل می شود.

البته افرادی که مکررا سوزش سر دل را تجربه می کنند باید به پزشک مراجعه کنند؛ زیرا این مشکل می تواند نشان دهنده یک بیماری جدی مثل: رفلاکس دستگاه گوارش (GERD) باشد. در صورتی که شخصی مبتلا به رفلاکس دستگاه گوارش باشد، می تواند با مصرف دارو علائم را از بین ببرد.

اگر سنگ کلیه کوچک باشد، معمولا بدون هیچ درمانی خودش دفع می شود. اما دفع شدن سنگ همیشه بدون درد نیست و ممکن است مدتی طول بکشد. در طول این مدت پزشک برای رفع درد، از داروهای مسکن استفاده می کند. در صورتی که سنگ کلیه بزرگ باشد، پزشک برای درمان از روش جراحی برای برداشتن سنگ استفاده می کند.

معمولا در حدود 80 تا 90٪ از مواقع، سیاتیک بدون جراحی و تنها با تغییر شیوه فعالیت های روزانه درمان می شود. استفاده از کمپرس گرم و سرد و ورزش کردن می تواند در درمان سیاتیک موثر باشد. همچنین انجام حرکات کششی و فیزیوتراپی تاثیر خیلی زیادی در از بین بردن دردهای سیاتیک دارد. در صورتی که درد بیمار خیلی شدید باشد، ممکن است پزشک تزریق به ستون فقرات را توصیه کند.

درمان سوزش کمر

با این حال مشکل سیاتیک در برخی افراد نه تنها بهتر نمی شود، بلکه بدتر هم شده و مثل سایرین به خودی خود درمان نمی شود. در صورتی که بیمار تا 3 ماه، علائم سیاتیک را داشته باشد و این علائم بهتر نشوند، ممکن است پزشک عمل جراحی را برای از بین بردن فشار ستون فقرات پیشنهاد کند.

در صورتی که داغ شدن کمر به علت ابتلا به دیابت باشد، پزشک به بیمار توصیه می کند که قند خون خود را کنترل کرده و آن را در حد اعتدال نگه دارد. برخی از داروها برای رفع درد و بی حسی ناشی از دیابت موثر هستند.  علاوه بر این انجام برخی حرکات فیزیوتراپی هم می تواند برخی از علائم دردهای عصبی را از بین ببرد.

چشم انداز

سوزش در ناحیه کمر می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل اساسی در بدن باشد و نباید نادیده گرفته شود. با این حال این مشکل همیشه قابل درمان است. تشخیص علت آن می تواند دشوار باشد، به همین خاطر اگر این علائم ادامه داشت و یا علائم دیگری در کنار آن داشتید باید با یک پزشک مشورت کنید.

فراموش نکنید که هرچه سریع تر درمان را شروع کنید، زودتر به بهبودی قطعی دست خواهید یافت .


در مورد بیماری های زیر بیشتر بدانید :

خارش گلو نشانه چیست ؟ چگونه درمان می شود ؟
علائم کیست تخمدان و راه های پیشگیری و درمان سریع
علت درد شانه و دست راست و سوزش پشت کتف چیست ؟

 

منبع

هشدار:

مقالات پزشکی و سلامتی دکتر چک تنها جنبه اطلاع رسانی کلی درباره یک بیماری را دارند و توصیه پزشکی و درمانی خودسرانه تلقی نمی شوند. لذا اگر مشکل یا بیماری خاصی دارید مراجعه حضوری به پزشک متخصص جهت ویزیت و درمان ضروری می باشد.

همچنین اگر نیاز فوری به گفتگو و مشاوره با پزشک متخصص دارید، ما سامانه مشاوره آنلاین پزشکی پزشک لاین را به شما پیشنهاد می کنیم.

نظرات کاربران 30 دیدگاه

 • آزاده مالکی

  شنبه 13 مارس 2021

  سلام چند روز پیش احساس کردم که روی یه نقطه از پهلوی راستم آب جوش ریخت طوری که یه دفعه جیغ زدم،از اون روز پهلوی راستم داغ میشه و گاهی هم همون احساس سوزش،دلیلش چی میتونه باشه خیلی نگران هستم

 • Tara

  دوشنبه 15 فوریه 2021

  سلام اقای دکتر از امروز تقریبا شروع شده کمرم داغ میشه حس میکنم اتش گرفته درد ماهیچه دارم راهنمایی کنید ممنون میشم

 • علی

  جمعه 22 ژانویه 2021

  سلام
  پدرم بیست سال پیش عمل جراحی دیسک کمر انجام داده ولی الان روی قسمت جراحی داغ میکنه
  علت چیه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021

   بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از نظر عفونت های پوستی بررسی شود

 • محمد

  چهارشنبه 6 ژانویه 2021

  سلام.من میگرن دارم و چندین سال پیش دچار سوزن سوزن پا شدم که با مراجعه دکتر دارو افسرگی مصرف کردم و خیلی سریع رفع شد.الان یک هفته هست بخاطر درد زانو به دکتر مراجعه کردم که ازمایش نوشت و مکمل غذایی داد .ازمایشم عادی بود و مشکلی نداشت،توی همین موقع دوباره سوزن سوزن شدن پاهام و بیقراری پاهام برگشت و علاوه بر اون انتهای کمرم سوزن سوزن و گر میگیره و احساس داغی میکنم و بدن دردم داشتم که ام ار ای سر هم دادم مشکلی نداشت و الان سدیم والپرات برای میگرنم مصرف میکنم و گلونازپام و فلوکستین 20هم برای استرس و اضطراب .دکتر گفته داروها از هفته دوم شروع به تاثیر میزاره اما الان از سوزش کمر و بیقزای و بی حسی پا خیلی اذیت میشم میشه راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021

   مصرف داروهای داده شده را ادامه دهید و منتظر پاسخ درمانی باشید

 • مهدی

  چهارشنبه 2 دسامبر 2020

  سلام من وقتی احساس گرما بکنم بدنم چنان به سوزش و سوزن سوزن شدن میکنه که واقعا برای اون لحظه تا خنک نشم از سوزش میمیرم من خودم احساس میکنم بخاطر مصرف قرص هایی بوده که بهش اعتیاد داشتم و بعداز ترک کردنش که تازه چند ماهه این علائم به سراغم اومده البته احساس خودم اینه ولی نمیدونم باید چکار کنم چون کوچکترین تحرک باعث گرم شدن بدنم و سوزش من میشه واقعا دارم عذاب میکشم بیشتر بالا تنه من دچار سوزش میشه کمر سینه و کف دست ها باید چکار کنم اگر کسی بتونه کمکم کنه واقعا نمیدونم چکار کنم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 4 دسامبر 2020

   بهتر است ازمایش و چک آپ کلی برای تیرویید و چربی خون داشته باشید

 • علیرضا محمدی

  پنج‌شنبه 12 نوامبر 2020

  سلام.. من نزدیک 20 روز پیش سینوس هام عفونت کرد و رفتم دکتر دارو آموکسی کلاس بهم داد خوردم الان یه هفته هستش که در پشتم و سینه هام احساس میکنم انگار سوزن میزن و بدنم گرم میشه یه لحظه و بعدش تمام پشت و سینه هام احساس فرو کردن سوزن دارم بمدت چند ثانیه میاد و بعدش تمام میشه… علت چیست؟

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 18 نوامبر 2020

   سلام
   با توجه به شیوع کرونا بهتر است سیتی اسکن ریه بدهید

 • ناهيد نظري

  پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020

  سلام جند روز قبل من يك ورزشي كردم كه احساس كردم گردنم كاملا گرفت وفشار به گردنم امد بعد از دوساعت درناحيه پشت كمرم احساس داغي كردم واين ادامه دارد درد ندارم ولي حالت داغي زيادي فقط در ناحيه پشت كمرم وگه گاهي هم گز گز در دستانم هست لطفا من را راهنمايي بفرماييد

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 4 سپتامبر 2020

   احتمال گرفتگی عضلانی هست و بهتر است از نظر دیسک گردن و ستون فقرات بررسی و ام‌ار ای انجام دهید
   چون گرگز دست نیز دارید حتما ام ار ای را انجام دهید

 • رضا

  یکشنبه 2 آگوست 2020

  دکتر جان سلام
  داشتم مطالب وب سایت تون رو چک میکردم
  گفتم مشکلم رو با شما در میان بگذارم شاید دریچه ای باشه واسه نجات من از مصرف شیشه که نیاز به گفتن نیست که چه چیزهایی ازم گرفت و بدشانسی یا هرچی که هست
  کاملا با بدن بنده سازگار هستش
  البته از لحاظ تاثیرات عمومی که ازش شنیده میشه
  من نه توهم میزنم ، نه چیز عجیب غریبی میبینم ، نه هیچ چیز دیگه ای
  دکتر عزیز فقط حافظه کوتاه مدت من رو واقعا داغون کرده
  دیگه تحت هیچ شرایطی به حافظه خودم اعتماد ندارم که بدون شک در مورد چیزی حرف بزنم
  به هرحال
  میشه نجاتم بدی دکتر بخدا بهترین روزهای زندگیم رو ،،،،،
  لطفا ازتون ممنون میشم با ایمیل پاسخ بنده رو بدید
  تشکر ،،، با آرزوی موفقیت

 • moslem

  چهارشنبه 29 جولای 2020

  سلام من تمام ستون فقرات از گردن تا پایین احساس داغی و سوزن سوزن شدن دارم دستهام هم بیحس میشه و برعکس ستون فقراتم دست وبالم سرده ومثل یخ میشه بخصوص دم صبح بطوریکه از خواب بیدارم میکنه احساس بدیه این مشکل بعداز خوردن داروی سو ماتریپتان ایجاد شد میخواستم دانترولن امتحان کنم برای این مشکل ولی پیدا نکردم یه سوال هم دارم ایا ممکنه سندرم سروتونین باشه من دوسال قبلش داروهای مهار کننده انزیم مونو امین اکسیداز خوردم

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 29 جولای 2020

   سلام
   علایمتان بخاطر مصرف قرص سوماتریپتان‌میباشد و لاغیر

 • بهنام قنبری

  جمعه 17 جولای 2020

  سلام
  بنده تصادف کردم که پیاده بودم و خودرویی با سرعت 120/140 کیلومتر بر ساعت به من برخورد کرد که نمیدونم چطور زنده موندم و در تصادف استخوان لگن در ناحیه ی کمر به وضع وحشتناکی حدود 7/10 سانت ورم کرد که به نظرم اسخوان بود که بعد از 2 هفته استخوان برگشت سر جاش که خوشحال بودم ولی به تازگی دو نقطه از ستون فقزاتم فقط با لمس کردن انگار سیخ داغ به ستون فقراتم فرو میکنن
  6 ماه از تصادف میگزره که اصلا دکتر نرفتم و بدون استراحت کار کردم
  ضمن تشکر از زحمات شما، خواهشمندم توضیح مختصری بفرمایید
  با تشکر قنبری

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 17 جولای 2020

   شما کیس مولتیپل تروما محسوب میشوید و حتما این افراد باید از نظر شکستگی های استخوان ها و آسیب های جدی دیگر عکس برداری و سونوگرافی شوند
   احتمال اسیب جدی به ستون فقرات نیز هست و بهتر است برای آن یا سیتی اسکن شوید یا ام ار ای
   متاسفانه اصلا هم رعایت نکرده اید و پیگیری لازمه رو نداشته اید
   بهتر است به متخصص حتما مراجعه داشته باشید

 • منصور

  جمعه 10 جولای 2020

  سلام من هر سال موقع تابستون از گردن تا کمر احساس سوزش شدید میکنم دکتر رفتم ازمایش هم دادم میگه مسکلی نداری تورو خدا راهنمایی کنید

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   جمعه 10 جولای 2020

   بهتر است به متخصص مغز و اعصاب نیز مراجعه داشته باشید، در‌ نهایت میتواند علل روانی نیز برایتان وجود داشته باشد و مشکل جدی برایتان یافت نشود.

 • محمدحسین

  چهارشنبه 13 می 2020

  سلام دکتر ۵روز یک طرف پشت کمر طرف چپ سوزش داره ولی علائمی دیگه نداره علت چیه

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 13 می 2020

   این شرح حال به تنهایی کافی نمیباشد و بهتر است معاینه کامل انجام گردد زیرا بیماری های که علایم مشابه در فرد نشان دهد زیاد است از کمردرهای عصبی عضلانی تا فتق دیسک یا بیماری هایی همچون تب مالت و…

 • Momhammd

  سه‌شنبه 5 می 2020

  سلام امروز طرف راست شکمم ؛زیر دنده یه دفعه طوری داغ شد و سوزش گرفت مثل اینکه یه قاشق رو داغ کنی و روش بذاری میخواستم بدونم ممکنه مربوط به کبد باشه چون کبد من چربه و تری گلیسیرید خونم خیلی بالاست

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   چهارشنبه 6 می 2020

   احتمالش وجود دارد
   بهتر است سونوگرافی ولی انجام شود، از نظر بررسی مجاری صفراوی و کیسه صفرا

 • امیر

  سه‌شنبه 21 آوریل 2020

  سلام ببخشید من شکلات زیادمیخورم وقتی به دختر ی پیام میدم پشت کمرم داغ میشه باعث امدن پیشاب میشه مجبورمیشم لباسموعوض کنم هی دومی باعث شده اعصابم خوردشه چیکارباید بکنم عرقیات خوردم تاثیری نداشت

  • دکتر یعقوب خوش سیرت

   پنج‌شنبه 23 آوریل 2020

   مصرف شکلات و گرمیجات را کاهش بدهید
   به اورولوژیست برای معاینه مراجعه داشته باشید
   با تجویز پزشک میتوانید از داروهای دسته ssri نیز برای کاهش میل جنسی و همچنین دیرانزال شدن استفاده فرمایید .

 • Zahra gholampour

  پنج‌شنبه 12 مارس 2020

  سلام از ديشب قسمت انتهاي ستون فقراتم سوزن سوزن ميشود وگاهي نمي تونم تحمل كنم علت چيست؟

  • دکتر سودا مرادی

   پنج‌شنبه 12 مارس 2020

   سلام علت های زیادی میتونه داشته باشه از جمله مشکلات عصبی، انواع عفونت ها ،ضربه دیدن فتق ، دیسک کمر، پوکی استخوان، آرتروز و…
   مواردی که در این مقاله ذکر شدند میتونن دلایل سوزن سوزن شدن کمر باشن اما باید معاینه دقیق توسط متخصص ارتوپد صورت بگیره

   • محمد هلالی

    یکشنبه 7 ژوئن 2020

    سلام آقا دکتر من سالها قبل عمل سمپاتیکتومی تورکس که مربوط به عرق دست و پا است رو انجام دادم و الان چند ساله کمر و شکمم هم داغ میشه و هم عرق شدید داره احتمال این که مشکلات دیابت و یا فشار خون باعث این اتفاق افتاده باشه هست ؟؟ اینم میدون م که از عوارض عملم عرق جبرانی کمر و شکمم هست احتمال داره از مشکلات دیگه ای باشه؟؟که درمان بشم میشه توضیح بدید ممنون میشم …..محمد از تهران 29 ساله …

    • دکتر یعقوب خوش سیرت

     یکشنبه 7 ژوئن 2020

     سلام
     مشکلات شما ناشی از همان عمل جراحی در شما میباشد و نگران چیز دیگری در این سن نباشید

     • یوسف

      سه‌شنبه 23 فوریه 2021

      سلام خمت همگی عزیزان
      بنده 4 روزه که پشتم از کمر به بالا خیلی میسوزه کل پشتم کمر به بالا میسوزه و روز اول 3 ساعت معده درد خیلی شدید داشتم بعداز اینکه معده دردم خوب شد روزدوم همراه این سوزش تب و لرز و بدن درد داشتم استخوان های پایین پاهام و آرنج و بازوهای دستم درد شدیدی داشتم ولی الان درد دستم و پاهام و تب و لرزی که داشتم رفته ولی زیر دلم و شکمم سوزش و داغی بیش از حدی دارم و پشت کمرم هم همچنان میسوزه.کمپرس آبگرم گذاشتم و دوش آب گرم گرفتم خوب شد ولی بعد از یک ساعت باز برگشت سوزش و گرماشون خیلی زیاده

      کمکم کنید آقا دکتر سپاسگزارم

افزودن نظر